моля ви се успокойте ме вече сме на ясла

  • 767
  • 13
  •   1
Отговори
здравейте днес ни е втори ден на ясла и още когато отивам да я взимам на обяд госпожата ми казва "започна да и тече носа" знам че е така в яслите но въпреки всичко съм притеснена моля ви успокойте ме някак си благодаря ви предварително

# 1
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Ами дъщеря ми не ходи на ясла и в момента и тече носът.
Това дали ще те поуспокои newsm78

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 784
Ами дъщеря ми не ходи на ясла и в момента и тече носът.
Това дали ще те поуспокои newsm78
hahaha Лиорена, пак изби рибата!

# 3
благодаря ти много прозвуча успокоително

# 4
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Ами дъщеря ми не ходи на ясла и в момента и тече носът.
Това дали ще те поуспокои newsm78
hahaha Лиорена, пак изби рибата!

ами така е, аз сериозно го написах. newsm78
Ади от събота (пак благодарение на майка и и баща и) които и направиха жестоко проветрение на задната седалка (където тя пътува сама) в колата е с ужасно течащ нос. Понеже на предните седалки не се усеща така, Ади отзад и ние сме си отворили прозорците и всичко отива назад и резултатът не закъсня. А и беше малко потна....и ето...без да ходи на ясла, от днес и капя черните капки, любими нам - Коларгол и така....
Така, че аз съвсем сериозно написах, че и без ясла, и без много кой знае какви контакти с деца, на Ади и тече носът като за последно.
А и исках да внеса малко успокоение. Но като се вземат мерки в самото начало няма страшно.
  bouquet

# 5
  • Мнения: 6 315
Дете в ясли без хрема май няма. На Йоан често му потича нослето. Аз пръскам Стеримар и давам витамин Ц Simple Smile.

Бързо да им минава хремата на шушулките!

# 6
  • София
  • Мнения: 3 679
Спокойно - няма страшно, ще премине периода на адаптация. А наистина може да не е от самата ясла, а да е стояло на течение детенцето - по повода в събота свекърва ми също от проветрение вкъщи простуди малката и и текна носа SadА вече месец и половина нямаше и помен от сополите и не е отсъствала и ден от яслата. Така че...А и сега е едно променливо време - ту пече, ту стане хладно, духа вятър...лесно се изстива.

# 7
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Спокойно - няма страшно, ще премине периода на адаптация. А наистина може да не е от самата ясла, а да е стояло на течение детенцето - по повода в събота свекърва ми също от проветрение вкъщи простуди малката и и текна носа SadА вече месец и половина нямаше и помен от сополите и не е отсъствала и ден от яслата. Така че...А и сега е едно променливо време - ту пече, ту стане хладно, духа вятър...лесно се изстива.

  202uu  202uu  202uu

# 8
  • София
  • Мнения: 7 242
Няма как за един ден да се зарази или простуди /т.е. да се простуди може, ама реакцията, демек хремата ще е вечерта или на другия ден/. Не ще да е от яслата...

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Няма страшно, само трябва да вземеш ефективни мерки веднага. Сиси също в началото беше със сополи и лека кашлица. Ходих на джипито - нищо и няма, леко зачервено гърло, едно сиропче и стеримар. Да ама не. След една седмица - ангина и болки в ушите. Отидохме на частен лекар/ д-р К. Апостолов/. И там човека ми каза, че ако било по ефикасно лечението в началото нямало да се стигне до тук. Та 2 седмици в нас на антибиотик. Сега вече сме здрави. Обаче съм се зарекла има ли пак нещо такова бягам при него. Аман от това джипи. Това ми е второто вече. Ама май в квартала няма по-добро.

# 10
  • Германия
  • Мнения: 8 084
Е то дете без течащо носле не съм видяла. На мен пък лелката още на третия ден ми измрънка, че моят хищник май му малък обяда и след като един ден и връчих шишето с мляко тя да го нахрани, се убеди, че той си има собствено мнение по въпроса колко да яде. Та поне по тази точка няма да има повече питания.

А във вашата ясла дечурлята колко време са навън? (Питам, защото тук още в началото ми казаха, че колкото повече навън, толкова по-малко вземане-дамане с бацили и прочие същества)

# 11
  • София
  • Мнения: 469
Няма нищо страшно. Каката ходи на градина, а малката е в къщи. Всяка хрема, която е донесла каката е изкарала и малката. Преди седмица и двете изкараха новия вирус с хрема, кашлица и конюктивит. Пуснах я за два дни на градина и ето днес е с вирусна ангина. Така е по детските заведения. Уж вече си беше изградила имунитет и зимата почти не боледува, но явно това променливо време и по-опасно.
Ние основно тровим хремата с капки Виброцил.

# 12
  • Мнения: 463
Спокойно! На това му викат "ГРАДИНСКИ СОПОЛ" Явно без него няма комфорт в яслата. Лора като й се разтече носа, аз я държа в къщи докато се изчисти напълно, че и повече. Днес като я заведох, децата бяха вече навън и се наложи да остана 30 мин с тях да я люлея.Това ми дойде добре дошло, викам си, тъкмо ще ги понаблюдавам! Какво да видя - 4 - 5 със сополи, ама хубави - зелени и мазни, няколко кашлят, половината облечени с дълги ракави #Crazy, 2бр. постоянно ревящи и тн.
Явно в някакъв момент свикваш със сополите и толкоз. Не си представям как ще стане това, ама засега оцеляваме. Въоръжила съм се с търпение и съветвам всички да бъдат търпеливи, защото освен горното, което не е много успокоително, видях и друго. Децата, които са отдавна там се чувстват фантастично : весели, помагат на другите, пеят си, говорят помежду си !!! Госпожите са много търпеливи и добронамерени - Лора много бързо се влюби в едната  bouquet

# 13
  • Варна
  • Мнения: 791
Я уточнете какви са тия мерки, дето да вземем на време? Щото и ние сме си перманентно сополиви и вече взе да ми писва да чакам тая адаптация с яслата-то край нямаше наш'то боледуване, а сополите вече за нищо ги нямаме. Там е работата, че бях спряла Стефи от ясла за около 2 месеца, като междувременно и климата малко сменихме, всичко и се отрази добре, задържа се здравичка и хоп, наскоро тъкмо да я пращам на ясла, докарахме си гнойна ангина от игрите пред блока. Айде де! Така че....споко! Верно, че повечето в яслата са сополиви, ама бацили мож да се лепнат отвсякъде!

Общи условия

Активация на акаунт