Вредни ли са вибриращите шезлонзи за бебетата

  • 5 579
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 404
Взехме такъв на Фишер,Виан се узпокоява много от вибрацията,но снощи мъжът ми сложил шезлонга до него на дивана и си легнал.Твърди,че получил главоболие от вибрацията,тресяла дивана много неприятно,чак му се догадило ConfusedИли моят мъж е много нежна душа или вибрацията наистина е  неприятна.Според майка ми тия честоти "зомбирали" бебетата и били повече от вредни за развитието на нервната система.Някой да има по-конкретно инфо по въпроса,че нещо се стресирах и аз?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 185
Чувала съм, че вибрациите са вредни за бебетата, но също така знам, че тези шезлонги трептят с определена честота, която не крие риск! Дано някой по-компетентен се изкаже!  Thinking Ще следя!

# 2
  • Мнения: 3 034
 ooooh! производителите не тези "вредни" шезлонги са отговорили на безброй тестове за безопасност и всяка година посрещат нови изисквания. тази тема продължение ли е на предишната за шезлонга и на онази за "опасните" столчета за кола? ако не, можеш да ги погледнеш и тях, скорошни са, има-няма две-три седмици.

# 3
  • Мнения: 9 973
ако са вредни не би трябвало да се произвеждат и предлагат на пазара Thinking

# 4
  • Мнения: 90
ако са вредни не би трябвало да се произвеждат и предлагат на пазара Thinking
те и цигарите са вредни, ама  Crossing Arms

# 5
  • Мнения: 3 034
нещо ми убягва смисълът на подобно сравнение. бебешките и детски стоки подлежат на изключително сериозен контрол, именно защото са предназначени за малки хора, които не могат да направят съзнателен избор. не важи за цигарите. още повече, че говорим за стоки, произведени в държави, в които контролът е постоянен. затова и редовно отзовават по нещо от магазините - защото има кой да следи.

# 6
  • Мнения: 90
Съгласна съм, че сравнението не беше много удачно... и може би наистина в развитите страни тези неща се контролират сериозно. Но понеже у нас за такъв контрол изобщо не може да се говори, може би затова реагирах така  Peace
Обаче друго нещо, което ме кара да имам едно наум... все пак тези шезлонги са сравнително нови като продукт, може би ще отнеме време докато се разберат последиците. Ето например пластмасовите шишета, произведени дори от Авент (Филипс) се оказаха опасни. Проходилките в началото също са смятани за, ако не полезни, то поне не вредни. А напоследък зачестиха мненията за вредността им... та затова така съм малко предпазлива.

# 7
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Шушонка ме е изпреварила.  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 39 723
И ние мислехме да купуваме такъв шезлонг, но в крайна сметка взех люлка.
Би трябвало детските стоки да се подлагат на хиляди тестове.
Може мъж ти да има проблем. На мен ми става лошо по люлки и т.н.

# 9
  • Мнения: 1 512
Не мисля,че ако бяха вредни за бебчетата щяха да са на пазара.Все пак са минали през много тестове.Може пък мъжа ти да има проблем както е казала AnMary.Пробвай и ти същото положение както мъжа ти и ако и ти получиш главоболие може да се тревожиш.Ако не значи главоболието на мъжа ти е провокирано от нещо друго.

# 10
  • Мнения: 78
Точно сложих малката на такъв шезлонг пред мен и реших да разгледам какво ново във форума и на това се натъкнах Rolling Eyes Ами аз ще взема да спра вибрациите, че това с много тестове за бебешките продукти не ми вдъхва доверие или няма да и ги пускам толкова често.А и не мога да кажа, че на нея и е много голям кеф като има вибрации, мисля че дори не и прави впечатлени! Ще следя темата.

# 11
  • Мнения: 433
Преди време разглеждах такива шезлонги, сложих си ръката на него докато ми го демонстрираха и ми стана толкова ... неприятно някак, дискомфортно...  та реших да не подлагам детето си на подобни експерименти.
Това е като при мобилните телефони - трябва да израстнат 1-2 поколения, отгледани с тях, да стигнат зряла възраст и едва тогава може да се каже с приблизителна точност дали са вредни или не.  Стандартните тестове на детско оборудване не могат да предложат изобщо подобна категоричност.
Децата се успокояват с люляне, това е общоизвестен факт. Ако се направи столче или шезлонг, които да люлеят със същата честота, както в цедилката на гърба на мама по време на  ходене - бих купила такъв без да се замислям.  Но с тези чести резки вибрации...  хич им нямам доверие.   Naughty

# 12
  • от Луната
  • Мнения: 1 750
Мисля, че проблема е в мъжа ти newsm78. Всички бебешки продукти се тестват многократно преди да бъдат пуснати на пазара, а ако се окаже, че някой от тях е вреден веднага го изтеглят от търговската мрежа

# 13
  • Мнения: 203
нещо ми убягва смисълът на подобно сравнение. бебешките и детски стоки подлежат на изключително сериозен контрол, именно защото са предназначени за малки хора, които не могат да направят съзнателен избор. не важи за цигарите. още повече, че говорим за стоки, произведени в държави, в които контролът е постоянен. затова и редовно отзовават по нещо от магазините - защото има кой да следи.

съгласна съм с това, но и все пък всички знаем как изведнъж нещо уж обикновенно се оказва рисково.

# 14
  • Мнения: 1 404
Благодаря за мненията Simple SmileПробвах и аз,нищо ми няма,но е вярно,че малко неприятно ти става,може би по-скоро странно.
ooooh! производителите не тези "вредни" шезлонги са отговорили на безброй тестове за безопасност и всяка година посрещат нови изисквания. тази тема продължение ли е на предишната за шезлонга и на онази за "опасните" столчета за кола? ако не, можеш да ги погледнеш и тях, скорошни са, има-няма две-три седмици.
Не съм чела предишните теми,с две деца у дома нямам много време да следя форума,затова ако ме извиниш,няма да погледна няколко страници назад Wink
 bilkata ,и аз съм на твоето мнение май Confused
AnMary ,знаех си аз,че трбва да вземем люлка,ама пусто сърце пестеливо Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт