Контрацепция

  • 831
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 367
Здравейте, Д-р Мазнейкова! Много се радвам за откриването на този подфорум, сигурна съм, че ще бъде от голяма полза за всички бъдещи и настоящи майки. Имам лични наблюдения от Вас като специалист - следяхте цялата ми бременност миналата година и родих в клиниката Ви, така че напълно се доверявам на компетентните Ви съвети.

Въпросът ми е свръзан с предпазването от забременяване. Родих сина си преди 8 месеца, вече имам напълно възстановена менструация, спрях да кърмя преди 1 месец. Много се замислям за поставяне на спирала, но се притеснявам от възпаления или обилен цикъл. Предвид това че съм все още доста млада - на 24 години и желая в бъдеще да имам други деца, кой контрацептивен метод според Вас е най-подходящ? Вярно ли е че, ако жената иска да има и други деца спиралата не е удачен вариант? Предварително благодаря!

# 1
  • Мнения: 324
Здравейте!Поставянето на спирала не се препоръчва само при нераждали момичета.Има спирали,които са  с хормонално носителство и дори намаляват обилните кръвотечения.Хормоналните хапчета имат своите предимства,особено факта че имат множество полезни странични действия.За приема им обаче е необходимо да се вземе преди това цитонамазка и два пъти годишно да се посещава гинеколог.

Общи условия

Активация на акаунт