Вирусен конюнктивит при дете

  • 8 597
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 030
Дъщеря ми / 2 г и 3 м/ го лепна в яслата.. Първо имаше Т, после се зачервиха очичките. Слагаме й капки Офталмосептонекс, ако няма подобрение  - ще слагаме антибиотичен крем / след консултация с офталмолог/. Интересува ме - има ли болни или преболедували го дечица и колко време продължи това?

# 1
Аз също съм притеснена. Моята дъщеря е на 9 години и са и зачервени очите, но леко само когато се вгледаш се забелязва. Но съм притеснена защото чух снощи по телевизията че имало вирусен кнюнктивит. Днес и всех същите капки и аз и ги започнах. Не съм я водила на лекър. Ако някой знае повече нека пише!

# 2
  • Мнения: 1 900
Боби5656 заведи детето си на лекар.

# 3
  • Мнения: 2 821
Първо на лекар.
Иначе конюктивита с капки минава бързо. Зависи от степента на възпалението.

# 4
  • Мнения: 66
Ох, и моята дъщеричка има конюнктивит, но не знам дали е този за който казаха по новините. Моля се да и мине бързо.

# 5
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Синът ми е на почти 4 год.,досега 3 пъти е имал конюктивит.Минава за около 3 дни с Тобрадекс,не е нещо притеснително.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 430
Синът ми е на почти 4 год.,досега 3 пъти е имал конюктивит.Минава за около 3 дни с Тобрадекс,не е нещо притеснително.
Тобрадекс е за бактериален конюнктивит

# 7
  • Мнения: 1 030
Мина конюктивита на дъщеря ми. По препоръка на добър офталмолог не слагах антибиотични капки, само промивки с Офталмосептонекс и почистване на гурелчетата редовно. Мина за малко повече от седмица Peace

# 8
# 9
  • Мнения: 1 030
Само да уточня за тези, които тепърва ще се сблъскат с проблема Вирусен конюнктивит - ако видите, че проблемът се задълбочава и зачервяването се увеличава - тогава вече ще се наложи АБ капки или мехлем. Най-добре е в началото ако кърмите или имате позната, която кърми да слагате кърма - аз така за 2 дни оправих възпалението на дъщеря ми като беше бебе!

# 10
  • Мнения: 3 157
Най-добре е в началото ако кърмите или имате позната, която кърми да слагате кърма - аз така за 2 дни оправих възпалението на дъщеря ми като беше бебе!

Никога няма да направя такава глупост!Ти слагала ли си си прясно мляко при вирусна инфекция без значение в очите или някъде другаде...съмнявам се  Thinking

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз съм чувала за кърма, но не зная дали е добре да се прилага. За конюктивит слагам тобрадекс капки или Офталмосептонекс.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 430
Четете внимателно и не бъркайте конюнктивитите.Консултирайте се с лекар специалист КОНЮНКТИВИТ ВИДОВЕ:
*алергичен-различни видове антихистамини: Опатанол,Прокулин,Сперсалерг и др.
*бактериален-всички са на АБ основаТобрадекс=Тобрин(и двата съдържат тобрамицин),Офтакуикс,Фуциталмик,Окацин и т.н.
*вирусен-най-често съдържат зовиракс,като активно вещество

Общи условия

Активация на акаунт