Най-трагикомичните провинциални изрази, които сте чували?

  • 2 405
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 84
Подбудата по създаване на темата ми беше, когато наскоро спрях на ОМВ - Нова Загора и едно доста младо момиче на касата ми каза, че не могат да ми направят сандвич защото нямали ПЙЕКАН ЛЯБ  rotfImbo. Друг подобен случай докато карах шофьорски курсове е една курсистка да попита инструктора: ОТ ДЕ ДА ОБКРАЧА КОПКАТА? В превод: от коя страна да заобиколя дупката? #Crazy И се чудя, защо все още има млади хора, които говорят неразбираеми неща? newsm78 То бива диалект, ама чак пък толкова......... Имате ли подобни случаи?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 430
Смърди хубаво Mr. Green
барбой с мръвйе = картофи с месо в Троян Joy

Последна редакция: ср, 30 юли 2008, 12:24 от Madam Stasita

# 2
  • Мнения: 2 700
На една бригада навремето една колежка от Русе се изцепи "Къдье са ми ходачките?" (маратонките) и оттогава думата е влязла трайно в речника ми Laughing

# 3
  • София
  • Мнения: 1 762
" Са ке ви извозим"- пиколо в хотел в Банско. "Извози" ни с асансьора нагоре  Joy

# 4
  • София
  • Мнения: 38 421
ВЪЙ!

# 5
  • Мнения: 2 759
                       Ни е провинциално, брои ли са: 'да са кача на Интернет' = да вляза в И-нет. От София, кореняк софиянец, гарантирано интелигентен.

# 6
  • Мнения: 2 448
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=309444.msg7927757;topicseen#msg7927757

Ей я темата за диалектите.

biorg, в София викаш диалекти няма. Всички шопи книжовно си говорят.  newsm78

# 7
  • София
  • Мнения: 2 430
" Са ке ви извозим"- пиколо в хотел в Банско. "Извози" ни с асансьора нагоре  Joy
То за Банско цяла тема може да се отвори!  Mr. Green
  А за македонците въпреки ,че не е по темата "Не ми лафи на заебанци" е "Не се шегувай с мен" Mr. Green
biorg,може ли да пишем и за колоритни изрази от братска Македония,и без това някои историци го водят, като    западен  квартал на България

# 8
  • Мнения: 84
Не казвам, че в София няма диалект! Даже 70% от случаите са си в границите на София! А и София-софиянци-кореняци така се разми, че...........

# 9
  • Мнения: 46 488
... И се чудя, защо все още има млади хора, които говорят неразбираеми неща? newsm78 То бива диалект, ама чак пък толкова......... Имате ли подобни случаи?

Във всяка държава има диалекти и те не са нито срамни, нито ужасни, хората не се присмиват и не се бият в гърдите, а го считат за нещо нормално.

pasinet вече ти е дала линк.

# 10
  • Мнения: X
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=309444.msg7927757;topicseen#msg7927757

Ей я темата за диалектите.

biorg, в София викаш диалекти няма. Всички шопи книжовно си говорят.  newsm78
подхил, подхил  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 5 370
То бива диалект, ама чак пък толкова......... Имате ли подобни случаи?
Имам, да. Интересно ми е, а не възмутително. Като фЕлолоК изпитвам професионален интерес към всичко, що е различно от СБКЕ.
За случаи-колкото щеш. Ела с мен на Банско някой път. Whistling

# 12
  • Мнения: 84
Вече се чудя за какво се ползват форумите? Да се обсъжда дадена тема, да се забавляват хората, да обменят мисли или да се нападат по между си, като освирепели кучета? ooooh! Каквоооо, защооооо? Някои хора не четат какво се пита по темата, а започват да се критикува факта, че се пуска такава, защо и незнам какво още! Нали за това е форум! Ако някой приема всичко за лична обида и винаги си мисли, че дадена тема е насочена срещу него и иска умишлено и целенасочено да го обиди...........ми... негов проблем си е! Crossing Arms Четете само програмата на телевизията тогава!

# 13
  • Мнения: X
biorg ,рано е да се ядосваш  Wink
Дотук не виждам лично обидени.

# 14
  • Мнения: 205
Ти май приемаш нещата твърде лично,по темата НЕАМ кво толкова да споделя.

Общи условия

Активация на акаунт