Май сме с алергия и то от гадните препарати в детската

  • 4 333
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 409
Здравейте,

От няколко дни, когато взимам малкия от детската ми обясняват как кашлял ужасно! НО от момента, в който го взема до следващия ден нито един път не го чувам да се изкашля, и сега си мисля, че вероятно сме наравили някоя алергия и то няма от какво да е друго, освен от някакви препарати, скоито се чисти в детските (мисля, че даваха веднъж репортаж)....сега се чудя, ако това се докаже, дали да не го спирам от детска, щото алергиите не са шега -  ит ова до каква степен би ни решил проблема с евентуална алергия.............има ли други дечица с подобен проблем от детска илиясла....моля ви споделете?

# 1
  • И тук, и там, навред....
  • Мнения: 755
Мойта дъщеря е с АД и когато ходеше на ДГ получи стафилококова инфекция от замърсяване! Twisted Evil Тъй-като не беше й избърсана, получи гнойни пъпки по цялото дупе. Беше голям кошмар и ходене по кожни лекари! Препарата с който чистеха също беше доста силен и след не мн. дълго колебание и консултация с алерголог, решихме й я спрях от ДГ! Все-пак здравето на детето е на първо място!
Затова КераЦудка , не е лошо да направиш една консултация с мед. лице и все ще измислиш как да действаш! Успех! Peace
 

# 2
  • Добрич
  • Мнения: 5 447
Може да не е от препаратите за чистене, а от нещо друго - например от перилните препарати за детските чаршафчета или от определена растителност в двора на детската градина.  Преди имала ли е такива проблеми при посещението на същата градина? Можеш да поразпиташ какво се е променило сега, за да опиташ да откриеш какво предизвиква кашлицата. Моята дъщеря също кашли, но установих, че е от техните чаршафи и си носим чаршафи и завивки от дома, които си пера сама.

# 3
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Възглавници, завивки, пердета, плюшени играчки... всички те могат да причинят алергична кашлица. Освен препаратите за почистване и пране в градините и яслите.
За храната също разпитай. Може изведнъж да са променили нещо в лятното меню и да реагира на него.

# 4
  • Мнения: 409
Ами...тази вечер се опитах да поразпитам и ........... стена........... нищо не се е променило всичко си е както преди........ странно Thinking, но утре сме на алерголог - ще видя какво ще ни кажат! Стискам палци  Praynig

# 5
  • Мнения: 162
Здравейте.И аз имам подобни съмнения за моя син.Вече цяла година правим опити с детската градина.Три дни ходи и 10 дни се лекуваме.При нас започва с бистър секрет от носа и след 2 дни е кашлицата.Когато е в къщи няма проблем .Водихме го и на море.Постоянно беше във водата.Тази седмица от понеделник е на градина и в сряда вечерта беше със хрема.Вече съм в паника.Цяла зима пихме противоалергичен сироп,ама и лятото ли?Дано при вас не е алергия.

# 6
  • Oslo
  • Мнения: 659
Възглавници, завивки, пердета, плюшени играчки... всички те могат да причинят алергична кашлица. Освен препаратите за почистване и пране в градините и яслите.
За храната също разпитай. Може изведнъж да са променили нещо в лятното меню и да реагира на него.



Лятното меню залага повече на таратора вместо супа и на супи без застройка. Може да има евентуално плодове, които да предизвикат алергия, но се съмнявам да е това причината. Махат се килимите, одеалата, децата са повече навън.. по-скоро би трябвало да се подобрява здравословното състояние на децата, а нве да се влошава. Или е от препаратите, или от някое растение в двора, или изобщо няма връзка с посещаването на градина(имам предвид материалната база).

# 7
  • Мнения: 409
.... по-скоро би трябвало да се подобрява здравословното състояние на децата, а не да се влошава. Или е от препаратите, или от някое растение в двора, или изобщо няма връзка с посещаването на градина(имам предвид материалната база).

всъщност и аз това си мисля............... и у дома ще махна висчки килими още утре! Не знаех, че са такъв проблем, но днес бяхме на консултация с алерголог и като чух какви неща бъкат из килимите, чак ми настръхна косата  ooooh!........ и ми каза /алерголожката/ да го водя на тестуване.... не е ли много малък на 3 год newsm78. ........ май не ми се води, чувала съм, че е болезнена процедура  Confused

# 8
  • Oslo
  • Мнения: 659
Не знам до колко е болезнено, но често резултатите са съмнителни, а и не е евтино.

Последна редакция: пт, 25 юли 2008, 22:45 от СтелиЯни

# 9
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
...и ми каза /алерголожката/ да го водя на тестуване....

Какви тестове точно ви предложи да направите?

# 10
  • И тук, и там, навред....
  • Мнения: 755
Мойто дете докато беше по-малко ми казаха, че малки деца не се тестуват, а им се взима кръв от вената за изследване.Количеството било по-голямо, за да се изследва и серума . Аз обаче не го направих!

# 11
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
И кръвните тестове дават неточни резултати при по - малки деца.
Излизат положителни голям спектър алергени, на които детето в действителонст не реагира.

# 12
  • Мнения: 1 329
Тестването за алергии е меродавн след 5 год. вьзраст. Дори и тогава почи винаги излиза алергия кьм акари и миниатюрни бубулечки.

А вариант, в който да спреш детето от градина за лятото, няма ли?

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 186
Нищо чудно да е от препаратите. Моята дъщеря направи тежка алергична леакция, докато бяхме в болницата- лицето й се зачерви и поду и получи задушаване; 5 минути едва си поемаше въздух, докато реагират сестрите  Confused
Понеже беше на АБ, първо решиха, че е от него и веднага го спряха. На сутринта обаче забелязах, че половин час след като измиха стаята с препарат, детето пак започна да изчервява и подува. Спряха миенето в нашата стая и нещата отшумяха.

# 14
  • Добрич
  • Мнения: 5 447
Не знам до колко е болезнено, но често резултатите са съмнителни, а и не е евтино.

Кръвният тест не е болезнен и преди година и половина беше  около 100 лв.

И кръвните тестове дават неточни резултати при по - малки деца.
Излизат положителни голям спектър алергени, на които детето в действителност не реагира.

Напълно съм съгласна. Ние правихме на дъщеря ни кръвен тест за алергия по предложение на д- р Мустаков. Личната лекарка и алерголожката от Варна ни предупредиха, че няма смисъл, но д - р Мустаков  е един от водещите алерголози в страната и решихме да го послушаме. Резултата въобще не беше обективен. Като алергени, към които е чувствителна излязоха толкова много неща, които въобще не предизвикват алергична реакция у детето. Кожните тестове са по - надеждни, но не са подходящи при малки деца.

Общи условия

Активация на акаунт