Нещо вкусно за болно детенце

  • 2 744
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 36
Мацки,много ви моля дайте идея за вкусна манджичка на моята щерка!Вече 4-ти ден е на картофи основно,солети,сухари.Хвана ни този вирус с повръщане и разстройство.Днес вече сме добре,та искам да и сготвя нещо вкусно,пък ми е много труден тоя преходен момент
 от диета на нормално хранене!Моля ви пишете,че се измъчи детенцето PraynigБлагодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 205
Супичка,може без домати- за да не дразни стомаха,пиле фрикасе,картофи на фурна с по-малко мазнина и сирене.Дано мине по-бързо възтановителния период.

# 2
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Нещо печено, не и пържено. Дразни стомаха. Зеленчуковата супичка също става. А от вкусно до вкусно има разлика, зависи какво обича детенцето ти.

# 3
  • София
  • Мнения: 607
И аз си мислех за топла пилешка супичка...

# 4
  • Мнения: 549
картофена супичка;зеленчукова супичка;само варено пил.месо/ако може дори и без подправки/;препечени филийки/напр.на тостера/;много сирене;може и ориз/но пак без да запържваш и ако може и без подправки/
           Не я карай насила да яде!Тя си познава най добре стомаха/няма да отслабне не се притеснявай/.Да поема повече течности/ако повръща на малки глътки да пие/.
Пожелавам Ви скорощно оздравяване.

# 5
  • Мнения: 36
Благодаря на всички! Детето ми  най-много обича месцето.Ако знаете как ми се моли за луканка Laughing.....Фрикасе ще и направя сигурно!

# 6
  • Мнения: 36
svetlaibobo, много ми е отслабнала миличката,но не това ме притеснява! Благодаря ти!

# 7
  • varna
  • Мнения: 676
Супа "Моро".Прави се с моркови е подходяща при повръщане и разстройство.

# 8
  • Край ''синьосиньото синьо море''
  • Мнения: 413
Варен картоф намачкан със сиренце БЕЗ МАСЛО.Направо метла за гадните летни дрискания

# 9
  • Мнения: 549
Вили,как сте днеска?По-добре ли сте?

# 10
  • Мнения: 36
Днес вече сме на детска градина Hug!!!!!  bubina,каква е тази супа "Моро"? Къде да я търся?

# 11
  • Мнения: 22 867
Днес вече сме на детска градина Hug!!!!!  bubina,каква е тази супа "Моро"? Къде да я търся?

Не съм bubina, но ето една от рецептите:

Супа "Моро"
Рецепта за деца над 4-месечна възраст от д-р Антоанета Антонова, педиатър
11/7/2007


Списък на необходимите продукти:

2 моркова
500 мл вода
1 щипка сол
Начин на приготвяне:
1. Морковът се почиства и се нарязва на кубчета.
2. Кубчетата морков се слагат в тенджера, заливат се с гореща вода и се сваряват.
3. След това се пасират заедно с водата, в която са се варили.
4. Пасираната супа се поръсва с щипка сол и хубаво се разбърква.
5. Когато се охлади, ястието е готово за консумация.

Прегледай и другите рецепти, може би нещо ще ти свърши работа.

# 12
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Не се сърди, но тази супа "Моро" едва ли я яде някой- звучи отвратително  Sick

При разстройство най-добре е само обикновени бисквити и солети. Когато нещата почнат да се подобряват- препечена филийка с обезсолено сирене, картофено пюре натюр или варен ориз без подправки.

# 13
  • varna
  • Мнения: 676
Ерика,наистина супата не е много вкусна,но има запичащо действие.Но и предложеното от теб меню е подходящо,стига да няма масло в продуктите или да не се използва при приготвянето на храните.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Правила съм я тази супа преди години за детето. Не е вкусна, но се препоръчва за такива случаи от педиатрите.

Общи условия

Активация на акаунт