Въпроси за солариум

  • 3 805
  • 21
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Здравейте, мами!

Официално се регистрирах преди минути, но ви чета отдавна. С две думи да ви се представя - на 27 г. съм, от Пловдив, имам дъщеричка на 7 г.
Сега да премина към същността на въпроса - преди няколко дни се видяхме с една стара приятелка и благородно й завидях на дискретния бронзов тен. На въпроса ми дали е била на море получих отговор, че тена е от солариум. Понеже съм се наслушала на доста противоречиви мнения, бих искала да чуя и вашето, а именно - ходите ли на солариум, не ви ли се изсушава кожата, на какви интервали са процедурите, доколко е здравословно (все пак си е някакво облъчване) и всичко, което се сетите!  Grinning Определено съм доста изкушена от идеята, така че очаквам с нетърпение и вашите коментари!  Grinning

# 1
  • Мнения: 8 505
Здравей!
Добре дошла!
За солариум е добре да разпиташ на няколко места,които ще са ти удобни да посещаваш.На място попитай какви са им машините,защото от това зависи времетраенето и честотата на посещенията ти.Добре е да имат дерматолог за един бърз преглед.Освен всичко това значение има и колко ти е светла кожата,изгаря ли лесно.

# 2
  • Мнения: 8 505
Сетих се за още нещо-разбери дали в избраното от теб студио сменят редовно лампата на солариума-това надали ще то  го кажат на място,но ако твойпознат е ходил СКОРО! там,го попитай.Изтощят ли се лампите-можеш и  цял час да си прекараш вътре без да хванеш тен.
Късмет с избора Wink

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Благодаря за съветите!

В интерес на истината близо до нас има козметичен салон с нов солариум, така че мога да се разходя и да попитам. Миналата година бях там на козметик, мимоходом се поинтересувах за солариума и, естествено, козметичката ми наговори само суперлативи - че освен козметичен, солариумът имал и лечебен ефект, включително премахвал и целулит Shocked. Затова бих искала да разбера и за "обратната страна на медала", в смисъл за негативните последици от използването на солариум.

# 4
  • Мнения: 830
Потърси по-назад ,има тема подробно със За и Против .

# 5
  • Мнения: 830
Иначе мога да ти кажа къде аз ходя в Пловдив - студиото е супер , ново е , персонала и уредите са на ниво . Препоръча ми го лекар , между другото . Личното ми мнение е че ако се ползва правилно и умерено , не вреди .
В Кършияка , срещу магазин Нева . АКо искаш на лични ми пиши да ти дообясня къде е .

# 6
  • София
  • Мнения: 625
аз ходя от скоро на солариум....Започнах с 4-5 минути през ден  и постепенно увеличавам. За сега ми действа добре и мисля да продължавам!ужасно бяла съм и  ми се отразява добре!Не съм забелязала кожата ми да изсъхва....Пробвай и ще видиш как ще ти се отрази-то и слънцето вече е много вредно....

# 7
  • Мнения: 3 211
Преди сватбата ни преди 3год.ходих редовно и съм страшно доволна, сега ако имах време и пари щях да ходя пак. Аз съм много бяла и колкото и да ходя на плаж, не мога да направя такъв тен, супер секси е. Не съм забелязала някакви негативни последици.

# 8
  • София
  • Мнения: 9 395
Аз съм твърдо против! Naughty
Солариумът излъчва само най-вредните за кожата UVA лъчи.
Доказано причинител на ракови клетки по кожата.
Здравословен тен няма!
Но автобронзантите са добър вариант.
Есвтествено и те се носят със слънцезащита, защото сами по себе си- нямат такава.

