Дали ще се отбие?

  • 387
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 73
Здравейте Hug.Мойте бебче е на 3 месеца и от известно време сме на смесено хранене с АМ. Въпреки, че всички ми казваха ,че ще се отбие нищо таково не се случи засега. Но проблема сега е, че се налага да пътувам и ще отсъствам 3-4 дни, как мислите дали ще се отбие? А пък бабите около мен ми обясняват че той дори и да иска да суче аз да не му давам след като съм прекъснала един път.Мисля, че си познавам детето и смятам че няма да се отбие, особено като е сънен как си цока ooooh! Имали мами преминали през подобна ситуация?Много искам да продължа да си кърмя, сега давам АМ вечер и рядко след обед. Моля, споделете своя опит!

# 1
  • София
  • Мнения: 12 201
  Виж тази темичка за смесеното хранене - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=296926.0
  Там е споделила своя опит мама, кърмила и дохранвала дълго време, така че да възможно е. Истина обаче е за съжаление, че често при бебетата които се дохранват с АМ и постепенно се заместват все повече кърмения с АМ, след време те отказват да сучат или кърмата намалява съвсем и те се отбиват. В темичката има споделени някои основни моменти за да не се стигне до това при дохранване с АМ, а именно винаги да се предлага първо гърдата и след това да се дохранва с АМ и то само на някои хранения по възможност.
   А за отсъствието ти и това дали бебчо ще засуче след това, вече само ти и бебето ще успеете да откриете истината, вярвам че ти познаваш най-добре своето бебе и сигурно наистина ще засуче отново когато сте заедно, особено когато е сънени. Успех и ти пожелавам дълго и ползотворно кърмене  Hug

# 2
  • Мнения: 3 926
Извинявам се, ако ти прозвучи нахално, но защо се налага да даваш АМ?
Би ли описала подробно как се храните и кога и защо се наложи да даваш добавка?
Лично аз смятам, че дори да има някакви признаци на отбиване детето ще може да се върне на гърда. Но от прочетеното във форума смея да твърдя, че след отсъствието на мама такива бебоци просот се залепят за гърдата Peace
Пък и ти най-добре познаваш бебето си и можеш да прецениш Hug

Общи условия

Активация на акаунт