Физическото ви състояние през бременноста

  • 3 445
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 806
Здравейте настоящи и бъдещи мамчета.

Въпросът ми е - Как се чувствахте по време на бременност?  Аз съм в 3ти месец и още ме болят яйчниците, това нормално ли е?  Преди ставах и нощем до тоалетна а сега намаля.  Последен преглед имах преди седмица и всичко беше чудесно, но се притеснявам.  Апетита ми намаля.  Гърдите ми от болезнени започнаха да ме сърбят.  Даже кожата на зърното се лющи.
Не ми се гади изобщо, не ми е лошо, не ми се вие свят.  Започвам да се чувствам съвсем нормално.  Дали това е на добре или не?
Имам още 3 седмици от следващ преглед и сега се чудя защо така изчезна всичко.
 newsm78

# 1
  • Мнения: 653
всичко , което си изброила, ми се струва нормално
не се притеснявай, наслаждавай се - сега си в най-хубавия период на бременността
все още не тежи, а пък вече не ти се гади

# 2
  • Мнения: 191
Здравей, физическото и психическото състояние по време на бременността преминава през няколко етапа. Не е едно и също през първия триместър и последния например.
През първия триместър е нормално, но не задължително да се чувстваш уморена, да ти се спи, да не ти се яде, да ти се гади и т.н. Не знам защо те болят яйчниците, на мен не ми се е случвало. На това ще ти отговори най-добре гинекологът ти.
Сърбежът, който имаш е най-вероятно на хормонална основа. По време на бременността, кожата става много чувствителна, особено в зоните, където търпи разтягане (корем и гърди) и е нормално да те сърби. Гледай да е хидратираш и ако лющенето на гърдата ти не мине от самосебе си до няколко дни, се консултирай с лекар.
Вторият триместър е най-лекия, отшумяват симптомите като гадене, безапетитие и прочее, чувстваш, че имаш много енергия, можеш да правиш куп работи наведнъж, настроението ти е приповдигнато.  Grinning
Третия триместър вече започва да се натрупва умора, появява се безсъние, тежи ти, диафрагмата ти е притисната от все по-уголемяващата се матка и това ти причинява тежко дишане, организма започва да задържа течности и т.н., и т.н.  Sick Но и това отминава.
Разбира се от бременност до бременност има голяма разлика. Пожелавам ти леко и неусетно бременеене!  Peace

# 3
  • Мнения: 718
Аз до третия месец имах болки от време на време, апетитът ми беше горе долу както преди, но не ми се ядеше месо. От гадене не съм се оплаквала, гърдите ми бяха леко напрегнати.След първия триместър започнах да си се чувствам съвсем нормално. По принцип не само при различните жени е строго индивидуално, но и при различните бременности на една жена симптомите и неразположенията много варират. Според мен липсата или намаляването на някои неразположения съвсем не са повод за притеснение, щом док казва, че си окей, значи е така. Лека бременност!  bouquet

# 4
  • Мнения: 71
радвай се и се наслаждавай на бременеенето! Лисата на оплаквания не е оплакване! Laughing Това са най-хубавите мигове на бременността - когато се чувстваш прекрасно и забравяш, че в теб живее една малка сбъдната мечта! Даже според мен бременните имат повече енергия, отколкото им е необходима в този период ( което е супер! ). Пожелавам ти да се чувстваш все така добре и всичко да е наред!
Лека бременност!

# 5
  • България
  • Мнения: 181
Въобще нищо притеснително не виждам в така описаните от теб симптоми! също имах болки и то ниско долу само до левия яйчник, които си продължиха до края на бремеността, за апетит - не съм страдалаот безапетите никога..... Grinning Само два три пъти ми се е догаждало и то по време на пътуване - което ми се е случвало и когато не съм бремена и шофира някой друг. Общо взето бремеността ми беше много лека - ходих на работа - до два дни преди да вляза да раждам(падаха се събота и неделя), е беше ми тежичко и краката ми се подуваха - ама не е болка за умиране. Успех и лека бременост и страхотно бебече на финала!

# 6
  • Мнения: 2 015
Отпусни се и се наслаждавай на бременността Peace!

# 7
  • Мнения: 806
Забелязах, че не ми се спи вече, настроението ми е по добро.  Иначе гърдите са хидрирани всеки ден с масло против стрии и за омекотяване.
Но имам още малки болки в яйчниците от време на време.

# 8
  • Мнения: 125
Всичко, което си изброила си е съвсем в реда на нещата. Радвай се, че не ти прилошава Hug Мен яйчниците ме боляха накъде докъм 5-тия месец - според док-напълно нормално.
Мдам...вторият триместър си  е най-хубавият период от бременността и според мен. Хем вече ти личи, хем ранните симптоми са отшумели, а късните още ги няма - кеф Grinning. Можех цял живот да съм си в 6ти-7ми месец Simple Smile
Сега към края вече си е кофти работа....още повече в жегите. Но всяка бременност е различна. Има жени, които не са минали през киселини, отоци, трудно дишане, болки в краката и т.н.
Пожелавам ти такава бременност - напълно безпроблемна Hug

# 9
  • Мнения: 884
Цялото ми състояние се събираше в една дума-мързел...Мързеше ме от банята сутринта, до оправянето на леглото вечер...Беше много хубаво състояние, за никъде не бързах, едно такова блаженство...

# 10
  • Мнения: 1 080
При мен неразположенията изчезнаха като с магическа пръчка в края на 3-тия, началото на 4-тия месец.
И от 7-мия пак се почна с едни болежки.
ОХХХХХХхххххх    Confused Confused Confused         

# 11
  • Мнения: 2 960
Не съм имала гадене или някакви особени неразположения.Бях жизнена ,енергична и с двете си бременности,движих се много ,и двата пъти качих по 7-8 кг.Абе бременност -мечта.....това е!!!При всеки е индивидуално!!!

# 12
  • Мнения: 4 784
Болки в яйчниците имах и аз доста време, но гинеколога ме успокояваше, че това е нормално. Прегледа ми разбира се и каза, че всичко е наред и най-вероятно от новия живот, намествайки се в корема ми и разширявайки си пространството с всеки изминал ден, ме понаболява от тук- от там по нещо.
Гаденето и повръщането ме съпътстваха до края, дано ти си по-голяма късметлийка и да го нямаш въобще.
От разширяването на кожата може да се получи сърбеж, но след като използваш подходящи кремчета, може и това да ти се размине, както е и започнало да става.
Отпусни се и се наслаждавай на бременността!

# 13
  • Мнения: 9 973
всеки месец е различен
корема расте....
ритничета се раздават постоянно....
раждането наближава....

# 14
  • Мнения: 121
И според мен всичко е наред просто тялото ти прави място за още един малък човек  в теб затова те боли долу ниско радвай се ,че като цяло си добре без гадене и дръги такива и леко бременеене

Общи условия

Активация на акаунт