всички колички ли запарват

  • 3 472
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 166
Количката ни е Чиполино и сега през лятото невъобразимо запарва. Столчето за кола ни е Чико, но също запарва  Sad Моля кажете имате ли такъв проблем с вашата количка! Препоъчайте ми лятна количка, която да не предлага тази "екстра"  Confused

# 1
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
За съжаление нашата количка също е Чиполино и запарва- детето се поти, когато главичката му опира в нея- да се разбира като заспи. Затова постилам пелена- тип чаршаф- няма вид, но поне не ми е потно детето.

Имаме столче за кола Бертони- също спарва.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 883
Имах лятна количка Бебе Комфот Вива Peace Не запарваше, стрхотна материя Peace

# 3
  • софия
  • Мнения: 25 436
Не. Само евтините колички => евтини и некачествени дамаски. За по-малко от месец имах Hauck (донесена от Германия) - спаряваше ужасно. Купихме Пег Перего - никакво запаряване.

# 4
  • Мнения: 11 003
Имаме две колички - Quinny Speedi и Buggster S. Никоя не запарва, дамаските им са хубави и качествени.

# 5
  • Мнения: 4 428
Да, от некачествената материя е. Не знам колко сте голями, но ако сте над 5мес, спокойно можеш да си купиш някоя по-хубава лятна количка и вече няма да запарва  Peace
Аз съм имала три лятни колички и никоя не запарваше - Бебе Конфорт, Джордани и сега Бъгстър  Peace

# 6
Количката ни е Чиполино и сега през лятото невъобразимо запарва. Столчето за кола ни е Чико, но също запарва  Sad Моля кажете имате ли такъв проблем с вашата количка! Препоъчайте ми лятна количка, която да не предлага тази "екстра"  Confused
ох да - така съм чувала за келичките с найлон отгоре-нашата е без Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 2 197
Не. Само евтините колички => евтини и некачествени дамаски. За по-малко от месец имах Hauck (донесена от Германия) - спаряваше ужасно. Купихме Пег Перего - никакво запаряване.
Tова са глупости. Моята количка е Чиполино и никога не е запарвала на дъщеря ми. Миналата година прекарваше доста дълго в нея. Тази вече се задържа по-рядко в количката. Според мен при 35о няма количка, в която детето да се чувства добре и да му е хладно. Ако ще да струва и 2000 лв.
А по отношение на качеството на дамаската - след около 100 пранета нашата дамаска не е променила цвета си и няма един разпорен или повреден шев. Доста голяма част от скъпите колички, с които се разминавам имат доста видими забележки.

# 8
  • Мнения: 678
Запа също не запарва Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 1 555
За количката - според мен от дамаската е. Ние сме с Бъгстъра, а за него има мнения.

За столчето - с Макси Кози Тоби сме и към него имаме летен калъф от нещо като хавлиен плат. Той също запарва по-малко.  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 2 658
ами ако е облечена количката и столчето в изкуствена материя, запарва. Нашата количка е на ABC Design, облечено е в памучна материя и никога не я е запарвала, столчето за кола е на Concord, но взехме с памучна облицовка, а на повечето са като на седалките в автомобилите и отново никакъв проблем. Ако нямаш пари за нови, постилай памучна пелена, дано да изолира кожата и да не се поти детето в тия жеги.

# 11
  • Мнения: 814
Първата ни количка беше на Пег Перего- не запарваше, сега сме с Вива на Бебе Комфорт-също не запарва Peace.

# 12
  • Мнения: 553
Още един глас за Джордани. Ползвахме я и миналата и тази година  Peace Ето я как изглежда http://mal4o.com/product_info.php/manufacturers_id/66/products_id/834
Столчето ни е на САМ и малкия яко се поти в него.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 250
При мен пък обрано - на баткото количката беше Чиполино и не помня така да му се е потила главичката, както сега на малкия докато спи в неговата количка - САМ. А лятната на бебешока е тази, като се махне платът остава само по мрежичка и предполагам е доста прохладно за жегите (още не съм пробвала).

# 14
  • софия
  • Мнения: 25 436
Не. Само евтините колички => евтини и некачествени дамаски. За по-малко от месец имах Hauck (донесена от Германия) - спаряваше ужасно. Купихме Пег Перего - никакво запаряване.
Tова са глупости. Моята количка е Чиполино и никога не е запарвала на дъщеря ми. Миналата година прекарваше доста дълго в нея. Тази вече се задържа по-рядко в количката. Според мен при 35о няма количка, в която детето да се чувства добре и да му е хладно. Ако ще да струва и 2000 лв.
А по отношение на качеството на дамаската - след около 100 пранета нашата дамаска не е променила цвета си и няма един разпорен или повреден шев. Доста голяма част от скъпите колички, с които се разминавам имат доста видими забележки.
Я пак, че нещо не разбрах кое точно са "глупостите"?
Това, че дамаските от изкуствена материя запаряват, но са по-евтини и се слагат на по-евтините колички или кое?
По-нормално нещо от това детето да се изпоти при високите температури няма и няма нищо общо с каквато и да било дамаска и не е това темата. Въпросът е да не се създава допълнителен сауна ефект от изкуствената материя. Факт е, че до момента не съм чула за скъпа количка, която да запарява допълнително (което се потвърждава и от мненията в тази тема).
А качеството на която е да е материя не се определя само от това дали е променила или не цвета си. Разпорените шевове нямат отношение към това качество, а към качеството на изработка.
Естествено, всяко правило има изключения и всичко е и въпрос на малко или повече късмет. По-достъпните/евтини марки имат и някои добри модели, но със сигурност скъпите не си позволяват компромиси с "дребните" детайли. Лично аз съм привърженик на мнението, че евтиното винаги излиза по-скъпо и когато става въпрос за здравето и комфорта на собственото ми дете не бих правила компромис.

P.S. Ще се въздържа да квалифицирам каквото и да било и което и да било изказване, защото това няма да направи мнението, което изказвам по-убедително.  Peace

Последна редакция: ср, 23 юли 2008, 15:49 от zvanche

Общи условия

Активация на акаунт