по-малко и по-леко ли боледуват (дълго)кърмените бебета/дечица

  • 1 608
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 531
това ми е идеята - да проверим как е сред нас, как сред нас издържа теорията за полезността на кърменето Peace ако искате, включвайте и коментари за бързината на отминаване на болестта и оздравяването Peace

мира сега е болна на аб за първи път  Cry щеше ми се да е още по-късно ,че ако може и хич скоро да не е, ама  Confused дано пък това и даде имунитет за яслата есента Praynig

# 1
  • Мнения: 373
Гласувах с два отговора за двете ми дечица.Голямото на 1.6г много тежко се разболя, а малкият още на 2-ри месец.Според мен кърменето не е толкова решаващ фактор.Повече зависи от обкръжаващата го среда,начинат н агледане-дали е изнежено или калено детенцето и още много други фактори...

# 2
  • Мнения: 1 949
На 1г8м, но няма такъв отг. и за това гласувах с 1г6м. Мина много леко, изписаха й АБ, но не стигнахме до него.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 252
На година и половина го събори за 3 дена ентеровирус. Слава Бoгу здравичък ми е и не мога да се оплача. След това като тръгна на ясла прекара ларингити и фарингити, но пак за 2-3 дена.

Последна редакция: ср, 30 юли 2008, 16:58 от ra4e

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Гласувах, макар че анкетата няма как да е достоверна, защото не отчита околните фактори. Има разлика между изключително кърмено първо дете, което не ходи на ясли и изключително кърмено второ дете, където има и първо, ходещо на ясли и градина и носещо вирусите.
Краткокърменият ми син се разболя за първи път на 7м, дългокърмената ми дъщеря - на 4м.

# 5
  • Мнения: 4 966
Отговорих с 10 месеца - става дума за второто ми дете, което е дългокърменото. При нас има по-голямо дете, което ходи на градина и въпреки това бебката не боледуваше. Въпросното боледуване се случи на морето миналата година. Така си ги и върнах и двамата - болни. Пихме антибиотик, защото беше малка още и не посмях да не дам. Пролетта беше болна, но изрично отказах на лекарката антибиотик и ни мина и без!

# 6
  • Мнения: 9
Дребният е на 1,4 год. Още го кърмя. По-сериозно се разболя преди месец, ако изобщо може да се нарече сериозно . Оправи се за по-малко от седмица. Дай боже, и за напред да бъде така.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 056
Отговорих на 2 годинки. Ентеровирус от яслата. Мина за няколко дни с диета и Ентеролче. После изкара и грип и за първи път пи антибиотик, но му мина за 3 дни.

Иначе когато вадеше първия си зъб на 1,1 год.беше вдигнал температура+сополи, но това не се брои нали? Когато извади 4 кучешки наведнъж тази пролет също беше вдигнал Т+сополи.
Понякога има и ясленски сополки, но със Стеримар минават. В смисъл, това не се брои за болест, нали? Поне аз не го броя.

# 8
  • Мнения: 11 003
Дъщеря ми е на 1,4 г. и досега е боледувала само веднъж. Това се случи, когато беше на 10 месеца, но ние с баща й също бяхме много болни (от грип) и заразяването беше неизбежно. Confused

# 9
  • Мнения: 1 674
Не се включих в анкетата,защото ние сме на 1год,и 1 месец/кърмим се активно/И още не сме се разболявали/да чукна на дърво./Знам,че е неизбежно,но колкото по-късно ,толкова по-добре.Баткото ми се разболя за пръв път на 4 годишна възраст.Не зная дали защото са кърмени или поради друга причина/всичко си е до имунна система,до организъм/

# 10
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Може ли да добавиш още една опция - все още не е боледувало !
Тогава бих гласувала  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 8 242
Може ли да добавиш още една опция - все още не е боледувало !
Тогава бих гласувала  Mr. Green

мда.. може да се каже Simple Smile
Ако не броя понякога някой сопол покрай зъбите  newsm78 Не мисля, че е боледувал.. И лекарства не е пил..

# 12
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Дъщеря ми я кърмих до 1г, синът до 1г и 3мес. Разликата между двамата не е голяма, но има една важна подробност - дъщеря ми я захраних по старата схема (по съвет на педиатърката  #Cussing out ). Резултатът - синът ми почти не боледува (най-много две-три хреми за година), дъщеря ми беше в предастматично състояние - минахме през екземи, безкрайни храми, трета сливица и бронхити.

И двамата са ходили на ясла, градина.  Освен това синчето не вкусва пресни плодове и зеленчуци, откъде е тая силна имунна система, не мога да си обясня  newsm78

# 13
  • Мнения: 327
С малкия вече 2 пъти сме пили АБ,а е за n-ти път хремав.Захраних на 7 навършени месеца.С големите съм захранвала по старата схема и не съм кърмила толкова дълго,но само за най-голямата мога да кажа,че за първи път се разболя след 1,6г. N%2 и N%3 си боледуват на поразия,нищо че са по-дълго кърмени.Така че,не виждам пряка връзка м/у кърменето и боледуването.Поне в моя случай Sad

# 14
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Дъщеря ми я кърмих до 1г и 11м. То не бяха грипове, вируси, отити, хреми, увеличена трета сливица...И сега продължава да боледува често. Започна още на два месеца да се разболява. На ясла е ходила всичко на всичко три седмици. Малчо е на шест месеца и ако не броим едни сополи по време на Соломоновия грип през зимата, не е боледувал. А когато каката е болна /от март до сега всеки месец по веднъж/, постоянно го целува и прегръща, не мога да ги разделя по никакъв начин. Според мен кърменето може би помага, но не винаги. Но, надявам се, така стоят нещата само с вирусните заболявания. Вярвам, че е добра профилактика за по-сериозните заболявания, които се появяват с напредване на възрастта. Малко кашлица и сополи не са отчайващо нещо, но един диабет, напр., или сърдечни заболявания, или затлъстяване - вярвам, че се стопират от кърменето.

Общи условия

Активация на акаунт