Какво готвите на децата си

  • 5 322
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 193
Имам син на 1г и 10м и се чудя какво да му готвя по възможност и ние да ядем от това ядене.Той не обича супи и разни манджи с много сос.Моля, дайте идеи вие какво им готвите

# 1
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Мисля, че с търсачка ще намериш много полезни теми. Но на първо четене се сещам за ориз със зеленчуци, картофки на фурна или соте, картофено пюре, руло "Стефани" със сос, мусака и т.н.
Импровизирай  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 428
Готвя само определени ястия,защото е капризна,но гледам храната да е винаги добре украсена.

# 3
  • Мнения: 1 447
Готвя само определени ястия,защото е капризна,но гледам храната да е винаги добре украсена.
Украсата при нас доста помага в случая.
Инъче дъщеря ми яде това което и ние ядем,а малкия е на кухня.

# 4
  • Мнения: 4 668
Моят син също яде само определени неща . Всякакви опити да му разнообразя менюто , завършват с това , че не яде нищо и кара на хляб и луканка  Simple Smile То , ако зависи от него само това ще яде  Laughing
Ето все пак някой от любимите му неща още от когато беше на вашата възраст :
1. Супа топчета
2. Супа пиле
3. Пилешки филенца на грил тигана със задушени зеленчуци
4. Пиле с картофи / грах , ориз .... / изобщо - пиле трябва да има
5. Винен кебап с ориз
6. Една измишлъотина - задушени картофи нарязани на дребно , поръсени със ситно нарязана шунка и кашкавал и леко запечени - много му харесваше  Grinning
7. Пържени картофи - / ако зависи от него - всекидневно /
8. Пиле яхния с грах и картофи
9. Запечени кренвирши с кашкавал
10. Ризото с пиле и зеленчуци
11. Картофено пюре , но задължително + някакво месце
 Wink Общо взето от това живее моят син  Laughing

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Започнах да готвя повече на фурна за да може да яде и детето.

# 6
  • sofiq
  • Мнения: 18
Малката ми дъщеря е скарана с яденето smile3503,всеки ден се старая да и предлагам разнообразно меню,но тя просто само го пробва Weary.Доволна съм че поне с плодовете нямаме проблем.Ще се радвам ако предложите нещо ново newsm10.

# 7
  • Мнения: 1 174
Нямам проблем с храненето на малката ми дъщеричка.На година и половина е, понякога проявява инат, но то е, защото аз не винаги съм благоразположена към сто часовото й хранене. А тая нали не бърза за нищо и никъде? Simple Smile Ако стане така, че ми откаже някоя храна, изобщо не се занимавам да й налагам да я приеме или хареса - при нея е въпрос и на настроение, защото се е случвало да ми връща от любимите си манджички.Просто изчаквам, храня се спокойно до нея на масата и...ако иска, ако не - другият път!
Като цяло не готвя специално за нея, а не осолявам храната, не ползвам много силни подправки и така...После за себе си подправям допълнително, ако нещо не ми е по вкус, но вече съм свикнала и с безсолно, примерно.

# 8
  • Добрич
  • Мнения: 958
Наблягаме на ориза, че му е любим. Друго: картофи, когато мога и зеленчуци включвам, но не са му от предпочитаните, мусака.

# 9
  • София
  • Мнения: 9 848
Моите деца от съвсем малки обичат всякакви манджи,но да са с повечко сос.Рядко ядат с вилица.Ти пишеш,че не обича много сосове твоето детенце.Една идея и от мен-често използвам гювечета или голям гювеч-слагам вътре каквото се сетя-картофи,мръвки,зеленчуци всякакви и повечко вода-ти може по-малко да сложиш.Винаги става чудно.

Общи условия

Активация на акаунт