Отговори
  • Мнения: 100
Съпругът ми е на 38 години,има доста оплаквания-на първо място има много висок пулс-държи от години около 100 удара в минута,плюс минус 10-20.Случвало му се е 2 пъти да му изтръпва ръката за около 2 месеца,има киселини от всяка храна,и усеща като буца в гърлото си,употребява често алкохол.По 200 грама ракия и после 2-3 бири почти всяка вечер,пуши около 2 кутии на ден.Пусна си пълни изследвания,всичко е в норма с изключение на холестерола-7,7 и скорост на утаяване на еритроцитите-5.Висок е 185/тежи 93 кг.Татко му е починал от рак на гърлото доста млад,това също го притеснява.Моля ви за мнение по резултатите от изследванията,като имате в предвид какви уплаквания има.Благодаря предварително!!!

# 1
  • Мнения: 1 428
СУЕ е 5 си е съвсем в нормата,а холестерола не е болка за умиране.Но две кутии цигарки си е доста.Работете над този проблем със откказване на цигарите.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 30
Преди година и съпругът ми имаше проблеми с висок холестерол,кръвно, триглицериди. Работата му е много натоварена, цигарите през деня-също са много. Негов колега го заведе във финтесзалата. Вече година и три месеца ходи три пъти седмично да тренира по час и половина. Резултатът е смъкнати десет кг.,нормализиране на кръвното, намаля и холестерола до нормата. Той обаче през това време пи и капсули чесън,черен дроб от акула, яде и много хрян (продават го настърган в Метро),като го слагаше в супите.Посещава и добър ендокринолог (за съжаление не помня името). Като лекарство пие зокор. В къщи забравихме за пърженото, мазното, колбасите, олиото.
Относно възрастта-той също е на 38г.

# 3
  • Мнения: 100
Аз също съм от Варна.За цигарите имаме решение-купихме електронна цигра,незнам,дано да му помогне,с храненето от 1 седмица също сме много добре,минахме на диета,взехме и направление за кардиолог,защото държи висок пулс -110 някъде.Моляте,ако не ти е трудно,напиши ми името на  капсулите с  чесън и черен дроб от акула и за кое по-точно ги пие.А за фитнес няма как-той е фитер,пътува,а когато е в България кара такси.Много е ангажиран.Благодаря и на двама Ви за мнението.

# 4
  • Мнения: 1 409
Задължително да отиде на кардиолог.Аз бях със същия пулс години наред.Отидох на лекар и ми изписаха едни хапчета,от които пия всяка сутрин по половин и сега пулса се нормализира,на 26 г. съм.Хубаво е да сведе до минимум кофеина и цигарите и ще се оправи.
Относно останалите изследвания,СУЕ е ок,а холестерола ще се оправи с малко диета.Без прием на тлъсто,мазно и пържено и ще видите,че ще има ефект.
Успех  Peace

Общи условия

Активация на акаунт