Не иска да си отваре широко устата?

  • 1 640
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 272
Мамчета, моите проблеми с кърменето продължават. Зная перфектно как да я поставя на гърдата, но в 95% не успявам, защото малката не иска/ не може/ не свиква да си отваря устичката достатъчно, а аз за да я накарам да млъкне бързо пъхвам гърдата и всеки път тя суче от зърното. Confused
Как да я накарам да си отваря устата добре, за да може да захапе правилно??

Благодаря!

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Опитвала ли си така - хвани бебето в позата кръстосана люлка (това значи ако бебето ще суче на лявата гърда, с дясната длан му хващаш главичката и гръбчето му е по протежение на дясната ти ръка - лявата ти ръка е абсолютно свободна) и го постави по такъв начин, че зърното да е точно срещу нослето му. Привлечи дупето на бебето плътно под мишницата си - така главичката му отива леко назад, което е целта - не трябва главата му да е забита в гърдата. Ако сега погъделичкаш със зърното бебето под нослето, то ще зяпне добре и можеш бързо да го привлечеш така, че първо брадичката да се опре в гърдата. Носът може въобще да не се опира в гърдата, важното е брадата да е плътно опряна в гърдата ти и главичката  на бебето да има възможност да се извива добре назад, за да може хубаво да си отвори устата.
За да можеш да си представиш по-добре какво се опитвам да ти обясня, пробвай това със себе си - наведи си главата надолу към гърдите и се опитай да си отвориш устата. Трудно е и не можеш да я отвориш и наполовина, нали Laughing А сега си отметни главата назад и пробвай да си отвориш устата - сега можеш да я отвориш така, че да налапаш цял картоф от по-големите Mr. Green Същото е и с бебето - обикновено позата е най-честата причина да не успяват да отворят добре устата и с тази малка корекция се получава добре.

# 2
  • Мнения: 272
Здравей Хедра,
благодаря ти за отговора. Всъщност това е единствената поза, заедно с футболната, която ползвам. бебка си отваря устичката съвсем малко или когато плаче, аз гледам да "набутам" гърдата, за да не изпусна момента. Опитвам се да я свалям когато не е захапала правилно и така правя по 5-6 пъти, докато тотално фрустрирам и нея и себе си и в крайна сметка се оставям да ме дъвче само и само да млъкне или да хапне поне малко. Cry Confused Наистина не зная как да се справя... Дори и да гъделичкам по горната устна пак не си отваря устата достатчъно.

Това, което забелязах напоследък е, че много се боря с ръчичките и. Невъзможно ми е да се боря с нея и да я позиционирам за да захапе. Какво да правя с ръцете и? Къде трябва да бъдат?
Опитах с повиване, но тя се разповива. Cry
Мнгоо ми е трудно. Не искам и няма да се откажа, но тръпки ме побиват всеки път като предстои кърмене.

Благодаря!

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Напълно те разбирам - болките при кофти захапка и дъвкане са ужасни Confused
Жалко, че не се получава с повиването - това е най-добрия начин ръчичките на бебето да не ти пречат. Как ги слагаш, като я увиваш - опитвала ли си да ги кръстосаш на гърдичките, а не да ги изпъваш надолу?
Искаш ли да дойдеш в събота в кабинета по кърмене да видим на място нещата? Ако не си от София, може в някой от другите градове да ти е удобно?

# 4
  • Мнения: 4 298
Аз имам същия проблем със сина ми. Отваряше уста колкото да ближе зърното и после започва да се ядосва.  Сега отваря малко по-широко уста, но не както съм чела да обхваща почти цялата ареола /сестра му го прави/. В последните дни като, че вече започна да се сеща какво да прави, а и зърната не са толкова зверски смачкани. Но не смея да се зарадвам още.

