На какви игри играят децата ви ?

  • 2 997
  • 10
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Та това е въпроса ми.На какви игри играят децата ви, сега през лятото? Как минава деня им ? Мойта слиза пред блока и играят само федербал или с топка, а това ми се струва вече много банално.

# 1
Децата имат способността да се забавляват изключително много и без кой знае какви сложни игри. За тях е важно, че са заедно и си играят, а какво играят... то се променя според настроенията. Когато бях малка с другите деца (въпреки че всички бяха по-малки и все аз измислях игрите) играхме криеница (рядко, защото само мен ме пускаха да ходя където си искам, а нямаше хубави скришни места наоколо), най-често се разхождахме докъдето пускаха малчовците (което ме дразнеше докато не станах на 9 и разбрах защо не ги пускат), играхме в една градинка (кал, трева - кеф), седяхме на пейките и си приказвахме - изобщо чудесно се забавлявахме без никакви приспособления (играчки) като беше достатъчно да доведем себе си. Никога не ни е било скучно макар че сега като го описвам и звучи скучничко за възрастни които отдавна не си спомнят колко забавно е всъщност. Е, сега си спомних и ще гледам да не забравям. Вече няма да се чудя какво толкова намират малките деца в разходката (в парка), особено когато има само една пързалка наоколо Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 39 744
Моята за жалост набляга на компютърните игри и филмите.
Не останаха хлапета в блока и съседния, и няма с кой да играе. Водя я на детска площадка. Но общо взето е като блуждаещ електрон.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Мойта е тинейджърка, на 13 години е. Интересно ми е другите на подобна възраст какво правят?

# 4
  • София
  • Мнения: 4 866
Мойта е тинейджърка, на 13 години е. Интересно ми е другите на подобна възраст какво правят?

След седмица на море и три седмици по лагери вече два дни наваксва със спане и  четене. Ще има няколко дни да се види с приятели преди следващото пътуване.

# 5
  • Мнения: 103
Синът ми е на 10. С децата от квартала играе футбол, карат колела, ролери и скейборди, но най му допадат компютърните игри. Мисля че това са заниманията на днешните деца.

# 6
Мойта е тинейджърка, на 13 години е. Интересно ми е другите на подобна възраст какво правят?

Свестните 13-годишни излизат с приятелки, ходят на кино (може и с кандидат-гадже), гледат филми, слушат музика - това им е забавлението. Други 13-годишни ходят по нощни дискотеки (и кой знае как влизат), дрогират се, прибират се сутринта, забременяват от безразборен секс (като тук се има в предвид секс с много партньори и определено без чувства към когото и да било), излизат с приятели (така наречената "неподходяща компания"), напиват се и останалото си е като при другите тийнейджъри.

# 7
  • Мнения: 2 700
Дъщеря ми е на девет и половина и не се вписва особено в категорията на тийновете, но отсега забелязвам, че игрите отстъпват място на разговори по групи. Като игри кара колело и ролери, федербал, опит за пинк-понк (под блока ни има маса). Наскоро се върна от лагер с петокласници и шестокласници и арсенал от игри на карти стил "макао", "три, пет, осем" и т.н.

# 8
  • Oslo
  • Мнения: 659
Мойта е тинейджърка, на 13 години е. Интересно ми е другите на подобна възраст какво правят?

Големият ми син е на 11 и малко. Ходи всеки ден на плуване, карат колела в квартала, играят вечер с топка зад блока, в къщи чете задължителната литература за 5 клас или играе на компютъра. Аз имам дълга отпуска и тогава + горните неща ходим сутрин и на плаж. Общо  - взето няма време за скука.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 941
Моята е на 12 - събират се с приятелки, чоплят семки, говорят си за музика...момчета, слушат любимите си парчета, гледат филми /комедии, анимационни, детски/. Няколко вечери подред играеха на криеница и истински ме радваха. Обикалят квартала, зазяпват се и по магазини. Чете книга от време на време, но когато има с кой да излезе, хич не и се ще... особено задължителната литература. А и вкъщи като седи предпочита да гледа филмчета, да си рисува, играе с брат си... дори се хваща да чисти, само и само да не я карам да чете книга от списъка. Rolling Eyes

# 10
  • На село
  • Мнения: 873
Имаме възможност да не прекарваме лятото в София (имаме си село) и максимално се възползваме от това. Моето 12-годишно момиче кара колело, играе баскетбол, решава задачи по математика, чете по малко от задължителната литература, разхожда се в гората, рисува, малко компютър, но не всеки ден, слуша музика - всичко това в комапанията на племенницата, която е с 3 години по-голяма от нея. 

Общи условия

Активация на акаунт