Гной в сливицата

  • 13 843
  • 16
  •   1
Отговори
Здравейте. Имаме гной в сливицата. Зачервено гърло. Augmentin, Zinnat - не помогнаха.
Някой да ми даде съвет, моля Ви!

# 1
Гърлен секрет и антибиограма. Успех!

# 2
Ако е обикновенна гнойна на ангина, би следвало да има гнойни налепи и по двете сливици! Заведи детето на добър детски УНГ лекар. Simple Smile

# 3
Няма налепи. Никакви. Само е червена едната сливица и доктора каза, че е пълна с гной.... Добър доктор и то, професор по УНГ. Щяло да мине...
А за антибиограмата - поне 7 дни след Зината-а.
А дотогава?

# 4
  • София
  • Мнения: 39 722
аз 99та бях с абсцес на лявата сливица - много подута, температура над 39, лежах седмица в б-ца на инжекции.
Ако искаш води го и на друг лекар. Не знам "как ще мине" ако не се лекува.
Да, и забравих да кажа, два месеца след това ми ги махнаха - на дърти години кат мен е ад тази операция, но малките доста добре се възстановяват

Последна редакция: чт, 23 юни 2005, 20:31 от AnMary

# 5
  • Мнения: 216
Моя съвет е живот и здраве да се оправи и веднага ги махнете!Сестра ми доста си изпати от такава гной на 22 години. Лежане по болници, кръвоизливи.

# 6
аз 99та бях с абсцес на лявата сливица - много подута, температура над 39, лежах седмица в б-ца на инжекции.
Ако искаш води го и на друг лекар. Не знам "как ще мине" ако не се лекува.
Да, и забравих да кажа, два месеца след това ми ги махнаха - на дърти години кат мен е ад тази операция, но малките доста добре се възстановяват

Как мина твоята операция? Колко дни лежа? Инжекции преди това? Пълна упойка?

# 7
  • София
  • Мнения: 39 722
при мен операцията беше на 27г, и не ми беше приятно
та за абсцеса
много надута сливица, при мен стана изведнъж, за има няма 2 дена
температура от 38, 39 и нагоре. Приеха ме по спешност в б-ца (още същия ден). Лежах една седмица и бях с по 6 инжекции на ден - 2 венозни и 4 мускулни. На втория ден вече май можех да говоря. Правят се пункции. лекуващия тогава ми каза "искаш не искаш след 2м си пак при мен".
Оперираха ме 2 месеца след абсцеса, с местна упойка. И понеже сливиците ми бяха сраснали се наложи рязане. Чела съм по форума, че малките ги оперират с пълна упойка.
И можете ли да си представите аз дърта магарица в една стая с малчугани Simple Smile Та малките им махаха по 3 сливици с местна упойка, поплакаха си малко, но след 15 мин тичаха, пееха и т.н.
Аз само лежа, рева, не мога да говоря, една сестра само минава и ми казва "тази вода след малко да си я изпила" и т.н. Кореспондирах с бележки Simple Smile
В началото бях само на сокове и вода, бульони и супички. С твърдите храни малко трудно се справях и то на втората или третата седмица. Вече забравих Simple Smile

опасни са тези абсцеси.

# 8
  • Мнения: 190
Трябвало е да вземеш гърлен секрет преди да започнеш какъвто и да е антибиотик, но и сега не е късно, просто във фиша ще опишете какви антибиотици е вземало детето. Лесно е да се каже извади сливиците, но имай впредвид, че те пазят инфекциите да не слизат по-надолу, така че имай едно наум, ако решиш да ги вадиш.

# 9
Много ти благодаря.
Ама трябва на лекарите да им четем една лекция!
Поздрави!

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
petRe - кой професор се е изказал така "качествено"?  Thinking
При кого сте водили детето демек?  Rolling Eyes

# 11
  • София
  • Мнения: 39 722
и мен ми стана чудно точно това мнение на тоз лекар
че мен в обикновената поликлиника като ме видяха така, направо ме наритаха към болницата. УНГ от п-ката само ми отвори устата и ми рече "пиша ти талон за 5та градска"

# 12
Няма налепи. Никакви. Само е червена едната сливица и доктора каза, че е пълна с гной.... Добър доктор и то, професор по УНГ. Щяло да мине...
А за антибиограмата - поне 7 дни след Зината-а.
А дотогава?

Да не казвам кой, че е професор и то ИЗВЕСТЕН!

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Да не казвам кой, че е професор и то ИЗВЕСТЕН!

е точно де! Изкажи го  Laughing

# 14
  • Мнения: 4 458
Както са писали по-горе малко съмнително е мнението че само ще мине  Crossing Arms
А от такива известни и "тачени" светина май на всички ни е дошло до гуша  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт