Пак за захранването

  • 349
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 883
ОХ..............  чудя се с какво да захранвам newsm78Скоро навършваме 6м.Педито каза с плодово пюре-сурово(ЧЕРЕШИ).Аз обаче се чудя дали да е сурово и как да ги обеля, а в блендера или с пасатора дали ще стане?Четох в библиотеката и май ще захраня с оризова каша.И все пак мами вие как давате пюретата?А може ли банан.Една приятелка каза ,че банана бил алерген newsm78 и не се препоръчвал до годинка.Аз много ,много не и вярвам защото тя спря да кърми на 1м. и захрани по БГ система.То около мене всички са така и ме гледат с ей такива Shocked #Crazy очи като разберат, че още сме само на кърма.
МОЛЯ СПОДЕЛЕТЕ ВАШИЯ ОПИТ И ДАЙТЕ СЪВЕТ!

# 1
  • Мнения: 249
Ами, аз нямам опит с късното захрнване ( все още!) , защото и на нас сега ни предстои...но из морето от противоречива информация за това с какво да се захрани е най-добре - аз се спрях на кашата - домашно приготвена оризова...
...И на мен педиатърката ми каза да започна с плодови пюренца!
...Лекарят пък, с когото се консултирам по повод късното захранване (защото нашата педи-не е много фен, въпреки, че и тя дълго е кърмила! Thinking  )  - каза да захранвам с каши ... плодовите пюрета били десерт...
...В различните  статии пише различно...в едни, че банана е много подходящ като първа храна, в други - зеленчуковите пюрета, в трети - кашите...
...Тук във форума повечето майки са захранили с каша... така че аз ще споделя техния опит! feeding
УСПЕХ  и на теб в избора!!! thumbsup

# 2
  • Мнения: 4 629
Давам оризова каша на бебето ми откакто навърши 4 месеца. След навършването на 6тия ще започна със зеленчуците, после с плодовете. А след навършване на 8 - с месото. Бананът едва ли ще е първият плод, който ще дам. Според тукашните педиатри бананът не е алерген. Все пак, обаче, няма как да знаеш дали детето ти ще е алергично към нещо преди да опиташ  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт