Идват ли ви гости без да сте ги канили?

  • 10 392
  • 186
  •   1
Отговори
  • Мнения: 63
Мдаа. Съжалявам я сестра ми. Това дойде ли лятото та чак до есента гости ли, гости... Първо тези от Шумен, после от Видин, от София, кръстниците, приятелите, с кучета, с бебета  ooooh! И се започва едно слагане на маси, едно готвене, та дигане. А, и зареждане на хладилника с всичко за да им е приятно на гостите, разбира се. И масата да им вдигне да не се преуморят, че цял ден са се пекли на плажа горкичките, пък тя била на работа на сянка. Всяка година е така, чудя се как и издържат нервите. Естествено, за бюджета никой не помага. Че то гости ли е, ако вземеш да купиш една-две бири. И всичко това с уточнението, че става въпрос за по 3-4, че и за цяла седмица нощувки. Така да я докараш. Ми това е. Любопитно ми е, на вас идват ли ви такива гости, подчертавам без да сте ги канили, просто се обаждат че пристигат еди-кога си?

# 1
  • Мнения: 125
Лелеее...сестра ти няма ли да изпуши скоро и да тегли по една майна и на тия от Шумен и от Видин и от София и на кучетата и на бебетата. Егати!
Не ми идват такива гости!

# 2
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Няма начин това да стане. У нас е турска къща  Mr. Green На гости се ходи само с предварителна покана. Ние също уважаваме личното пространство на другите и през ум не ни минава, че можем да се изтърсим някъде непоканени. Да не говорим, че времената са такива, че едни подобни непредвидени разходи идват малко нанагорно.
Сестра ти да се вземе в ръце и да въведе ред и дисциплина, че съвсем ще и се качат на главата.

# 3
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 829
когато бяхме малки, живеехме в една двустайна панелка. през лятото у нас беше хан - идваха всякакви роднини, близки и далечни, и приятели на родителите ми с целите си домочадия. на море. и спяхме по земята. ние със сестра ми бяхме малки и това не ни пречеше особено, обаче в един момент баща ми не издържа! и един ден, няколко дена преди да дойдат поредната смяна, баща ми ми заяви : "утре се разболяваш от шарка! лепваме една бележка на вратата " сем.Х са под карантина до..."  и се обаждаме да предупредим канещите се да ни дойдат на гости роднини ." така и стана - имахме позната лекар, която ни услужи с въпросната бележка и цяло лято "боледувахме" на смени - една седмица аз, после "прихвана" сестра ми, след нея - майка ми, баща ми и той не пропусна.  Joy новината, че сме "заразно болни" се разпространи много бързо из цялата страна и никой, ама никой не припари до дома ни. след тази случка всичко живо, което се изсипваше у нас, ходи на хотел.

не ходим никъде за дълго време без да сме канени. по принцип никъде не ходим без да са ни поканили. у нас без предварителна покана за престой повече от за кафе или на купон никой не пускам!!!

# 4
  • София
  • Мнения: 903
 Аз не живея на морето, и слава Богу. У нас гостите идват след като предварително са се обадили и са се информирали дали е удобно да дойдат, и дали нямаме някакви други планове за деня/вечерта.

Представям си какво й е на сестра ти. Как издържа? Аз не бих могла да издържа. В един прекрасен ден така бих пощуряла, че бих изгонила всички и надали някога изобщо ще се опитат да се свържат с мен по какъвто и да е повод.

# 5
С кеф бих посрещала гости и всеки ден Simple Smile. Обичам да ни идват гости и обичам да се грижа за другите, носи ми удовлетворение.

# 6
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 829
С кеф бих посрещала гости и всеки ден Simple Smile. Обичам да ни идват гости и обичам да се грижа за другите, носи ми удовлетворение.

кое ти носи удовлетворение - чистенето, готвенето или плащането на сметките за ток, вода и т.н.? защото на мен никак, ама никак!

# 7
  • София
  • Мнения: 71
Абсурд!!! Нито пък на мен ще ми хрумне да отида някъде, без да попитам предварително дали е удобно или да ме поканят!!! Много съм чувствителна на тази тема. И аз мога да посрещам гости всеки ден, но да съм ги поканила и да съм подготвена, това си е съвсем в реда на нещата! Слава Богу, че нямам толкова невъзпитани приятели или роднини, които да се изтърсват неканени когато си решат! И да имах, отдавна щях да съм им показала, че при мен тия неща НЕ! Naughty

# 8
  • Мнения: 411
Рядко ми идват гости без предварително да ме уведомят.Това последното никак не ми харесва.
А като цяло когато искаме да се идим с някои прители,избираме заведение - поръчваш си,хапваш,пийваш и посл си тръгваш.
Не го играеш обслужващ персонал и можеш спокойно да се видиш с хората .
Парите,които ще се изхарчат на заведението ще са почти същите с които ще купиш продукти за направата на вечеря,напитки и разни други... Peace

# 9
# 10
  • София
  • Мнения: 397
 На мен също не, ако не броим тийнейджърите, които периодично заварвам с голямата дъщеря. Ако живеех на морето, щях да предоставям на роднините си по някоя стая безплатно, но пък и да им слугувам и да ги храня вече е нагло! А сестра ти, прибирайки се от работа, защо не каже просто ,че е изморена и да си влезе в стаята, пък те нека чакат на масата. Mr. Green

# 11
  • Мнения: 411
И да добава - гости с преспиване повече от една нощ не мога да износя,дори и поканени.Бих си казала направо,ао някой се изяви нахален. Naughty
А пък сестра ти,ще ме извиняваш,ама е мека Мария,дет се казва.Тя да не е милионерка?! ooooh!

# 12
  • Мнения: 7 947
Има разлика от гости до гости...
Моите близки приятелки идват естествено без покана, но това не ме задължава да им слагам софри!
Роднини също понякога идват без покана - например братовчедките ми, но пак не слагам пищни софри - а каквото имам под ръка като нещо за пиене, кафенце, нещо сладко...
Но за празници например - естествено , че лично каня и съответно се подготвям!
Никога не ме е притеснявало да кажа "съжалявам, че нямам с какво да ви почерпя, ама не знаех че ще идвате" или нещо от сорта. Близките хора не се обиждат от такова нещо.
А за парите вкъщи или на заведение - далеч не е еднаква сумата! Пример - домати кило е средно 1.50 за сметка на салатата в заведение, която е под 200гр и е на цена 2 лв и повече...Друг е въпроса за хамалогията по приготовлението!

# 13
  • Мнения: 63
Ще отговоря на всички ви общо. Абе там е сложна работата, защото зетя по-скоро ще се скара с нея отколкото да развали рахата на приятелите си  Confused И аз им се чудя всеки път, ама тяхна си работа, коя съм аз акъл да давам. Просто ми беше чудно, ама както казват не е луд който яде баницата, а който му я дава. Аз това не мога да го издържа, добре че мъжът ми е от Бс, че иначе  ooooh!

# 14
  • Мнения: 740
Абсурд! Както аз не ходя непоканена ,така и вкъщи не се идва ей така!
 newsm78Аз и вкъщи не се прибирам без да предупредя...! Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт