Стряскане по време на сън

  • 15 952
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 072
Здравейте, мами,
искам да ви попитам, случвало ли ви се е бебетата ви да се стряскат на сън, при което да си повдигат ръчичките и крачетата рязко? Става въпрос за най-малкия ми син, на 8.5 месеца? Знам, че е нормално за малки бебета, до около 6 месеца, но за тази възраст вече се притеснявам?
Предварително благодаря.
Поздрави, Сара

# 1
  • Мнения: 396
Ne se trevoji!
6terka mi i do den dne6en e taka- harakterno e za emocionalnite de4ica!
Prejiviavat slu4kite ot denia!

# 2
  • Мнения: 266
И аз имах подобни притеснения,преди месеци,като мислех че се е стреснал от нещо,нещо да не го е уплашило,и се оказах на верния път.Баба ми го заведе при една жена която му ля куршум,мисля,че така се казва.Аз много не вярвах на това,но при нас имаше ефект.

# 3
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
И при нас е имало такива моменти. Стряска се насън, запищява ей така без причина. Просто емоциите са им доста и децата ги преживяват. Не съм се притеснявала. След време премина. До ден днешен обаче си преживява насън случки от деня. По някога проплаква, по някога насън се смее с глас. Не е всяка нощ, а само понякога.

# 4
  • Мнения: 9 973
моят син е на 11м. и все още се стряска понякога

# 5
  • София
  • Мнения: 2 296
И аз ще те успокоя,че и при дввете ми деца се е случвало често и до по-голяма възраст. Peace

# 6
  • Мнения: 1 479
Малкият ми син и сега се стряска на сьн.Все на него му пазим тишина,докато спи.

# 7
  • Мнения: 1 919
сина ми е на 9 месеца, все още се стряска...може би сънува нещо-незнам.записвам се да следя.

# 8
  • Мнения: 3 069
Снощи имахме една среднощна истерия....
Събуди се към 1 часа и  до 3 едвам го успокоихме с баща му.Такъв рев, такова чудо...днес е прегракнал.Не даваше да го гушнем, рита и се извива на дъга от напъване....море от сълзи проля.
При нас много по-рядко се случва, но за 1-ви път се случва да отхвърля успокояването.

# 9
  • София
  • Мнения: 7 173
Баба ми го заведе при една жена която му ля куршум,мисля,че така се казва.Аз много не вярвах на това,но при нас имаше ефект.

За щастие на авторката на темата, в Холандия надали се леят куршуми.  Mr. Green
Иначе на мен лично ми се струва нормално - възможно е детето вече да сънува по-реално, да интерпретира случките от деня на сън, емоционалността му се обостря...

# 10
  • Мнения: 9 814
Нормално е!
Бебетата сънуват по-интензивно дори от  възрастните. Понякога се усмихват, друг път плачат на сън.

# 11
  • Мнения: 991
Дори аз се стряскам насън понякога. Обикновено от чувството, че пропадам. Не мисля, че имаш основания да се притесняваш.

# 12
  • Мнения: 991
Баба ми го заведе при една жена която му ля куршум,мисля,че така се казва.Аз много не вярвах на това,но при нас имаше ефект.

За щастие на авторката на темата, в Холандия надали се леят куршуми.  Mr. Green

Ооо, сигурна съм, че в Холандия си имат техните собствени "бабини деветини". Ако не е куршум, нещо друго ще е. Хората по света си приличат.

# 13
  • България
  • Мнения: 181
Децата сега откриват света, за тях всичко е нова и вълнуващо и в тази връзка е съвсем нормално да го преживяват в сънищата си. Не се притеснявай - мисля, че всички деца си сънуват, някои са по емоционални, други не.

# 14
  • Мнения: 1 072
Благодаря ви, мами, за успокоителните думи. Уви, не мога да се успокоя, направих филмче и ще го покажа на невролога ни. С едно дете с епилепсия се побърквам при всяко движение на бебето. По принцип от един друг форум, на майки с деца с епилепсия, ми казаха, че не е много нормално, и ме посъветваха да се консултирам.
За куршумите не знам, честно казано  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт