Какво може да е

  • 2 897
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 216
Здравейте,силно съм притеснена за баща си.Тъй като живея в друг град всеки ден си говорим по телефона.Това ,което ме притесни е ,че искайки да ми обясни нещо се запъва , не намира точната дума и млъква.И това от 2-3 дни.Иска да ми каже нещо,но не може да се изкаже.
Дано съм успяла да ви обясня.Запъва се като говори.Иначе се чувстал добре,хранел се.Имал някаква сънливост-постоянно каза,че му се спяло.
Много съм притеснена да не е получил инсулт или това са симптоми за такъв.Не мога да го да го накарам да отиде на доктор.Някой ако знае какво може да му е моля да ми помогне!!

# 1
  • Мнения: 1 938
Да, това са признаци за исхемичен инсулт!!!
Баща Ви веднага трябва да бъде прегледан от лекар!

# 2
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Веднага се обадате на лекар, сигурно е изкарал лек инсулт.

# 3
  • Мнения: 216
Не би ли трябвало да има по-сериозни признаци-схващане на част от тялото,нарушение на говора изобщо,защото той си говори нормално,само от време на време се запъва ине намира точната дума(за която се сеща след 1-2 мин.)Това не го е правил преди и аз за това се притесних.

# 4
# 5
  • Мнения: 107
И според мен е нужно да потърсите лекарска помощ. Имам наблюдения от моя баба, която получи същото нещо - просто само завалваше думите но понеже беше на крака и нямаше някакви притеснителни оплаквания ( тя от доста години имаше високо кръвно налягане и беше ежедневно на хапчета), не потърсихме лекарска помощ но след няколко дни тя получи втори инсулт и влезна в болница, тогава разбрахме, че първото също си е било инсулт само, че в много лека форма.

# 6
  • Мнения: 216
Благодаря ви момичета,днес говорейки по телефона с него ми обеща да отиде на лекар. Hug Hug Hug  bouquet  bouquet  bouquet

# 7
  • Мнения: 216
Татко е ходил на лекар.Измерили са му кръвното-220/100.Кардиограма-доктора казал,че има голямо отклонение.Кръв-не разбрах точно какви са резултатите.Доктора не обяснил много но малкото ,което е казал е ,че е хипертония,хипертонична криза.Изписал му е два вида хапчета за кръвно и някакви ,за които казал,че ще му оправят говора.Аз все още се притеснявам доста,дали не трябваше да го приемат в болница.И нарушенията в говора могат ли да се дължат на хипертонията?

# 8
  • Мнения: 1 344
нарушенията в говора могат ли да се дължат на хипертонията?
Не, но инсултът може  Sad
Разбира се, докторите не понасят да им се дава акъл, но според мен е задължително да се прегледа при съдов хирург и да се направи подходящо изследване. Дано да е просто някакъв малък проблем с оросяването и всичко да отмине леко, но така или иначе, дори да е имало нещо по-сериозно,  и за него могат да се вземат ефективни мерки и да не се повтаря, стига само да се установи точно за какво иде реч. Успех!  Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 2 430
Съветвам те да го пратите на консултация с кардиолог,ако трябва платете за частен преглед!Той при GPто ли е ходил само?

# 10
  • Мнения: 107
Проблема  с говора не е от високото кръвно, а следствие на него. Аз продължавам да си мисля, че баща ви е прекарал лек инсулт и трябва да бъде приет в болница, за да се проведе нужното лечение. Горната граница на кръвното му налягане е много висока, а точно тя се отразява на мозъчната дейност.

# 11
  • Мнения: 216
На татко му направиха скенер.На разчета от скенера пише-Корова атрофия.Докторите ми обясниха,че в следствие на високото кръвно налягане,което е имал с години си е увредил мозъка и сърцето.Няма инсулт,но с говора е доста зле.Другото,което ме притеснява повече е ,че е доста объркан в мислите си.Държи се като силно разсеян човек-като му сложим да яде посяга да се храни с ръце,обърна чаша с кафе и посегна да попива с телефона ми.Като му кажа какво прави се засмива и доколкото може да ми обясни просто на момента не се усеща какво прави.Докторите казват,че би трвбвало да си оправи говора след месеци,но тази обърканост....в епикризата пише-сенилна деменция.Не мога да свикна с мисълта ,че няма да се оправи,само до преди седмица си беше напълно нормален мъж.

# 12
  • Мнения: 1 984
На татко му направиха скенер.На разчета от скенера пише-Корова атрофия.Докторите ми обясниха,че в следствие на високото кръвно налягане,което е имал с години си е увредил мозъка и сърцето.Няма инсулт,но с говора е доста зле.Другото,което ме притеснява повече е ,че е доста объркан в мислите си.Държи се като силно разсеян човек-като му сложим да яде посяга да се храни с ръце,обърна чаша с кафе и посегна да попива с телефона ми.Като му кажа какво прави се засмива и доколкото може да ми обясни просто на момента не се усеща какво прави.Докторите казват,че би трвбвало да си оправи говора след месеци,но тази обърканост....в епикризата пише-сенилна деменция.Не мога да свикна с мисълта ,че няма да се оправи,само до преди седмица си беше напълно нормален мъж.
това съвсем изведнъж ли се появи? има симптоми на алцхаимер. втори скенер правихте ли? изключете и менинго- енцефалит.

тук може да ви насочат - http://www.alzheimerbulgaria.org/Alzheimer_Bulgarian/bolestta_alzheimer.htm

Последна редакция: сб, 09 авг 2008, 06:49 от tonev

# 13
VODI BA6TA SI NA NEVROLOG.PO4TI SUM SIGURNA,4E E INSULT,ZAGUBIX BA6TA SI PREDI 4 mes.PRI TRETI INSULT.PURVIQ BE6E MNOGO SLAB PREDI OKOLO 25god.PIE6E I PU6E6E TSQL JIVOT SPRQ MINALATA GODINA KOGATO POLU4I VTORIQ(no mislq,4e be6e mnogo kusno),OPLA6I SE MNOGO ZA6TOTO KAZAXA,4E PRI TRETI AKO OSTANE JIV,6TE OSTANE NEPODVIJEN TRUP OPRAVI SE MNOGO BURZO DORI NE MU LI4E6E I KOGATO POLU4I TRETIQ PROSTO SI OTIDE KAKTO TOÍ ISKA6E BEZ DA SE MU4I.SLED KATO MU NAPRAVIXA SKENER,KAZAXA 4E NI6TO NE MOJE DA SE NAPRAVI.PROSTO ZASPA ZAVINAGI.KUDETO I DA SE NAMIRA SEGA IZPRA6TAM MU TSELUVKI. NA BA6TA TI JELAQ MNOGO ZDRAVE I DA NE SI PRAVI 6EGI S JIVOTA,ZA DA NE MU IZIGRAE TOÍ NQKOQ.TSELUVKI

# 14
  • varna
  • Мнения: 676
Може и Алцхаймер да е.

Общи условия

Активация на акаунт