А сега накъде?

  • 1 670
  • 21
  •   1
Отговори
Здравейте!
Не зная дали това е точното място за моя проблем.Това е първият ми пост.
Намирам се в средата на нищото в една много заплетена ситуация.
Преди три години съпругът ми замина на работа в чужбина.От глупост или и аз не знам защо,започнах връзка с друг мъж.Забременях и преди година и половина родих моя син/на 24 февруари 2007/.Много се колебаех за аборт,но реших да дам живот на моето съкровище.Никога не казах на съпруга ми за това от страх и от глупост...все изчаквах...Преди три месеца съпругът ми се завърна и проблемите започнаха.Естествено,че неговото име стои на акта за раждане-то и нямаше друг начин.Като разбра,изпадна в бяс / не го виня за това,разбира се!/и каза да се разкарам незабавно с "копелето" си,после подаде и молба за развод/ делото предстои/.Адвокатът му е казал,че няма право да оспорва бащинството и това го разяри още повече.Каза ми,че ще убие и мен,и детето,но няма да допусне "чуждо копеле да има дял в наследството" или да плаща издръжка.Щял да си осигури алиби и да плати на някой ром да свърши работата!
Направих устна консултация в една адвокатска къща/няма да кажа името и/,и от там ми отговориха,че единствения начин е съпругът ми да се откаже от родителски права,след което бащата ще може да го осинови,и то непълно/ не знам точно какво означава това/.Тоест потвърдиха казаното от адвоката на съпруга ми.
Следствията:
1.Съпругът ми не желае да има нищо общо с детето.Това е негово право и аз не смятам,че трябва да бъде задължен да плаща издръжка,както и синът ми да има дял в неговото наследство.
2.Опитах контакт с бащата на сина ми,който се оказа женен с две деца.Обясних му,че единствения начин е да "осинови" собствения си син.Той заяви,че няма да осиновява собствения си син/ мисля,че причината е,че желае да запази семейството си/,но докато не бъде признат за "баща",няма да плаща издръжка или да има контакти с детето.

За сега нямам притеснения.Получавам майчински,работя на непълен работен ден/нелегално/.Притесняват ме няколко неща-разходите ще нарастват и в бъдеще една издръжка,колкото и малка да е,няма да ми е излишна.Другият въпрос е какво ще кажа на детето,когато ме попита-кой е татко и защо не ме иска?
Знам,че който каквото посее-такова жъне.Обаче аз наистина искам да оправя нещата.
Много ще съм задължена,ако някой може да ме посъветва какво да правя.
Предварително ви благодаря!
Силвия

# 1
  • Мнения: 263
Ох, нямам никаква идея от правна гледна точка как стоят нещата, но поинтересувай се ти с някакви ДНК анализи дали не можеш да помогнеш на бившия ти мъж да озакони правото си да не ти плаща издръжка, И ако искаш истинския баща да ти пплаща такава се опитай да го съдиш за бащинство!
Хубаво си се насадила на пачи яйца, опитай се по възможност да се измъкнеш без бившия ти да страда (до колкото е възможно) и по този начин да се настройва срещу теб и детето. Дано това го накара просто да забрави за вас...
А какво да кажеш на детето.... Не мисли още от сега. Мисля, че дълго време ще му обяснявяаш просто, че с татко му сте разделени и той е да речем надалече...

# 2
Да-вярно е за пачите яйца...Срокът бил една година от раждането,тоест е изтекъл през февруари.

# 3
  • Мнения: 103
Аз не разбрах създателя на детето иска ли да му е баща или не иска, защото пишеш че не иска да го осиновява, но докато не бъде признат за баща няма да плаща и да има контакти с детето.

# 4
  • Мнения: 2 099
Ох и аз незнам какво да те посъветвам,дано се включат адвокатите от самотните родители.Те може би ще имат адекватни идеи как да постъпиш.Все си мисля че няма как да не можеш да осъдиш оригиналния баща за издръжка колкото и да се прави на корав.Със семейство или без той е длъжен да плаща издръжка,това дете не е само твое,нито си го донесла от майка си.Не му се връзвай на приказките и го осъди за издръжка,то лесно се правят деца ама искат и гледане.Колкото до настоящия ти съпруг може би да подпишеш документи че се отказваш от наследство ли де да знам и аз Thinking
Дано наистина не стигне дотам да почне да си отмъщава на теб и "копелето"щото то си е детенце и не е виновно за нищо.

# 5
Аз не разбрах създателя на детето иска ли да му е баща или не иска, защото пишеш че не иска да го осиновява, но докато не бъде признат за баща няма да плаща и да има контакти с детето.
Не го е заявил гласно,но НЕ ИСКА!

