възможно ли е?

  • 3 579
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 53
Възможно ли е растеж на зъб да предизвика сънливост в детето? newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 470
По принцип симптомите на никнене на зъбки е температура ,разтройство,неспокойствие,будене с плач,
не съм чувала за сънливост.Попитай педиатъра.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Никненето на зъби е свързано по-скоро с болка и безсъние, отколкото със сънливост. Съдя и по себе си. Когато нещо ме боли в никакъв случай не мога да спя. Заспивам едва когато болката отшуми. Така е и при децата. Сънливостта обикновенно се свързва с повишена Т и обезводняване при децата или е в резултат на лош сън през нощта, което в този случай е по-вероятно.

# 3
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 242
Не.

# 4
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Не ми се вярва болката да предизвиква сънливост, но знам ли... Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 53
Никненето на зъби е свързано по-скоро с болка и безсъние, отколкото със сънливост. Съдя и по себе си. Когато нещо ме боли в никакъв случай не мога да спя. Заспивам едва когато болката отшуми. Така е и при децата. Сънливостта обикновенно се свързва с повишена Т и обезводняване при децата или е в резултат на лош сън през нощта, което в този случай е по-вероятно.
Явно е обезводняването..ходихме на лекар и казаха че е леко дехидратиран! Незнаех че това причинява сънливост.

# 6
  • Мнения: 1 477
Обратното може.Но сънливост  Rolling Eyes

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Явно е обезводняването..ходихме на лекар и казаха че е леко дехидратиран! Незнаех че това причинява сънливост.
Да, явно това е причината. Симптомите на лека дехидратацията са замаяност, главоболие, сънливост и умора, както и намалени внимание и способност за концентрация.

# 8
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Температурата не води ли до сънливост? Следователно, ако детето има температура от никнене на зъб е възможно да е сънливо...

При нас никненето на зъби е съпроводено с безсъние, не с температура.

# 9
  • Мнения: 2 131
Ако детето през нощта не е спало добре заради никнене на зъб и дискомфорт, свързан с това, не е изключено през деня да поспи повече, за да си навакса. Така че в този смисъл - възможно е, да.

Последна редакция: пн, 28 юли 2008, 14:47 от villiana

# 10
  • Мнения: 9 973
точно сънливост Thinking

# 11
  • София
  • Мнения: 4 588
Не мисля.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 752
И аз се съмнявам.

# 13
  • Мнения: 53
Явно не е от зъб. Спи си през нощта много хубаво. Доста има да уча покрай него още. Като това с дехидратацията.... #Crazy

# 14
  • Мнения: 9 814
Самият растеж не, но лекарствата, които пие- да!

Общи условия

Активация на акаунт