# 5
  • Мнения: 272
Здравей Хедра, ще опитам с кръстосани ръчички! Всеки път ли да я повивам преди кърмене, какво мислиш?
За съжаление не мога да дойда, тъй като съм в чужбина. И тук има лалече лига събирания, но нямам никаква сила и ентусиазъм да ходя. Ако си бях в БГ- с най-голямо удоволствие! Ще ти кажа как е минало последното кърмене.
Също така вчера акитата на бебето бяха само зелени. Според акушерката ми това по принцип е признак за недохранване или прехранване- по-скоро първото, та и затова се притеснявам. С тези силиконови зърна с които опитвах май не може да се храни достатъчно.

*вера, колко сте големи? Ние в петък ше станем на 4 седмици. Много е трудно е болезнено. Съчувствам ти.

# 6
  • Мнения: 4 298
Нещо ми се е скапала лентичката ooooh!.
На четири месеца са бебовците. Настоявах с кърменето, макар количеството на кърмата, въпреки всичките ми усилия си е малко. Но колкото, толкова. И по 20 мл да хапват и по-добре от нищо.
Аз пробвах да слагам ръчичката под гърдата, обаче беше голяма борба. Започнах да я слагам отстрани под мишницата си и така е по-добре, другата я овладявам със свободната си ръка Mr. Green

# 7
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Добре, а акушерката не идва ли при теб да види как вървят нещата?
Може да се обадиш на ЛЛЛ по телефона и там да обсъдите някои възможности - ако не става само по тел, тогава може да те посетят (безплатно, ако си сравнително близо и имат възможност) или да те насочат към консултант по кърмене, който може да дойде у вас на място (срещу заплащане). Бебето мерено ли е досега - как наддава?
За повиването - сигурно ще ти е най-удобно всеки път да я повиваш, докато нещата се оправят и вече и на двете ви е лесно.

# 8
  • Германия
  • Мнения: 8 084
silval, в коя чужбина си?

# 9
  • София
  • Мнения: 1 235
Може да опиташ като със свободната ти ръка натиснеш брадичката, за да се отвори по-широко устичката. Успех и дълго и безболезнено кърмене.  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 4 298
Вчера забравих да кажа, че в голяма степен за да се научим как да се кърмим правилно, помогна смяната на позата. Започнах да го кърмя и двамата легнали, като тялото му е плътно до мен. Успех!

# 11

Аз пробвах да слагам ръчичката под гърдата, обаче беше голяма борба. Започнах да я слагам отстрани под мишницата си и така е по-добре, другата я овладявам със свободната си ръка Mr. Green

Да, опитай , като бебето е в скута ти, едната му ръчичка да е под мишницата ти, а другата я дръж с твоята, на която е полегнало.
Седни удобно в някое кресло, със свободната ръка се опитай спокойно да нагласиш.
В тая поза ги и захранвах после, не са бутали с ръце лъжичката. Simple Smile

# 12
  • Мнения: 272
Здравейте мамчета, ще ви отговоря малко по-късно, тъй като в момента много ме болят гърдите. За съжаление реших да вдигна белия флаг( след 2 часа на малката снощи на силиконовото зърно и насинена ореола) и да дам АМ на следващото хранене. Моля ви посъветвайте ме колко да дам? Не съм се интересувала и не зная какво количество се дава. Бебето е на  то4но на 4 седмици.
Много ви благодаря!!

# 13
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
90мл би трябвало да стигнат - ако не, още 30 мл се забъркват за секунди.
Много лошо звучи положението Confused

# 14
  • Мнения: 272
Доста е неприятано, наистина.Може би аз не нося много на болка, не знам....Обадих се на ЛЛЛ. консултантката ми даде някои предложения, които се опитах да въведа на практика, но безуспешно.Става една лудница като започне да плаче бебето и всичко изхвърча през прозореца! те цялата се зачервява, опъва, гневи. аз почвам да се боря, да и задържам и насочвам  главата. Държа я за шийката, но тя вместо да отметне глава назад, тръгва с горната устна напред. Докато суче, все едно ел. ток -преминава през гърдата ми.

Пепеляшка- в Англия съм.   

Питах акушерката- не е с къса \здичка.

Смятам да дам АМ само на следващото хранене. Колкото да отдъхна малко.

Общи условия

Активация на акаунт