За вашето мнение

  • 1 036
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Искам нещо да попитам относно  зацапването преди цикъл. Преди да ми дойде МЦ ( чакам го на 02,08,08) има от вчера  кафяво зацапване.Болки ниско в корема въобще симптоми, че ще имам гости. Моля да ми кажете нормално ли е това ? Вече си меря от една седмица и БТ - 37,02. (сутрин в 7,00 часа). Според някой тази БТ съм или вече овулация, а според други може да съм бременна, което не ми се вярна за посредното.
 Понеже сериозно работим с моя приятел за бебе. Бях преди това на Поморие и там ми казаха, че е възможно да имам хормонални проблеми, но не ми изследваха хормоните понеже имах генекологични  процудери.
Моля посъветвайте ме какво да правя ? Това проблеми ли е според Вас, в посредствие да забремения?
 newsm17  love001

# 1
  • Мнения: 862
Зацапването преди цикъл не е нещо необичайно. При много момичета то е около 2-3 дни преди самата менструация. 
За да не те плаша и да ти приписвам диагнози, просто ще те посъветвам да се консултираш с гинеколога си по този проблем, щом той те притеснява.
БТ не можеш да мериш една седмица и да очакваш тя да ти подскаже каквото и да било. БТ се мери от първият до последният ден на цикъла, няколко месеца. Ако очакваш М началото на август, ти е прекалено късно да си в овулация, а за тест за бременност пък ти е много рано.

# 2
  • Мнения: 94
Според мен зацапване преди цикъл не е нормално когато: няма бременност или менструацията ти продължава повече от 7 дни.При мен, когато забелязах, че имам такова и отидох на лекар се оказа, че имам миома, затова по-добре се консултирай с гинеколог.
Успех с бебеправенето!  babyuu

# 3
  • Мнения: 26
Благодаря Ви, за съветите.

# 4
  • Мнения: 4 070
Аз до преди 3 месеца не съм имала такъв проблем, но през април имах такова зацапване(беше около датата на цикъла) и се оказа малка кистичка, пих дуфастон, на др. месец (на 20 ден след първия ден на цикъла ) пак имах мноооого леко зацапване и сега съм бременна в 10 г.с. Отивай налекар!!
И успех

# 5
  • Мнения: 1 085
gundie а честито.
И аз този месец имах зацапване и спря.Беше си червено.След 2 дена си ми дойде и цикъла ми продължи точно 2 дена което е необичайно малко за мен про 6 дневен цикъл , но ми вървя обилно.Другата седмица съм на гинеколог но се чудя какво става с мен.Не съм си правила тест и просто незнам.

# 6
  • Мнения: 4 070
ҳ̸Ҳ̸ҳBunnyҳ̸Ҳ̸ҳ  , мерси!!
Направи си тест, моето кървене беше много слабо, но съм чувала че при някой жени е по-силно. В моята книга пише, че при закрепване на зарадиша(10-12 дни след оплождане) много често има прокървяване.
УСПЕХ!!

# 7
  • Мнения: 26
Момичета, вчера бях на гинеколог и ми каза да изчакам до събота ( защото тогава би трябвало да ми дойде). Каза ми, да не се притеснявам за зацапването и ми изписа нош-па( за леките болки ниско в корема). Прегледа ме и ми каза, че нямам нищо лошо, което ме успокои. В случай, че ми дойде де отида пак - 5 дни след МЦ, като през това време си меря БТ. Ако не ми дойде да си правя тест - два дни след закъснението на МЦ.
Само, че БТ измерена сутринта е падната на 36.90 от 37.20. Предполагам, че това ще значи да чакам гости.
На всички момичета успех !

# 8
  • Мнения: 1 085
ҳ̸Ҳ̸ҳBunnyҳ̸Ҳ̸ҳ  , мерси!!
Направи си тест, моето кървене беше много слабо, но съм чувала че при някой жени е по-силно. В моята книга пише, че при закрепване на зарадиша(10-12 дни след оплождане) много често има прокървяване.
УСПЕХ!!

Моето прокървяване беше супер силно и с много съсиреци.Не мисля че съм бременна Wink.Така или иначе другата седмица ще посетя гинеколог и той ще каже.Тези дни бая ме боли ниско долу и незнам от какво е.А може ли наистина да съм бременна.

# 9
  • Мнения: 4 070
ҳ̸Ҳ̸ҳBunnyҳ̸Ҳ̸ҳ , според мен да, ама не искам да ти давам напразни надежди- чувала съм не веднъж за такива случаи с силно кървене- е незнам до колко е хубаво.

# 10
  • Мнения: 2 423
Закрепването става на 5ти ден Wink от уплождането

# 11
нова съм във форума и ако може да ми дадете съвет защото нещо не схванах това за тестовете за ову.използвам ги от няколко месеца(поне се пробвам)онзи ден ми показа само една черта,на следващия ден ми показа 2 черти,само че в 21.00(не знам дали има някакво значение)с мажа ми вднага като видяхме чертите забочнахме да си правим бебче.на следващия ден следобяд си направих още 1 тест за да видя дали не сам в ову и ми показа 1 черта,дали е вазможно само 1 ден да ми е овуто.денят преди да ми покаже овуто ,че е положително си направих тест кам15.00 и показа отрицателно.МНОПГО СЕ ОБАРКАХ.моля отговорете ми

# 12
  • Мнения: 3 294
itanka   като ползваш тестове за ову , трябва да ги правиш по едно и също време всеки ден , за да засечеш денят на предполагаема овулация и да имаш по ясни наблюдения . По принцип тестовете трябва да показват първо втора бледа чертичка и така докато тя не стане наситена колкото контролната , точно тогава е пикът на хормона ЛХ и овулацията трябва да настъпи от 36 до 48 часа . Ти си в овулация няколко часа само , затова при положителен тест трябва да действате по активно , за да има чакащи спермита . Успех  Peace

# 13
балгодаря ти минди за отговора дано да сме направили нещо Simple Smile  Praynigзащото моя мъж замина извън страната и се надявам да сме нацелили яйцеклетката и да е станало .Сега остава само дългото чакане. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт