Какво бихте избрали - опита или новата школа? /за раждането/

  • 2 321
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 396
 Когато дойде време, малкия човек да се появи на бял свят, на кого ще имате по-голямо доверие - на доктор с дългогодишен опит или на скоро реализиран такъв , с добри познания в най-новите методи и технологии?
Лично аз съм заложила на опита, но си мисля дали това е правилния избор!?
Известно ми е, че всички доктори се информират и обучават ежегодно, за да са в крак с нововъведенията.
И все пак!
Вие как бихте постъпили?

# 1
  • Мнения: 27 524
Не знам; ще избера спокойният, усмихнат и с чувство за хумор доктор  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 9 973
Не знам; ще избера спокойният, усмихнат и с чувство за хумор доктор  Simple Smile
и аз също

# 3
  • Мнения: 774
За мен опитът е от по-голямо занчение. Всяка професия е и един вид занаят.

Когато аз раждах, с мен имаше опитна акушерка и много млада лекарка. Акушерката беше водеща. Определено опитът си каза думата.

# 4
  • Мнения: 790
Не знам; ще избера спокойният, усмихнат и с чувство за хумор доктор  Simple Smile

звучи много успокоително. и аз на това заложих  Joy

# 5
  • Мнения: 191
Ами то за кой знае какви нововъведения в процеса на нормалното израждане май не може да се говори. Различията са в подготовката за раждането, но това няма нищо общо с конкретния доктор, а с изискванията на болницата.
Виж, ако ми предстои цезарово сечение, бих се замислила какъв доктор да избера: опитен и традиционалист или наскорореализирал се и с нови схващания.
Иначе тук където се намирам, не си избираш нито гинеколога, който ти следи бременността, нито докторът, който ще те изражда. Отиваш да раждаш и който е на смяна, той те изражда. Така че е малко или много въпрос на късмет.

# 6
  • Мнения: 2 171
Залагам на опита, а с това в допълнение
... спокойният, усмихнат и с чувство за хумор доктор  Simple Smile
е просто супер Wink

# 7
  • Мнения: 10 982
За мен опитът е от по-голямо занчение. Всяка професия е и един вид занаят.

За мен също. Peace Но ако може хем да е опитен, хем в час с новите методи, ще е най-добре.

# 8
  • Мнения: 445
Аз бих избрала по-младия. Може да ви е чудно, но покрай ходенето по лекари съм останала с впечатлението, че по-младите са по-старателни и по-внимателни. Тия от старата школа, точно защото са с много опит и са виждали какво ли не, са доста груби, не им пука за пациента, просто се чувствам като поредния случай.

# 9
  • Мнения: 1 586
Хм, май бих избрала по-опитният.... newsm78 но ако може и той да е в час с новите методи ще е най-добре..... Whistling

# 10
  • Мнения: 6 438
Аз нямах голям избор-те и млади,и стари ме израждаха,защото бяхме само аз и още едно момиче в отделението.

Но ако все пак трябваше да избирам,щеше да е по-опитният,но пак с уговорки.До лекар си е.Ако нямаш лични наблюдения върху самият лекар,няма как да кажеш със сигурност. Peace

# 11
  • Мнения: 1 512
Определено бих заложила на опита.На теория може да е много добър лекар, много чел,много запознат,но практиката си казва думата. Peace

# 12
  • Мнения: 3 929
Вероятно бих избрала този, който ме впечатли или привлече вниманието ми по някакъв начин. В смисъл - има хора, които харесваш, още щом ги видиш. Не бих умувала много, много, кой бил с опит и кой се интересувал от новите методи.

# 13
  • Мнения: 396
Иначе тук където се намирам, не си избираш нито гинеколога, който ти следи бременността, нито докторът, който ще те изражда. Отиваш да раждаш и който е на смяна, той те изражда. Така че е малко или много въпрос на късмет.

Отидох при него да ми води ЖК и мислех точно така да постъпя - който е на смяна.
Но се оказа, че тук реда в болницата, която избрах е който те поеме в началото той да те "довърши".
Дъщеря ми я родих така във Варна - на късмет и случих или тя случи не знам!
Но пак акушерката води раждането, доктора само гледаше отстрани, а беше от възрастните.
Може би защото не бях тежък случай...

lianka, много си права! Точно това чувство имам макар да знам , че доктора е добър т.е. с опит!

# 14
  • Sf
  • Мнения: 978
Опита бих избрала. Какъв смисъл от нови технологи, ако този доктор раждане само по телевизията е гледал.

Общи условия

Активация на акаунт