черешов пай?

  • 5 639
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 156
Хора помагайте, ако можете  Confused! Връхлетяла ме е натрапчивата идея, че трябва утре да спретна един черешов пай Laughing, дори си закупих специална тавичка за целта Crazy, ноооо ...нямам изпитана рецепта.
Ако вие имате такава, бъдете така добри да я споделите с мен Praynig.

Мерси ви, предварително Hug!!!

# 1
  • Мнения: 3 251
Това е стандартната рецепта,която ти предлагам,а ти можеш да го направиш с плодове по твой избор!
Продукти: За блата: 100 г краве масло, 100 г пудра захар, 1 яйце, на върха на ножа сода бикарбонат, 120 г брашно, ягоди (малини, портокали). За крема: 1 л прясно мляко, 4 яйца, 300 г захар, 100 г брашно.
Приготвяне:
На блата: Маслото се разбива със захарта до побеляване. Прибавят се яйцето и брашното със содата. Замесва се тесто. В кръгла тавичка, намазана с масло и посипана с брашно, се разточва тестото, като се издига встрани на тавичката (самото тесто да образува тавичка). Надупчва се с вилица и се пече до бледорозово в умерена фурна.
На крема: Млякото, жълтъците, 150 г от захарта и брашното се смесват и се варят до сгъстяваме. Белтъците с останалата захар се разбиват на сняг и половината от тях се прибавят към жълтия крем. Върху изпечената кора се нареждат плодовете, нарязани на парчета, кремът, пак плодове и отгоре разбитите на сняг белтъци. В тях също се слагат парчета от плодовете.

# 2
  • Мнения: 3 251
А това е друга рецепта,но нея не съм я изпробвала още! Grinning
Продукти: 140 г краве масло, 140 г пудра захар, 280 г брашно, 2 белтъка, 1 жълтък, 50 г смлени бадеми, ванилия, 1/2 кг череши.
Начин на приготвяне:
 Маслото се разбива със захарта до побеляване. Прибавят се жълтъкът, бадемите, брашното и двата белтъка, разбити на сняг. Всичко се разбърква добре и се изсипва в тавичка, намазана с масло и посипана с брашно. Отгоре се нареждат череши,  изчистени от костилките, посипват се с пудра захар и се пече в умерена фурна.

# 3
  • Plovdiv
  • Мнения: 309
Аз правя един сладкиш с череши , който много се харесва на семейството ни.Може да се прави и с малини , ягоди.......Дано и  на вас се хареса
1 пакетче масло 200гр./внос/
1ч.ч. пудра захар
3 яйца
1 бакпулвер
1ч.ч.кисело мляко
2ч.ч. брашно
Маслото се разбива със захарта , прибавят се яйцата , киселото мляко , брашното смесено с бакпулвера.
Сместта се изсипва в намазана с масло тава и отгоре се редят плодовете.Пече се на 180градуса.
Става лесно и бързо.Бон апети.

# 4
  • Мнения: 156
Благодаря за идеите, момичета!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт