Въпросче за противозачатъчните?

  • 993
  • 11
  •   1
Отговори
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 845
Здравейте   bouquet.Имам една питанка към вас.Ситуацията е следната -пия противозачатъчни хапчета от раждането на дъщеря си,почти 3 години.В началото пиех "Марселон" 6 месеца ,но прокървих от тях и затова ги смених с "Марвелон".Много съм доволна от тях.Та въпроса ми е дали е вярно ,че трябва да се прави почивка от хапчетата няколко месеца.Аз досега ги пия без прекъсване,но от вчера няколко човека ми казаха ,че организма трябва да си почине няколко месеца от хапчетата.Не знам дали трябва да се обадя на гинеколожката си за такава дреболия,а честно казано нямам много свободно време да ходя на преглед сега.Споделете дали знаете нещо по въпроса или вие дали правите паузи между хапчетата?

# 1
  • Мнения: 1 512
Най-добре си направи консултация с твоя гинеколог, не разчитай на това кой какво ще ти каже за такива важни неща,защото тук понякога се дават такива мнения че #Crazy.

# 2
  • Мнения: 5
Вместо да се тъпчеш непрекъснато с противозачатъчни използвай Фарматекс.Това е контрацептив,който действа само във влагалището.Много е ефикасен,а също и безвреден.Има го под няколко форми - крем,таблетки,капсули,овули. Много е удобно.

# 3
  • Мнения: 2 926
Вместо да се тъпчеш непрекъснато с противозачатъчни използвай Фарматекс.Това е контрацептив,който действа само във влагалището.Много е ефикасен,а също и безвреден.Има го под няколко форми - крем,таблетки,капсули,овули. Много е удобно.
удобно и неефективно - една сурия бременни приятелки имам от подобен род презпазване от нежелана бременност.А и това е за хора,които не водят редовен полов живот.

# 4
  • Мнения: 5
Вместо да се тъпчеш непрекъснато с противозачатъчни използвай Фарматекс.Това е контрацептив,който действа само във влагалището.Много е ефикасен,а също и безвреден.Има го под няколко форми - крем,таблетки,капсули,овули. Много е удобно.
удобно и неефективно - една сурия бременни приятелки имам от подобен род презпазване от нежелана бременност.А и това е за хора,които не водят редовен полов живот.

Мило момиче,
Фарматекс е средство ,което може да се ползва от жени водещи интензивен Laughing полов живот.Това лекарство е със спермициде ефект (убива сперматозоидите).Освен това предпазва и от инфекция с Човешки папилома вирус(един от главните виновници за рак на маточната шийка.Твоите приятелки със сигурност не са ползвали Фарматекс,защото ако бяха нямаше да има нежелани бременности.

Последна редакция: вт, 05 авг 2008, 21:36 от vessi61

# 5
  • Мнения: 491
Аз пиех противозачатъчни преди да забременея,и сега продължавам,месец след като родих ги започнах.Не съм се консултирала с лекар,но на 7-8 месеца ги спирам за 1-2 месеца.
Vessi61,темата не е ''За или против противозачатъчните хапчета''

# 6
  • Мнения: 690
И аз знам, че трябва да се почива през няколко месеца, но наистина най-добре е да се консултираш с лекаря ти. Не смятам, че е дреболия. Аз лично съм се консултирала с нея точно по този въпрос, когато вземах противозачатъчни.  Peace

# 7
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
  Аз също съм чувала подобно твърдение.Преди да забременея взимах противозачатъчни, но след като решихме да работим за бебе ги спрях. 2 месеца по-късно бях бременна.В момента продължавам с противозачатъчните и ще направя "почивка",когато планираме следваща бременност.

# 8
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
....Това е контрацептив,който действа само във влагалището.Много е ефикасен,а също и безвреден.....

vessi61,
Рекламата в този форум е забранена! А и в трите мнения, които имате до момента, говорите единствено и само за неповторимите Фарматекс  Tired

# 9
  • Мнения: 441
Прави се почивка от 1 месец на всеки 6 месеца. Неосведомеността по този въпрос ме навежда на мисълта, че хората си изписват сами противозачатъчните, без консултация с гинеколога си.
Има много фактори, които човек трябва да вземе в предвид при изписването на определени таблетки - тегло, години, пушене и т.н. Моля, направете си услуга и се консултирайте с гинеколога си. Да не говорим за определени изследвания, които е хубаво да си направи човек преди започването на хормонална терапия, като например да се изследва за предразположеност към тромбоза.

# 10
Фарматекс не е с много добър индекс на Пърл, т.е. не предпазва особенпо сигурно, някъде към 75 мисля беше.
Колкото до почивката, официалните препоръки на организациите занимаващи се с контрол над раждаемостта са, че няма много голяма практическа полза, з' няма доказан положителен ефект, а най-голям процент нежелани бремености се случват именно по време на тази пауза. Ако решиш да почиваш внимавай, след 7 ден без хапче вече не си защитена.

# 11
  • Мнения: 5 393
Схемата, която аз спазвах и която ми беше препоръчана от гинеколожката ми беше 6 месеца прием, 1 месец почивка.

Общи условия

Активация на акаунт