Продължителното облъчване на кожата с УВ лъчи води до остри и хронични увреждания и до все по-висок риск от развитие на рак на кожата

# 9
  • Мнения: 980
и аz ходя на солариум, но само преz zимата. Преz 2 седмици zа по 8 до 10 минути.
Имам маzна кожа на лицето и ми иzлиzат пъпки, помага да ги иzсуШа
Иначе преz лятото на това слънце и пари zа тен да давам си е болест Naughty

# 10
  • Мнения: 739
не съм съгласна за вредните лъчи.  Stop Обратно, лъчите в солариума са безвредните и затова не предизвикват изгаряне и зачервяване на кожата, както на плаж. Но не бива да се прекалява. Ходя от 3г. Най-добре е да се направят 10 процедури за 2-3 седмици, през ден. От начало се почва няколко пъти по 4/5/6 мин (в зависимост от силата на солариума), и после се удвоява времето. И аз имам деликатна кожа, досега не ми е пресъхвала или изгаряла от това. А после като отида на море направо почернявам  #Milti

# 11
  • София
  • Мнения: 9 395
не съм съгласна за вредните лъчи. Stop Обратно, лъчите в солариума са безвредните и затова не предизвикват изгаряне и зачервяване на кожата, както на плаж.
Дано не го вярваш това наистина! Wink

# 12
  • Мнения: 739
дори и да са малко вреди, което не изключвам, според мен е по-полезно като подготовка за морето. Като отидеш там с бяла кожа и изгориш (дори под чадъра) е много по-опасно, включително риска от рак на кожата и др. Както и процеса на белене на кожата започва по-скоро, колкото по-бързо е изгоряла. Както споменах от 3г го прилагам и много по-добре понасям лятното слънце. И не мисля че 10 пъти годишно са "голяма опасност"  Thinking

# 13
  • София
  • Мнения: 9 395
Няма да споря за нещо, което е медицински факт! Wink

На море, а и не само там, се ходи с нужната слънцезащита.
Мисля, това всеки го знае. Simple Smile

# 14
  • Мнения: 739
http://biodoctor.hit.bg/solarium.htm
СОЛАРИУМ

   Ултравиолетовото облъчване повлиява тонуса на мозъчните съдове, кръвооросяването на мозъка, подобрява висшата нервна дейност, уравновесява тонуса на симпатикусовия и парасимпатикусовия дял на вегетативната нервна система, стимулира функциите на хипофизата, щитовидната жлеза, надбъбречните и половите жлези. Подобрява сърдечно-съдовата дейност, увеличава съкратителната функция на миокарда. Намалява високата утайка на кръвта, увеличава еритроцитите и хемоглобина, подобрява дишането, нормализира стомашната секреция и моторика, подобрява калциевофосфорната обмяна посредством образуването на витамин D (особено ценно при рахит и остеомалация).
   Действа върху всички обменни процеси в организма в резултат на промените в активността на ензимите и на промените в алкално-киселинното и йонното равновесие. Усилването на обменните процеси се свързва с увеличеното усвояване на кислорода в тъканите, което обяснява увеличените защитни свойства и увеличената работоспособност на организма.

   Способства за отделянето на вредния флуор и за по-слабото му отлагане в костите. Влияе върху обмяната на някои изключително важни микроелементи като желязо, мед и други. Способства за намаляването на кръвната захар. Нормализира общия белтък в кръвта, както и съотношението между белтъчните фракции, увеличава отделянето на пикочна киселина в урината (особено ценно при подагра). Увеличава общите защитни и имуннобиологични реакции на организма и образуването на интерферон.

   Солариум се прилага не само за желания приятен калифорнийски тен, но и за лечение на: рахит, остеомалация, грип, простудни заболявания на горните дихателни пътища, бронхиална астма, бронхити, пневмонии, при ревматизъм и ревматоиден артрит, при вторични анемии, при някои форми на туберколоза, невроза, захарна болест, атеросклероза, хипертонична болест I-II степен, гинекологични заболявания, хипотиреоидизъм, подагра, язвена болест, гастрит, фрактури, рани, нощно напикаване при деца, псориазис, микозис фунгоидес, лихен рубер планус, атрофични екземи, акне, витилиго, за общо укрепване и подобряване на апетита, за закаляване и други.

Общи условия

Активация на акаунт