Разстройство при кърмаче?

  • 2 510
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 108
Извинявайте че питам тук, а не в здравословните проблеми, ако трябва преместете темата, но тук смятам че ще намеря по-бързо и по-качествена помощ.
Моето Мими е само на 2 месеца и 1 седмица, а има разсройство. Доста обилничко ми се вижда. За 2 часа 3 памперса с водичка. А преди това през деня още 3. Тя е на кърма основно и пие по малко водичка за изплакване на устата след кърмене. Докторката почна да ми говори за Смекта, оризова вода и прочие.
Кажете как да се справя. Кой какво е давал? Мерси предварително.

# 1
  • Canada, ON
  • Мнения: 71
Кърми си бебчето по-често, че да не вземе да се обезводни. Може ти да хапнеш някакви запичащи храни. Знае ли се причината за разтройството? Чувала съм за оризова вода, но никога не съм давала. Надявам се някой по-компетентен да се включи.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 659
Кърми често, да не се обезводни. Има вируси в момента, може нещо да е пипнало. Нащата педиатърка предписва Ентерол, Хидрасек и Хидратин-Алфа, но става дума за по-голямо дете, и спред нея трябва да е само на кърма и/или лечебно мляко, нищо друго. Малките бебета бързо се обезводняват, затова внимавай, не искам да те шашкам, но утре иди на лекар.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 252
За пръв път миналото лято ентеровирус събори сина ми. Тогава той беше на 1г и 4 м и педиатъра ни изписа само хидратин алфа и мнооого кърмене. Той знаеше, че детето е захранено, но ме помоли да спра всичко различно от кърма. Много е важно да не се обезводни бебето. Не че синът ми поглеждаше някаква храна де. Няколко дена лежахме гушнати и го кърмех на поискване.  След 304 дни разстройството бе овладяно и можехме да се наслаждаваме на почивката си.
Така, че от опит - кърми, колкото се може по-често, а ти самата хапвай запичащи храни. Мисля, че и хидратин алфа можеш да и даваш - това са минерални соли, които детето губи с разстройството. Разтваря се във вода. Синът ми не знаеше как се ползват бибероните, та съм му давала няколко пъти със спринцовка.

Успех  Praynig

# 4
  • Мнения: 1 108
ra4e, надявам се това с 304 дни да е правописна грешка Simple Smile
Иначе докторката пусна изследвания и няма болестотворни бактерии нито дисбактериоза на полезните бактерии, но детето си дриска и толкоз. Иначе е весела общителна, няма температура. Като питах докторката какви са признаците на обезводняване и тя прихна да се смее, да не съм се шашкала. И си мисля или положението не е чак толкова сериозно, или доки нещо ме взема за мезе. Но спряхме всичко вигантол, инфакол. Само кърмя, но тя си спи между храненетата и не я будя. Само е започнала на около 2 - 2,5 часа да иска да яде и аз и давам.
Може ли да има някаква вероятност от застудяването да е станало? Доки твърди че не можело от настинка.
Иначе това със запичащите храни ми хрумна аз да ги ям, обаче не знам после аз какво ще правя  Mr. Green

# 5
  • София
  • Мнения: 12 220
  Значи изхожданията при малките бебета може да са и на всяко хранене и всеки памперс. Леко учестяване не е проблем.
  Това със запичащите храни за теб е много добра идея.
  Както и останалите майки ти препоръчвам да кърмиш по-често и да следиш бебчо. След като педиатърката не е притеснена вярвам, че няма сериозен проблем. Защото наистина обезводняването е опасно и педиатъра не би пропуснал да отбележи рисковете.
   Признаците за които трябва да следиш при обезводняване са отпуснатост, сънливост, намален тургур на кожата, тоест като я щипнеш да не си възвръща бързо предишната форма, тъмни кръгове под очите, много хлътнала фонтанела. Ако се притесняваш за нещо, просто отново се обади на педиатърката и сподели наблюденията си или направо заведи бебчо да го видят отново.
   След като бебчо обаче, дори се буди и по-често и е жизнено, продължавай да се кърмите и виж дали скоро няма да се оправите. Реално изхожданията на малките кърмачета обикновенно са течни с малки парченца в тях. При мен капките против колики им действаха запичащо например и след спирането им изхожданията станаха по-редки, така че имай в предвид и това.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 252
за 3-4 дена ставаше дума  Embarassed

Надявам се всичко при вас да е наред  Hug

# 7
  • Мнения: 1 108
Благодаря Aila,
Докторката й проверява тургура на кожата и каза че е добре. Фонтанелата й хлътва от време на време, но също не знам до каква степен трябва да хлътне за да се смята за проблем. А очите й потъмняват отдолу още от малка. Ту са сини, ту избелява и не виждам връзка с водата. Понякога непосредствено след кърмене посиняват. И затова няколко пъти питах доки и тя нищо не каза. И свеки каза че това било от обезводняване и аз й давах водичка и кърмех. Но поне не е отпусната. Даже напротив - много е жилава и много силно рита.
А в акито продължава да има слуз. Вече мисля да я водя на гастроентеролог.

# 8
  • София
  • Мнения: 12 220
  За под очите имах в предвид не очите, а кожата отдолу. Фонтанелата трябва да е много, постоянно хлътнала за да е проблем.
  Смятам, че щом е активна, рита и се чувства добре всичко е наред  Simple Smile.
  Сега обаче като спомена за слузта се сетих за скорошна темичка, която четох за бебе с подобен проблем. Там имаше коментар и на ДухиПухи, която дълго време е имала подобни проблеми с неиния син. Не е помогнало никакво лечение или диета от неина страна, едва накрая хомеопатията е дала резултат поне при тях. По-важното е обаче друга част от неиния пост. Според нея проблемите са се появявали задължително след ваксинация. Така че незнам дали при вас скоро е имало ваксинация, но е напълно възможно това да е странична реакция на ваксината, не вярвам педиатърката ти да се съгласи с подобна възможност, но и моята дъщеря имаше засилен обрив и проблеми с кожата към трети, четвърти месец след ваксините. Просто при различните деца, реакцията е различна.
   Ето и самата темичка, ако ти е интересно, има и други мнения - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=309093.0

Общи условия

Активация на акаунт