как се стерилизира домашно приготвена бебешка храна

  • 13 874
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 276
Предстои ни почивка и смятам да нося приготвена от в къщи храна. На 9 месеца сме и се храним на кухня и не ми се ще да купувам пак бебешки пюрета.А да му взимам от там храна от заведение за мен е немислимо!Въпроса ми колко време се стерилизира постно ядене и колко време със месо? Не смятам да слагам вътре яйце и мляко - ще добавям на място прясно сварен жълтък.И мога ли да разчитам със сигурност? Там храната ще се съхранява в хладилник.Благодаря ви предварително  Hug

# 1
  • Мнения: 27 524
След сваряване на зеленчуците (и месото, ако пюрето е месно) се пасират, докато са още горещи. Ако се налага, може да се подгрее допълнително. Докато сместа е вряла, се насипва в подходящи бурканчета на винт (тип старите "Ганчев"), бурканчетата се обръщат с дъното нагоре върху топлоустойчива повърхност и се оставят да изстинат. Капачките вакуумират и 'дръпват'. След като изстинат, се надписват (съдържание и дата) и се нареждат във фризера, камерата или навътре в хладилника. Ако някое бурканче не е вакуумирало, може сместа вътре да се подгрее още веднъж и да се обърне с нова капачка, ако се налага смяна, или просто да се остави по-напред във фризера/камерата/хладилника за по-скорошна консумация.
При замръзване пюрето увеличава малко обема си, затова винаги оставяйте 1 см място от ръба на бурканчето.

# 2
  • София
  • Мнения: 15 198
На 9 месеца сме и се храним на кухня

Доколкото разбирам, не се храните с пюрета.
Значи всичко, което е написала Блонди е вярно, с тази разлика, е не трябва да пасираш. Сготвената вече храна, докато още ври на котлона, може да сипеш в бурканчетата, да ги затвориш добре и да ги обърнеш с капачките надолу. След като се охлади и капачките хлътнат, може да държиш храната в хладилника. Аз така правя-за всеки случай.
По този начин приготвям храната на Иво вече 4 години и нямам никакви проблеми с качеството или със съхранението й.
С такава храна ходим и по почивките-никакви грижи нямам.
Ако капачката на някое бурканче не е хлътнала, може да я затвориш наново и да го стерилизираш с варене във вода за 10-15 минути. Тук бях чела, че месните храни се стерилизират по-дълго, но аз не съм го правила.

# 3
  • Мнения: 276
Vivi да, не ядем вече бебешки пюренца повече от месец! Храним се от детска кухня и не ми се ще да се връщам отново на пюрета.Обаче много се притеснявам дали ще издържат  Confused Ако се окаже там на място че ми се е развалила храната и няма от къде да му намеря в провинциалното градче - направо не знам какво ще правя  ooooh! Та затова разпитвам с подробности за да направя всичко необходимо и да съм спокойна!Озадачава ме друго ,че преди време ми остана от домашна супа и аз затворих в 2 бурканчета и стерилизирах 10 минути и обърнах с капачките надолу а сега гледам че капачките са изпъкнали  newsm78 а са и в хладилник освен това!
Блонди благодаря много за разяснението  Peace ще следвам съветите ви!

# 4
  • Мнения: 8 242
Винаги си нося домашни манджи където и да ходим.. Готвя и ги слагам горещи в бурканчета.. Като изстинат варя 20 мин. и .. готово Simple Smile
После в хладилник за всеки случай..
Най-дълго месец съм ги пазила - нямат никакъв проблем  Peace

# 5
  • Мнения: 9 973
а колко дни издържат в хладилник

# 6
  • София
  • Мнения: 15 198
Повече от месец ми издържат бурканчетата. Може и по-дълго да може-не знам, Иво до месец и половина най-много ги изяжда.
Озадачава ме друго ,че преди време ми остана от домашна супа и аз затворих в 2 бурканчета и стерилизирах 10 минути и обърнах с капачките надолу а сега гледам че капачките са изпъкнали  newsm78 а са и в хладилник освен това!

Не знам защо се е получило така. Трябва да използваш от бурканчетата с широкия винт-с тесния не са подходящи. Трябва и храната да е сипана до началото на най-тясната част на бурканчето-там, където е винтът (както са готовите пюрета)-понякога не се вакуумира добре, ако храната в бурканчето е повече или по-малко. Може и да не е била добре стегната капачката.  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 1 512
Много добри съвети са ти дали Блонди и Виви ) както винаги), но аз ти препоръчвам да ги стерилизираш за 10-тина минути,защото ще ги поставиш в хладилник когато пристигнеш, а по пътя от вас до мястото за почивка няма да бъдат в хладилник нали.А в тези жеги  за по-голяма сигурност ги стерилизирай.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Честно казано не бих рискувала в тези жеги с домашно приготвена храна за по дълго време. Бих взела пюренца. Но това, което са написали момичетата е начина за стерилизиране на храната. За по сигурно може да завариш за 10 мин.

# 9
  • Мнения: 27 524
"Моите" съвети изобщо не са мои, а копнати от кърмаческия. Аз лично не съм стерилизирала.  Blush Инфото си седи във форума като цяло  Peace

Честно казано не бих рискувала в тези жеги с домашно приготвена храна за по дълго време.

Няма проблем; тя не се държи след това навън под жежко слънце все пак  Simple Smile

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Да така е, но лично аз винаги съм се страхувала да давам стерилизирана домашна  храна.

# 11
  • Мнения: 27 524
Да така е, но лично аз винаги съм се страхувала да давам стерилизирана домашна  храна.

Защо?  Hug

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Може би се престаравам Embarassed, но това е лично мое мнение. Предпочитам по сигурното винаги. Държала съм храна за детето най много по два  дни в хладилника. А за по дълго време  съм замразявала във фризера.

# 13
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Моля да ми кажете, ако се използват бурканчета на ХИПП или ГЕРБЕР, мога ли да разчитам, че храната ще се запази. За съжаление нямам от старите бурканчета на Ганчев.  Tired

# 14
  • София
  • Мнения: 15 198
Не може да разчиташ.
Понякога и при тях се случва да стане вакуумирането, но е по-скоро щастлива случайност.

Общи условия

Активация на акаунт