Чудотворните икони във Варна

  • 3 022
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 178
Иска ми се да ги пипна и да се помоля за здраве. Днес отидох по обяд, но имаше огромна опашка от чакащи. Вие ще ги посетите ли? А знаете ли кога отваря и затваря Катедралата?

# 1
  • Мнения: 250
Знам само, че ще бъдат изложени за поклонение до 31.07. и аз искам много да отида но сигурно ще има наплив до края.

# 2
  • Мнения: 2 178
Научих, че храмът е отворен за посещения от 8.00 до 18.00 часа.

# 3
  • Мнения: 2 803
Естествено, че ще отида. Мисля да е в по-късните часове.

http://mitropolia-varna.org/index.php?option=com_content&tas … 1045&Itemid=1


http://www.dveri.bg/content/view/7037/29/

# 4
  • Мнения: 1 699
Прочетох че замислят Канедралата  да е отворена 24 часа за да могат да се помолят всички желаещи.Някой има ли информация дали е така?Много искам да отида но съм на работа до 5.30 и едва ли ще успея ако затварят в 6

# 5
  • Мнения: 2 178
Обадих се в Катедралата, малко ми беше смутено да звъня, но явно жената там е приела много подобни обаждания с въпроси и ми каза, че храмът ще е отворен денонощно до 31-ви.  Hug

# 6
  • Мнения: 1 120
Джини  страхотна новина  Hug Така и аз ще мога да отида. Дано вечер опашката намалява.

# 7
  • Мнения: 1 699
Оооо идеално аз отивам още днес тогава дано да няма прекалено много хора

# 8
  • Мнения: 2 178
И аз мисля ако не вали да отида към 18 часа.

# 9
  • Мнения: 49
Категорично няма да отида... като си представя и каква лудница ще е... безсмислено ми се струва

# 10
  • Мнения: 2 178
Ей сега влизам - чаках точно 2 часа, но си струваше! Като застанах пред иконата забравих за какво съм там, загубих и ума и дума както се казва! Толкова е внушителна - само стоях и я гледах. Дават памуче, с което да се обтрие иконата и да се натърка челото на някой болен вкъщи, за да се излекува. Аз забравих да я докосна с ръка, а беше важно....само с памучето пипах. Някои дори я целуваха. Аз толкова се бях глътнала, че дори не се прекръстих пред иконите, много съм разочарована от себе си.
Поне записах имената на цялото си семейство за молитвата за здраве, която ще се отслужва в четвъртък преди да потеглят иконите обратно по места.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Момичета, кажете ако някоя от вас е ходила по-късно вечерта дали има много хора? Ясно е, че през деня няма да се наредя да чакам. А какво е това памуче, за първи път чувам, да си го носим ли или някой ги дава?

# 12
  • Мнения: 2 178
Да, дава се памучето вътре, за да може после да се занесе у дома и да се трие челото за здраве. И аз не знаех, че се прави така, но свещеника ми обясни. А колко имаше хвърлени пред Катедралата, направо ми стана мъчно! Имаше и един екземпляр, който пита за какво е опашката! Бяхме чакали вече час и половина, бяхме почти пред входа, а той се намърда и влезе 5-6 човека пред нас без да е чакал. Беше много грозно.

Последна редакция: вт, 29 юли 2008, 09:05 от Джини

# 13
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Кажете повече за иконите...

# 14
  • Мнения: 3 675
Според мен иконите помагат стига да имаш вяра и да си пожелаеш това, което наистина считаш, че ти е нужно в момента.Има и един такъв момент, ако имаш молба и Господ или Богородица не я изпълнят веднага, това не означава че не я чули.Просто за всяко нещо си има време и място на изпълнение.Моя колежка все ходи по църкви да се моли, защото мисли, че са й направили магия, а после казва, че това е излишно, че Бог не й помага.Че как ще й помага като вярата й не е иМного хора се отказват от вярата си именно заради това, че това за което се молят не се сбъдва веднага или че има много хора примерно.И аз съм разочарована от поведението на хората в храма, говорят, дъвчат дъвка досами чудотворната икона.Иначе те са три-едната е в бачково, втората в рилския манастир, а третата се намира в троянския.Инфо може да се намери в интернет.Четете хора, там си пише. Hug

Общи условия

Активация на акаунт