Няколко въпросчета към мамите с опит

  • 465
  • 10
  •   1
Отговори
  • Canada
  • Мнения: 1 773
На 1-ви юли Слава ще стане на 2 месеца. Изцяло на кърма сме и на поискване (в момента сме с по 8 хранения на ден) - през първия месец беше наддала 850гр. + 4 см. В началото я хранех и от двете гърди, но после прочетох тук във форума, че се редуват - едната на едно, другата на следващо... почнах и аз да редувам гърдите. До вчера, когато изведъж бебка е постоянно гладна и определено не и стига само едната гърда - вечерта почнах да давам и втората. Почнах да се изцеждам, за да стимулирам лактацията и за около 24 часа след хранене успях да изцедя 150мл. общо и от двете гърди, което според мен е много малко.
Днес в една от темите попаднах на тази статия: http://www.howtoeat.info/tema.asp?razdel=5&temaN=29
Та въпросите ми са:
В горната статия пише, че на ден се произвеждат около 800мл. кърма. Значи ли, че това, което успявам да изцедя след хранене си е нормално, а не малко? Т.е. имам достатъчно кърма и сме просто във фаза на по-усилен разтеж.
Вие как кърмите - от едната или от двете гърди?

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Къде прочете във форума, че гърдите трябва да се редуват?! Напротив, винаги сме говореи обратното - ако бебето иска, да му се предложи и втората гърда на едно ядене...то само ще покаже.
На първия ти въпрос: да, правиш достатъчно мляко. Аз не вярвам и 20 мл да успея да изцедя, след като дъщеря ми е сукала. Имаш достатъчно мляко, слагай да суче често и предлагай и двете гърди на едно ядене и за няколко дена всичко ще си дойде на мястото.
За втория: както дойде...ако е гладна - и от двете, иначе - от едната.

# 2
  • Мнения: 3 777
Аз кърмя и от двете, вече почти 6 месеца.
Бебо в началото наддаваше по 300 грама, вие сте направо супер.
Няма от какво да се притесняваш.

# 3
  • Мнения: 4 629
Аз в началото кърмех само от еднате, после започнах да предлагам и двете, след това  минах пак само на една гърда на всяко хранене. Но, ако смятам, че не достига на бебчо ще му предлагам и втората. Това по колко кърма изцеждаш след кърмене не е индикатор за това  какво количство кърма имаш на ден. След като бебето ти наддава така добре това е показателя, който трябва да ти говори, че кърма имаш достатъчно

# 4
  • Мнения: 8 459
Аз кърмя и от двете гърди,то бебата така дърпа -като помпа и е такава лакомия,че само от едната мисля няма да и стига.. Wink
Тя си знае вече урока и като спре да суче от едната сама си се обръща на другата страна/кърмя легнала/и си чака другата порция. Grinning

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз първоначално давах и двете, после лактацията се установи стабилно и бебко се нахранваше само от едната, месеци наред.Последно се установихме обаче пак на двете, защото сега млякото за едно хранене си е доста - за бебе на 10 месеца, и ако кърмя само от едната, разликата в размерите е очебийна #CrazyНе мога да ходя по улиците с две фрапантно различни гърди...И затова сме пак на двечките всеки път Mr. Green

# 6
  • UK
  • Мнения: 1 334
аз първо ги редувах ,сега яде от двете през деня и само от една през ноща- така и харесва Wink изцеждам максимум 120 мл на ден(да кажем на 3-4 пъти),ако цедя де,че не ми се случва често. бебето е добре.бъди по-спокойна и всичко ще е наред.няма такива неща като трябва-ако иска двете даваш му двете,ако не ще здраве да е Mr. Green

# 7
  • Мнения: 423
Винаги съм предлагала и втората, ако иска - иска, ако не... Но май много рядко ми отказва. Ако пък сукне 2 пъти и се дръпне, аз почти винаги я доизцеждам с помпата (не че успявам да изцедя кой знае колко). Сигурно не е много правилно, но така съм свикнала вече и ми е изгодно  Wink  Grinning

# 8
  • Мнения: 1 704
Винаги предлагам и втората и обикновено си ги изпразва и двете.. тъй като кърмя само легнала (вече само така иска принцесата след поредната стачка  Rolling Eyes) като свърши с едната бебка направо обръща глава на другата страна и чака да я прескоча  Wink, ако не иска - стиска уста, зяпва нагоре и почва да си пее Laughing но аз винаги предлагам..
от скоро спря да яде нощем и първите няколко дни гърдите ми сутрин бяха на камък и преливаха - тогава се наяждаше само от едната, а другата трябваше малко да я цедя защото болеше ужасно.. сега се нормализираха нещата и пак си хапва и от двете ! 

# 9
  • Мнения: 8 459
Винаги предлагам и втората и обикновено си ги изпразва и двете.. тъй като кърмя само легнала (вече само така иска принцесата след поредната стачка  Rolling Eyes) като свърши с едната бебка направо обръща глава на другата страна и чака да я прескоча  Wink, ако не иска - стиска уста, зяпва нагоре и почва да си пее Laughing но аз винаги предлагам..
от скоро спря да яде нощем и първите няколко дни гърдите ми сутрин бяха на камък и преливаха - тогава се наяждаше само от едната, а другата трябваше малко да я цедя защото болеше ужасно.. сега се нормализираха нещата и пак си хапва и от двете ! 
:Малко офф:Магс, сега разбирам,защо и моята беба прави така.Вземала е уроци при твоята. Joy Joy Joy Joy Joy

# 10
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Благодаря ви за отговорите, момичета! Не съм предполагала, че ще се побъркам на тема кърмене. С първата щерка бях като млеконадойна крава, защото от незнание изцеждах "до дупка" и двете гърди след всяко хранене и съответно съм предизвикала свръх производство. Сега, благодарение на вас (постоянно ви чета) оставих кърмата ми да се саморегулира! Благодаря ви!

Общи условия

Активация на акаунт