Количество кърма

  • 548
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 508
Здравейте
Бебето ми е на 2,5мес. и сме изцяло на кърма, храня я на поискване горе долу на два часа през ноща ми прави една пауза от 3 до 5 часа. На 15ти бяхме на консултация и се оказа е наддала 500гр. за месеца  Confused  Педиатърката мисли че не и стига кърмата и препоръча кърмене и от двете гърди, както и чай на хип. Много много не се впечатлих от думите и  Laughing но вчера за първи път се опитах да се цедя и след 40мин помпане на гърда успях да изкарам общо и от двете само 70гр.  Cry много малко ми се вижда...  Confused а вече пия лактогонния чай... Много се притесних...
Горе долу колко трябва да изяжда бебка? И какво да правя за увеличаване на кърмата? А и на два пъти по 6 дена не акаше, но не беше от запек  Confused

Последна редакция: вт, 22 юли 2008, 21:27 от nadia*

# 1
  • Мнения: 6 713
И аз винаги съм се чудела какво количество кърма изцоква бебка, но съм чела, че това само бебето си знае Mr. Green На мен по едно време (края на втори месец, началото на трети) ми намаля кърмата и почнах - чайове, течности, овесени ядки, други ядки и даване на двете гърди! Не се притеснявай, ще се увеличи кърмата ти. При мен отне няколко дена, не стана от вчера за днеска, де Simple Smile И аз много се колебаех да давам АМ, но реших да не давам. Гледай бебка да е спокойна, да спинка добре и мисля, че е ОК.
Също така никога не съм се цедила, защото знам че цеденето не може да е показателно. newsm78

 Hug

# 2
  • Мнения: 1 691
Евала на тази лекарка, че не ти е препоръчала дохранване с АМ! Съветът й всъщност не е лош, ако досега си предлагала само едната гърда на кърмене (въпреки че кърмещите на поискване обикновено дават и двете). Така че наистина предлагай и двете гърди, а след кърмене може известно време да цедиш - за допълнително увеличаване на кърмата.
Щом кърмиш на поискване, няма какво да те убеждавам да даваш при най-ранните сигнали за глад.
Вместо чай на Хипп, може да пробваш с българския лактогонен чай, който се продава в билковите аптеки - по-ефикасен е.
Това, че не е акала по няколко дни, не е непременно признак, че не си дояжда. Просто храносмилателната й система минава през такъв период на съзряване.

# 3
  • Мнения: 90
вчера за първи път се опитах да се цедя и след 40мин помпане на гърда успях да изкарам общо и от двете само 70гр.  Cry много малко ми се вижда...  Confused
УАУ! Ние вече три месеца сме само на кърма от двете гърди на хранене и до скоро пиех чай на Hipp, и никога не съм могла да изцедя повече от 40мл от двете гърди?!  Simple Smile Цеденето, мила, не е критерии! Ако храниш на поискване и на бебето не му стига млякото, то просто ще иска да яде по-често и постепенно кърмата ще се регулира. Аз също минах по този път и имаше моменти, когато се хранеше по-често. Втория месец и ние наддадохме "само" 490гр и педиатърката каза, че сме перфектни!  Peace Следващия месец ударихме 1кило.
Най-добрият показател е твойта бебка - да е спокойна, весела, игрива и да мокри и пълни пампите редовно!  Peace (въпреки че при нас пълните пампи са от няколко на ден, до един през няколко дена Simple Smile )

# 4
  • Мнения: 9 481
Както вече са ти казали мамите преди мен-цеденето не показва реалното количество кърма, което имаш и респективно изяжда бебето Peace
Сега по същество-за увеличаване на кърмата-по-често сукане Wink, повече течности /най-дбре чиста вода/,хапвай умерено сурови ядки-без фъстъци-силен алерген са Naughty, вареното жито дава страхотни резултати, но също не прекалявай /то пък има глутен../ Peace
Успех и дълго кърмене Hug
И ако имаш още въпроси-питай Wink

Общи условия

Активация на акаунт