Дайте идея за "шубер"!

  • 4 049
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 081
Здравейте, момичета!

Започваме ремонт в къщата, и ще преустройваме почти всичко. Та кухнята(беше антре) и дневната в момента са разделени ссъс стандартен прозорец, които аз искам да избия. И да направя нещо като барплот, или "шубер" май му казваха по ресторантите. Обаче искам и да се затваря по някакъв начин, за да изолирам миризмите. Първосигнално мислех за стандартен барплот с осветление, но така май няма как да се затвори. Единственото нещо, което ми хрумва, е да сложа пак прозорец, който да е с плъзгаща вертикална 1/2 половина. Ама ще стане точно като едно време в ученическите столове  Sad  Дайте идея, моля ви, какво мога да сложа  newsm78 

Благодаря ви предварително  Hug 

# 1
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
А дали ако вместо да затваряш барплота, не сложиш по-мощен абсорбатор няма да стане хем по-красиво, хем не толкова миризливо?

# 2
  • Мнения: 1 081
То е ясно, че ще има мощен абсорбатор, но все пак...Така и не свикнах с миризмите на готвено, където и да съм живяла, винаги съм готвела на терасата. Ясно ми е , че каквато и да е преграда ще развали "фасона" на барплота, но пък някой може да е срещал нещо ефектно и да сподели:) Все храня надежди, че има вариант...

# 3
  • Мнения: 3 036
Мисля,че за да е светло не трябва да е цялостна стена а нещо издигнато от гипсокартон например и да е до половината.
Нещо подобно имам като идея.

# 4
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Стъклена преграда е добре, не точно като прозорец обаче, без рамка. Има и стъклени гръбчета за кухня, мисля че може да се съчетае.

# 5
  • Мнения: 1 081
Мда, и аз нещо стъклено си мисля, но искам и да се отваря, да се ползва като барплот и като помощна маса за сервиране. Чудех се за онези найлони, дето по заведенията ги слагат на терасите-на ролка с дървена рамка. Ама найлонът ми простее...А и едва ли ще спре миризмите newsm78

# 6
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Не слагай найлон  Naughty
Гледах в едно списание много оригинално такова решение. Самото стъкло се закрепя на метална рамка, монтирана по целия размер на барплота. Когато искаш просто идърпваш стъклото нагоре, то се движи по рамката и може да се сметне така че да стига до тавана (тогава и самия барплот трябва да е по-висок). Незнам дали си го представяш и дали го обясних добре  Blush

Общи условия

Активация на акаунт