Скърцане със зъби

  • 1 010
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 691
Здравейте, д-р Слънчева!
Вече сте отговорила в една подобна тема, че скърцането със зъби означава просто че детето си изучава зъбките.
От известно време насам забелязвам, че синът ми скърца и трака със зъби насън. Това ме накара да се замисля дали няма някакъв проблем. Не го прави дълго време (скръцва 1-2 пъти най-много), а и не се случва всяка нощ, но все пак започвам да се притеснявам.
От близките си съм чувала различни обяснения - например, че детето има глисти или трета сливица. Не ми се иска да поставям "диагнози", затова ще съм много благодарна за Вашето мнение.
Накратко: има ли от какво да се притеснявам? (при условие че не забелязвам нищо обезпокоително в поведението на детето)

# 1
  • Мнения: 5 760
Скърцането със зъбки значи неспокоен сън. Действително при наличие на глисти децата спят доста неспокойно и скърцат със зъби, но обратното твърдение , че скърцането със зъби значи глисти е абсолютно неверно.
Най-вероятно просто сънува нещо и е по-неспокойно. За Ваше успокоение  Grinning  можете да направите една фекална проба, за да се отхвърлят наличието на глисти newsm44!

Общи условия

Активация на акаунт