# 6
...Все си мисля че няма как да не можеш да осъдиш оригиналния баща за издръжка колкото и да се прави на корав.Със семейство или без той е длъжен да плаща издръжка,това дете не е само твое,нито си го донесла от майка си.Не му се връзвай на приказките и го осъди за издръжка,то лесно се правят деца ама искат и гледане.Колкото до настоящия ти съпруг може би да подпишеш документи че се отказваш от наследство ли де да знам и аз Thinking
Дано наистина не стигне дотам да почне да си отмъщава на теб и "копелето"щото то си е детенце и не е виновно за нищо.
Ох,това е проблемът!Не мога да го съдя,докато не докажа,че съпругът ми не е бащата...а не мога да докажа,че той не е баща,защото срокът за оспорване на бащинство е изтекъл. Sad

# 7
  • Мнения: 2 099
Ама няма неискам бе!Баси нагляра,кат та еба не викаше неискам нали?Ааа я търси начин да го осъдиш за издръжка.Неискал глей го ти!Ем по чуждо скача,ем отговорност не носи пък и семейството му да не знае какви ги върти...ми то много сладко така!Да си носи последствията,правил е дете,сега ще плаща за отглеждането му.
Виж там търси печени адвокати които да дадът акъл как да стане тя.И ти не си света вода ненапита,ама то такива работи стават!

# 8
Изглежда,че има.
И ти не си света вода ненапита,ама то такива работи стават!
Никога не съм твърдяла подобно нещо! Blush

# 9
  • Мнения: 103
Значи този се чуди как да се измъкне от отговорност. Задай си въпроса във форума за самотни родители, там има тема за правни съвети, лично на мене са ми давали такива майки адвокатки пишещи там. Макар, че живеем в страна със „закони“ би трябвало да може да се направи нещо. Едва ли твоя случай е единичен. Консултирай се с няколко адвоката и един съвет от мен, като започнеш да водиш дело много внимателно избери кой ще те представлява защото натресеш ли се на некадърен лаладжия много ядове ще береш. Пожелавам ти всичко да приключи възможно най бързо и най безболезнено за теб и съпруга ти, а другия да си носи последствията.

# 10
  • out of space
  • Мнения: 8 573
.Другият въпрос е какво ще кажа на детето,когато ме попита-кой е татко и защо не ме иска?


Много лесно може да се отговори на този въпрос.

Навик ли ти е с този ник да се регистрирваш по форумите или е просто моментно хрумване...или?  Rolling Eyes

# 11
  • София
  • Мнения: 1 817
А не може ли съпругът ти да иска експертиза с довод, че не е знаел до сега за детето???

Аз не съм света вода ненапита, но не разбирам какво си очаквала като си мълчала????? Изневярата се случва, здраве да е, но да забременееш и да не кажеш на съпруга ти ми се вижда ужасно. Извинява, но не сте стърпях.

Пожелавам ти всичко да се оправи и да отгледаш едно щастливо дете.

# 12
  • Мнения: 2 099
Брей съпругът ти хич ли не се връщаше в БГ?Не знаеше ли че чакаш дете?Да не би сега като се върна тогава да разбра?
Ако е така и тебе си те бива бейби Mr. Green

# 13
quote author=Erica link=topic=316370.msg8150555#msg8150555 date=1216819849]Навик ли ти е с този ник да се регистрирваш по форумите или е просто моментно хрумване...или? [/quote]
Това е първото ми участие във форум.Опитах да се регистрирам с поне 50 ника,но все ми даваше,че се ползват от други потребители.У дома нямам интернет,ползвам компютър на един мой роднина.

А не може ли съпругът ти да иска експертиза с довод, че не е знаел до сега за детето???

Аз не съм света вода ненапита, но не разбирам какво си очаквала като си мълчала????? Изневярата се случва, здраве да е, но да забременееш и да не кажеш на съпруга ти ми се вижда ужасно.
По първия въпрос-не знам,ама май нямало такава възможност.
По втората част...то глупостта ходи по хората/и по мен/,а не в гората.

# 14
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Все едно чета историята на моят мъж.Същото,само че,бившата му жена,когато го напуска отива при любовника си,който бил в процес на развод и даже го осъжда за издръжка.
Точно така е както го е казала авторката,след година нищо не може да се направи,освен ако биологичният баща не пожелае да осинови детето.
В нашият случай детето е на 8 години,носи името на друг мъж,а не на човека,когото познава за свой баща,чудя се,какво му обясняват на детето?
Съвет не мога да дам,много е неприятна историята.

Общи условия

Активация на акаунт