Къде в София слагат епидурална упойка при раждане?

  • 4 641
  • 24
  •   1
Отговори
Здравейте, момичета! Имам следния проблем - предстои ми раждане, но още не съм решила къде. Нито мога да се доверя на моята лекарка, така, че мисля без избор на екип, но ми се иска да е с епидурална упойка. В коя болница в София слагат такава и трябва ли някаква уговорка предварително с анестезиолог при положение, че съм без избор на лекар. Мисля за МД или Шейново? Какво ще ме посъветвате. Споделете как беше при вас?

# 1
  • Мнения: 46 488
МД, Шейново, Тина Киркова, Окръжа.
За тези се сещам  newsm78

Но дали ще ти сложат, няма гаранция, ще те предупредят, че последната дума е на екипа и ще си измислят причина, я е твърде рано, я твърде късно,

# 2
  • София
  • Мнения: 2 296
Мисля,че във всеки родилен дом могат да ти направят епидурална анестезия,тя е по  желание и е платена,нали знаеш.? Peace

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 364
Въпреки че е по желание и е платена, на мен в Майчин дом ми я отказаха, защото било "твърде късно" - бях с 5 см разкритие. Впоследствие разбрах, че и с други родилки постъпват така, политика на болницата. За шевовете също не слагат упойки  Sick Затова, ако ще раждаш там, уговори се предварително с анестезиолог.
Успех! Леко раждане, здраво и хубаво бебче!  Hug

# 4
Епидуралната упойка вреди както на майката, така и на бебето. Ако избягвате лежането по грыб по време на контракциите и самото раждане, ще си спестите много болка.

Мина

# 5
  • София
  • Мнения: 1 603
Навсякъде, стига да си поискаш и да си платиш. А за да не ти кажат - късно, рано, няма смисъл и т.н. е добре да си говорила с анестезиолог от болницата, която си избрала.

# 6
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
И аз мисля че при предварителна уговорка биха ти сложили упойка във всяка болница. И естествено си я плащаш. Когато аз раждах не исках упойка. Когато вече болките станаха доста силни попитах докторката, но ми каза че това трябва прдварително да се уговори, защото вече имам разкритие и не може да слага упойка. За това ако си решила си говори от по раничко.

# 7
  • Мнения: 9 973
бях решила да искам,тоест поисках и ми се изсмяха,че след раждане не слагали,а аз съм била с 8см. разкритие Laughing

# 8
  • Мнения: 817
Да се включа и аз в тази тема с въпрос: Ако предварително съм си избрала екип и съм казала на гинеколога си, че искам упойка пак ли трябва да се уговарям допълнително с анестезиолог или лекаря ми ще уреди всичко? Естествено ще си платя допълнително за упойка.
Благодаря предварително

# 9
  • Мнения: 2 807
В Майчин Дом със сигурност слагат.
И епидурална и спинална.

Има състояния обаче, при които тези упойки са противопоказни.


Аз пък си мислех, че във всички болници в София можеш да се възползваш от този вид обезболяване...

# 10
  • Мнения: 1 334
В Шейново слагат. Но мисля че се поставя някъде към 5см разкритие - при мен тогава я сложиха.

# 11
  • Мнения: 2 807
Severinka, от питането ти разбирам, че ще ангажираш лекар.
В такъв случай гинекологът ти ще се разбере с анестезиолога, нямай грижи за това  Peace

# 12
  • Мнения: 1 671
Може да ти я сложат и без уговорка. Поне в МД. Като раждах първото дете направо ми се скараха, че исках. Обясниха ми после - тесен таз, бебето много високо, слаба родова дейност, не е можело да ми се сложи. Като раждах втория път обаче веднага в залата дойде анастезиолог, който ме попита искам ли упойка - още даже не ме бяха настанили на леглото. Само че аз отказах и не съжалявам, защото след 1 час бях родила вече. А не съм имала уговорка с лекари и дори втория път попаднах на лекари, които бяха по-груби.
За да се сложи тази упойка наистина трябва да са спазени някои условия, за да не се навреди на родилката и бебето.

# 13
  • Мнения: 817
Severinka, от питането ти разбирам, че ще ангажираш лекар.
В такъв случай гинекологът ти ще се разбере с анестезиолога, нямай грижи за това  Peace
Благодаря за отговора, Maminka! Да, аз ще ангажирам лекар

# 14
От всичко, което разбирам е, че да ти сложат упойка в България е въпрос на късмет и дали на екипа му се занимава с теб. Направо нямам думи, въпреки, че си готов да си платиш. В такъв случай трябва да се оговори анестезиолог предварително, но не познавам никои такъв в МД, а и не ми се вярва той да дойде през нощта например, ако започне раждане, за да ти сложи упойката. Май ще трябва да се примиря с положението.

Общи условия

Активация на акаунт