Не издържам на темпото и!

  • 1 209
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 660
Колко бързо си направиха режим вашите бебета?

Имали ли сте проблем със системно преяждане?

Бебето ми е на 20 дни и яде на 2 часа денем и нощем. Понякога иска и час след кърмене отново да яде. Изстощена съм до краен предел.
На всичко отгоре тя не спира да яде като се нахрани, а яде до пълно преяждане. След ядене повръща, боли я корема.... не може да заспи...

Кога е нормално да си регулира режима? Мога ли да направя нещо, за да се спре безразборното ядене? Кога да очаквам да разредим нощното хранене до 1-2?

# 1
  • Мнения: 851
Милата...и аз така бях откачила. Напълно те разбирам. Но поне още 10-15 дни и после лека-полека ще се регулира. Трябва да се запасиш с много търпение. Не че имаш избор /да не се лъжем Rolling Eyes/. Но после ще ти стане много по лесно. Аз навремето не знаех дали ще оживея /сериозно/ до 40 тия ден. Успех  Hug

# 2
  • Мнения: 5 401
Честито бебенце!   bouquet

Винаги е различно... Моят бръм се кърмеше по час и половина, заспиваше и после пак на цица и така денонощно..  Embarassed Та, разбирам те. С вълшебната пръчка, щом отминаха коликите, той увеличи сам интервалите си между храненията.  Simple Smile

Дай шанс на човечето, имай още търпение. Мъничко е, нека дръпне още малко и ще видиш сама промяната. Не е лесно, ама няма лесно, макар че ти го желая от сърце!  Hug

# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Мила Patishonka, честита бебка!
Огледай се и виж колко различни сме хората, така и бебетата са различни. Всяко си има свой ритъм на живот, хранене и растеж. От личен опит мога да кажа, че що се отнася до "режим" второто си го направи по-бързо от първото ми дете. С първото беше хаос в началото, защото направих грешката да слушам акушерката, а не бебето си. Второто започнах от вторият му час да кърмя на поискване и така скоро имах що годе представа, кога ще има хранене и кога спане.
Кърмене на 2 часа са нещо абсолютно нормално при новородените, хеле пък когато имат скок в растежа. Няма да е първият, нито последният; ако имаш време опиши как протича кърменето при вас. И двете ли гърди предлагаш, как се държи бебето по време на сукането? Пампите как са след това?
И за последно, на нощното хранене е необходимо на бебчетата, иначе нямаше да си го търсят Wink
Улеснение за майката са кърмене в легнало положение (така и ти можеш да подремнеш) и евентуално слинг през деня и разходките; така пък винаги имаш поне 1 свободна ръка, за чашката с кафенцето Wink из парковете
 Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 1 252
От прочетенето останах с впечатление, че не можеш да се наспиваш. Предполагам, че детето не спи при теб на спалнята...

Откак си взех детето да спи при мен в спалнята се почувствах човек. Кърмех по N пъти на вечер, но се наспивах. Не се налагаше да ставам, да разнасям бебето и най-вече да кърмя седнала. Синът ми сучеше минимум 45 минути, а в каквато и поза да седях с 5кг в ръце - умалявах. Научих се да кърмя легнала, взех детото да спи при мен и никой повече не разбра, че имам бебе в нас. Мъжът ми се наспиваше, аз също, а юнак Емо спеше доволно до гърдите ми. Не съм се вълнувала колко пъти яде детето нито кога ще си направи режим, защото не ми тежеше. Успявах да се наспя и бях спокойна.
 

Времето е най-добрият учител. В един момент констатираш, че коликите са изчезнали, в друг, че вече не суче през час, в трети - успява да се нахрани само 4-5 минути. Търпение и много прегръдки решават повечето проблеми  Peace

