Как изглеждат ухапванията???

  • 1 192
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 287
Сина ми беше нахапан предполагам от комар Close пъпките на лицето приличат на ухапани от комар, но на ръчичката има една огромна червена, много подута и топла пъпка - това нормално ли е и защо е така??? Благодаря предваретелно, паника съм то се вижда newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 39 723
Дияна доскоро си носеше такава пъпка на крачето - голяма и твърда. И понеже я сърбяла си беше направила и раничка.
Можеш да намазеш с реванол. Аз мазах с йодасепт

# 2
  • София
  • Мнения: 1 621
Сигурно детето я е разчесало затова се е получилo така.
Мойта като ги разчеше стават страшни рани, но може и да е алергично към ухапвания от насекоми... можеш да ги мажеш с фенистил гел, много бързо минават от него
 Wink

# 3
  • Мнения: 487
А има ли вероятност да го е ужилила пчела детенце,без да си видяла?Моя позната преживя това преди седмица.Пъпката беше огромна,но в средата стоеше по-бяла и пак беше твърда.

# 4
  • Мнения: 542
Абсолютно по същия начин видях днес такова на крака - над глезена - червено, твърдо, подуто - по-голямо от метално левче... а над него - същото, но по-малко...
И като си помисля, че дори снощи не беше и с голи крака!!!
Сложих му памуче с риванол под чорапчето, но се притесних да не е кърлеж, защото никога не съм виждала, нито истински кърлеж, нито ухапано... Казаха ми обаче, че не бих могла да се объркам, защото при кърлежите със сигурност ще се види и той самия, или поне главата му...пфу...
От миналата година - каквото и да ги ухапе - все едно комарища, а не комари ги хапят или каквото е там животно... какви са тези реакции, какво е това чудо...
Веднага започвам да ги мажа с гела против насекоми и под дрехите...

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Та и на мен тази година по краката са ми станали едни такива огромни пъпчоци, а до сега такова чудо не е било, все пак на 30 години съм. Започнах да пия чак алергозан, защото само мазилата  не помагат. А и от къде толкова комари, уж включвам машинка, а съм на решето, не мога и кола маска да отида да си направя, защото имам сигурно 20 пъпки по краката. Чета сега, че щели да пръскат в града  против комари, дано. А когато е кърлеж си личи, не става пъпка точно, а и гадинката си се вижда, но дано да няма такива работи.

# 6
  • Мнения: 1 655
Синът ми скоро не са го хапали комари, но когато беше на около годинка го бяха нападнали. Ухапванията по ръцете и крачетата изглеждаха по-големи от монета от 1 левче, червени и подути. Не се е чесал със сигурност, та не бих казала че от това са се получили така. За всеки случай го заведохме и при педиатърката, и тя потвърди че ухапването е от комар.

# 7
  • Мнения: 210
Охапването от пчела в повечето случаи е съпроводено с оток така че това сигурно е от комар. Аз с детето нямам проблем не я жилят но мен ме жилят и си имам два лека едното е антиапин пръскам и комарите бягат от мен другото е да си посееш здравец в саксия на терасата пред прозореца бягат и от него.

Общи условия

Активация на акаунт