Какви са правата на КАТ-аджиите?

  • 3 638
  • 29
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 708
Въпроса ми е за правата и задълженията на полицая, когато спре кола за проверка? Мисля, че е задължително да се представи. От там натакът? Имат ли право да отваря багажника, или пък да не се представи и т.н.? Въобще кога човек може да се оплаче от КАТ-аджия заради нарушени права или пристъпени задължения? 

# 1
  • Мнения: 212
След като се представи има право да прави всичко (по колата де - не по теб) Simple Smile
На теб какво ти направиха КАТ-аджиите. Акт ли?

# 2
  • София
  • Мнения: 708
Не, за сега нищо не са ми правили  Grinning
Само веднъж ги "почерпих", но аз си бях виновна.

# 3
  • Мнения: 34
Длъжен е да си представи служебната карта /те повечето не я носят въобще/, но това не им пречи да ти искат твоите документи. Само че, ти имаш право да им откажеш да ги дадеш, при условие, че не се легитимира. По принцип може да прави сверки по колата, да проверява и багажника. Радара - по принцип трябва да минава начален и периодичен преглед през центъра по метрология, така че ако няма такива стикери по него, значи че не е сертифициран. Всички тези неща си ги описваш по-долу в акта, обжалваш си в 7-дневния срок - така и той ще бъде глобен административно за нелегитимация, а и акта може да се коригира.

# 4
  • София
  • Мнения: 61
Аз лично съм пускал жалба срещу катаджия за грубо поведение, освен това не се и легитимира... Нямаше ефект от жалбата естествено, но човек е длъжен да пробва. Състави ми някакъв измислен акт, беше му криво явно нещо на човека... Накрая се оказа, че актове до 50лв. не се оспорвали  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 34
Нека позная-свидетел му беше неговия колега! Ами то тогава ако и ти нямаш свидетели и добър адвокат-никакъв шанс!!

# 6
  • София
  • Мнения: 61
Да, така е

# 7
  • Мнения: 3 423
Само веднъж ги "почерпих", но аз си бях виновна.

Защо ги почерпи? Защо не си поиска акта.

# 8
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Накрая се оказа, че актове до 50лв. не се оспорвали  Rolling Eyes

Това сериозно ли?
Пише ли го някъде?

# 9
  • София
  • Мнения: 61
Да, пише го в наказателното ми постановление. Grinning Установих, че не е полезно да се спори с полицай. Както каза klio 2005 при положение, че неговия колега се разпише като свидетел, а ти си самичка може да ти напише всякакъв акт до 50 лв. който ти няма да можеш да обориш. Поне така излиза...



Нещо не отваря цялата снимка, ето го и линка - https://cdn.bg-mamma.com/BugR/923107e0.jpg

# 10
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Ами като не си паркирал правилно басма ли да ти цепи.
То в закона си е казано - глоба 20 кинта.
От мен ако зависи, по цял ден да пишат такива актове.

/те повечето не я носят въобще/,

 Joy че те без карта не могат да поемат дежурството ...
Друг е въпроса, че не се легитимират винаги  Mr. Green

# 11
  • София
  • Мнения: 61
Ситуацията беше много сложна...   http://forum.ladaclub-bg.com/viewtopic.php?f=12&t=542   Laughing

# 12
  • Мнения: 5 622
Длъжен е да си представи служебната карта /те повечето не я носят въобще/, но това не им пречи да ти искат твоите документи.

Интересно с каква категоричност заявяваш това. Може би си катаджия, който не си носи картата и смята, че и другите не го правят?!

Аз лично съм пускал жалба срещу катаджия за грубо поведение, освен това не се и легитимира... Нямаше ефект от жалбата естествено, но човек е длъжен да пробва.

Има големи кретени..Както катаджии, така и лекари. Вчера разговарях с един екземпляр по телефона (лекар  Stop ), който беше толкова груб, че смятам веднага щом иам време да спретна жалба. разбира се той отказа категорично да ми се представи, но както и аз му акзах не е особено трудно да разбера с кого съм разговаряла. На всичкото отгоре през цялото време ми мляскаше по телефона, след което два пъти (два пъти звънях) ми затръшна телефона още преди да съм приключила разговора....  Sick


Нека позная-свидетел му беше неговия колега! Ами то тогава ако и ти нямаш свидетели и добър адвокат-никакъв шанс!!

Много умно Joy Те за тоова са по двама точно за да има свидетел на станалото. Сам полицай не може да състави акт. Винаги трябва да има колега свидетел.

Като почнете да се правите колко ги разбирате нещата, понякога говорите глупости   hahaha

# 13
  • Мнения: 25 441
Следя темата с интерес и понеже не съм шофьор, да попитам - няма ли разлика между акт и глоба? Като че съм чувала, че актът върви с отнемане на точки и други такива "екстри", но за сметка на това може да се обжалва в съда. Глобата  не води до отнемане на точки, но не може да се обжалва.
Простете невежеството ми, но веднъж така ми обясняваха нещата, ако не съм объркала пак нещо поради специфичното за възрастта ми късопаметие...  Embarassed

# 14
  • Мнения: 5 622
Правилно как' Сийке  Grinning

Не се коси. Ти си късопаметна щот си дърта, пък аз щот съм блондинка....

 Joy

Общи условия

Активация на акаунт