# 5
  • Мнения: 2 829
Много добре те разбирам, защото и моето кърмаче беше от любителите на дългото и често сукане. Веднъж го пресметнах-събираха ми се повече от 8 часа кърмене на ден. В началото бях дори изпаднала в паника, че ще си остана така-вечно скачена за бебето и няма да мога да мръдна никъде, викам си-край с хубавия ми живот Laughing Де що видех кърмачка все разпитвах кога ще започне да се насуква по-бързо и кога ще разреди кърменията и много се учудвах на отговорите им "не знам кога стана, някак не усетих". Но сега ще ти дам същия отговор Grinning
Опитай се да си създадеш удобства и да направиш кърменето време за почивка. Научи се да кърмиш легнала-така ще си наваксаш със съня. Направи си "място за кърмене"-гърба ти да е удобно облегнат, краката вдигнати, сложи в скута си възглавница. Отстрани на тялото ти (от страната, където е главата на бебето) подпъхни друга възглавница (или ако си на фотьойл облегни възглавницата на облегалката за ръце, така че главата на бебето да е малко по-високо). Сложи бебето на възглавницата и ако има нужда подпъхни под главата (както и отзад, зад гръбчето) навити на руло пеленки. По този начин бебето може да суче без да го държиш. Сега, като са ти свободни ръцете можеш да използваш времето докато кърмиш за да хапваш, пийваш, да пишеш в любимия форум, да четеш книги и списания, въобще, да си почиваш. Ако пък имаш нужда от разходки-решението е слинг. в него можеш да кърмиш и да вървиш Grinning и да разполагаш поне с 1 свободна ръка Grinning
Надявам се да успееш да си нагодиш нещата така, че кърменето да се превърне в улеснение за теб, вместо да те натоварва. Наистина, няма да усетиш кога детето ти ще порастне, и дори да не разреди кърменията ще започне да се нахранва за кратко време и няма да е толкова зависима от теб. Трябва да ти кажа, че след като си бях създала удобствата, които ти описах дори ми беше криво, когато малкия порастна и вече нямах толкова свободно време да се излежавам и да си чета Grinning
Целта на заниманието е ТИ да си прекарваш времето приятно, кърмейки. Така няма да забелязваш (и да се замисляш) колко време суче бебка, и ще си спокойна и усмихната  При правилна организация кърменето може да е страхотно улеснение за теб-да, наистина, кърменето изисква да си почти непрекъснато заедно с бебето си, но пък докато кърмиш бебето е абсолютно спокойно и няма никакви претенции-т.е. можеш да разполагаш с това време свободна от притеснения и грижи за детето
Успех!

# 6
  • Мнения: 90
Аз също се "родих" като реших да взема малкия при мен в леглото нощно време. Ние също в началото се хранехме често - на 1,5-2 часа по 45мин-час. Сега пак през 2 часа, но доста по-кратко. Добре, че се светнах сравнително рано Simple Smile Мъжът ми не знае изобщо какво е да те буди бебе нощно време, защото просто не се случва. Само да се размърда и аз му набутвам цицата и всички са доволни. Simple Smile В един момент даже сутрин не можех да си спомня колко пъти се е хранил през нощта... Толкова лесно и необезпокояващо-никой се случваха нещата. А кърменето в легнало положение сега ми помага страшно много в жегите... лягаме на леглото и се храним. Иначе ставаме и двамата вир-вода...

# 7
Аз кърмех в началото през два часа, понякога през два часа и половина. Първото ми дете се роди недоносено и много трудно се будеше. Много повръщаше в началото, но не мисля, че е преяждало.
На 2 месеца започнах да кърмя през 2 часа и половина, на 3 месеца през 3 часа. Като захраних на 4-5 месеца - през 3 часа и половина.  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 2 660
ако имаш време опиши как протича кърменето при вас. И двете ли гърди предлагаш, как се държи бебето по време на сукането? Пампите как са след това?
 Peace

Ами тя суче активно за известно време, докато и тече буквално в устата. След като свърши по-силната струя явно я домързява и започва са смуче, да подремва, пак да посуква... изчаквам известно време така, все пак да изпие нещо от задното мляко. След това сменям гърдата. Първата гърда обикновено вече е мека, но като стисна излиза още мляко... Трудно е да се каже колко още има в нея, тъй като до сега с помпа не съм успяла да измъкна толкова, колкото може бебето със сукане...
На втората гърда пак започва да гълта активно и по някое време заспива. Тогава вече не я будя. Междувременно изправям за оригване, когато започва да става неспокойна. Задължително при смяна на гърдите, при нужда и по-често.

Нощно време я вземам за хранене при мен в леглото. Там пък се получава следната история - вземам я, тя яде и по някое време и двете заспиваме. Изглежда тя си се буди от време на време и си суква по малко, аз си спя като застреляна. В резултат на което се е случвало да повръща от преяждане (или понеже не съм я изправила да се оригне). Иначе не ми е комфортно като спим заедно. Много е малка още, аз се страхувам, че ще падне от леглото или че ще я смачкам, спя в една и съща поза, защото не мога все пак да и обърна гръб, а преместя ли я - край със съня...

А сега има един ревлив период. Млъква само на гърда, но пък много връща и се притеснявам. Стомахът и все е щръкнал като топка отпред....

