Телевизия и ученици

  • 754
  • 1
  •   1
Отговори
Здравейте! Чрез тази тема насочвам вниманието на родителите на деца 6-11 годишна възраст. Интересувам се какви филми позволявате да гледат вашите деца, влияе ли отрицателно телевизията върху тях, в какво се изразява влиянието й? Кои са екранните им любимци? Наблюдавате ли агресия в любимите филми и предавания на вашите деца и как се отразява тя върху тях. И въобще всичко свързано с телевизията и децата от тази възрастова група.


# 1
  • Мнения: 2 700
Позволяваме да гледа всичко, което гледаме и ние. Като жанрове - научно-популярни, исторически, екшъни, трилъри, криминални, фентъзи, българско кино, на ужаси (аз тях не ги гледам, но мъжът ми и дъщеря ми да). Като сериали -  Д-р Хаус, Спешно отделение, Али Макбийл,  Тя и той, и колкото и странно да звучи Сексът и града. Вкъщи няма теми табу . Ползваме всеки възможен случай да обясняваме нещо споменато във филмите - от морални ценности, през житейски ситуации, употребата на наркотици, до сексулна тематика. Като цяло не сме особени телемани и гледаме селективно.
Дъщеря ми гледа самосиндикално само Н2О, което е много прилично детско сериалче.
Не намирам телевизионната агресия да й е оказала някакво влияние.
Единственото, което ме дразни е научаването наизуст на всички реклами, но слава Богу вече знае, че рекламата само промива мозъци и не трябва да й се вярва 100%.

Общи условия

Активация на акаунт