# 9
  • Мнения: 2 132
До към 1 1/2 месеца висеше доста често на гърдата ми, след това почна да си прави по-голями паузи. Спим заедно да ми е по-лесно нощем Simple Smile
Не се отказвай. Скоро ще си прави по-голями почивки Peace

# 10
  • Мнения: 2 531
Колко бързо си направиха режим вашите бебета?

Имали ли сте проблем със системно преяждане?

Бебето ми е на 20 дни и яде на 2 часа денем и нощем. Понякога иска и час след кърмене отново да яде. Изстощена съм до краен предел.
На всичко отгоре тя не спира да яде като се нахрани, а яде до пълно преяждане. След ядене повръща, боли я корема.... не може да заспи...

Кога е нормално да си регулира режима? Мога ли да направя нещо, за да се спре безразборното ядене? Кога да очаквам да разредим нощното хранене до 1-2?


Директно на въпроса- режим си направи на 2,5 м!

1 - как разбра че преяжда? Колко е качило бебето? Моята дъщера постоянно връща мляко, дори и непосредтвено преди хранене, но това не означава че е преяла!
2- ами време ви е за колики ! Нашите бяха ужасни, "лекувах " ги с кърмене, т.е кърмех вечер нонстоп 2-3 ч!
3- ако направиш режим и да спреш безразборното хранене, то как би издържала рева на гладно бебе? и какво ще правиш, - ако му дадеш АМ - ще се отбие! Така че изчакай да се регулира кърмата и тогава режима!

Май само много търпение трябва с 20 дневно бебе! Всъщност на тази възраст то само яде и спи! Научи се да кърмиш и спиш едновременно и няма да  те изтощава това толкова! Ако ти е скучно , гледай ТВ , чети нещо докато кърмиш и не му мисли много! Остави бебето да се погрижи само за прехраната си!

# 11
  • Германия
  • Мнения: 8 085
За нощното спане, една от ЛЛЛ консултантките каза веднъж, ако кърмачката се страхува, че може да притисне в съня си бебето, то може да го сложи горе до главата си.
За да няма нощни падания ние сме сложили леглата до стената, а от другата страна спи таткото. Всяко си има отделна завивка, в началото и двете ги слагах в спални чувалчета.
Това подремване по време на сукане го има често. Не е лека работа да си заработиш сам хляба, т.е. кърмата Wink Като започнеха да се унасят, аз потривах моите по гръбчето или с върха на пръстите по брадичката и така те пак засукваха на пълни обороти.
За повръщането  Confused освен да имаш под ръка пеленка или някоя по-малка кърпа за бърсане, друго не виждам какво може да се направи.
И за десерт, прословутите "колики" :топло на коремчето облекчава поне малко, друго, което сме правили с мъжа ми е да разнасяме бебето в поза "тигър на дърво" или в слинг. При второто ми дете се осмелих да го нося в поза, като тази, когато се издържа дете. Такова пръцкане падаше, не е истина Laughing
Ако те притеснява постоянното повръщане и щръкналия корем, защо не потърсиш консултация с докито?

# 12
  • Мнения: 552
Ако има колики май не е много добре това често сукане-получава се леко порочен кръг-детето плаче защото го боли коремчето и се успокоява чрез сукане,а така приема още храна и го заболява още повече WinkДаваш ли някакви капки против колики/те не че са особено ефективни ама при вас може и да имат ефект Peace/?
Виж дали не можеш да поуспокоиш малко по друг начин бебче Peace
Това горното го написах в случай ако наистина имате колики,ако ли пък не-момичетата са ти отговорили чудесно  bouquet
Не си писала как е с памперсите твоето бебче и дали имаш някаква идея как наддава Wink

# 13
  • Мнения: 585
най -вероятно имате колики , тогава стомасите са имвсе подути и твърди през повечето време , пробвай да я кърмиш легнала върху теб по- малко въздъх гълтат а и като полежат така на корем след малко изкарвят излишните газове и се успокояват

# 14
  • Мнения: 2 401
Продължавай да си кърмиш на поискване , щом това успокоява бебо и не се притеснявай, че  преяжда, а и повръщането едва ли е от преяждане, то си е характерно за малките бебета, междудругото и нашето коремче винаги се надуваше като балон след ядене(при нас не е било от колики, защото  мисля, че почти не сме имали), но към втория месец си стана съвсем нормално. Само ще допълня, това , което и другите са ти казали, да не се притесняваш защото много скоро с бебо ще се нагодите един към друг и ще е по-лесно!

Общи условия

Активация на акаунт