Селцата около Кавала?

  • 14 699
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 159
Здравейте,
Баща ми беше ходил на море в селцата около Кавала, ама не помни името Confused нито има координати.
Търсих в нета и нищо не можах да намеря като цени и да резервирам.
Дали някой е ходил и може да ми даде някаква информация Hug
  bouquet

# 1
  • Мнения: 3 215
От коя страна на Кавала?В посока Солун са Палио и Неа Ираклица - и двете са много приятни места,разположени са на хълм и може да си малко далеч от морето,ако си от горната страна на пътя, но пък гледката е прекрасна.По-нататък е Неа Перамос - по-равно е,но пък плажът е доста тесен.Толкова мога да кажа за местата близо до Кавала.Повече за Аспровалта и Неа Врасна,които са на около час път от Кавала посока Солун.  bouquet

# 2
  • Мнения: 235
http://www.greek-hotels.ltd.bg/index1.htm
Тук има информация за хотелчета.

# 3
  • Мнения: 518
ехеее , откога не съм те засичала из темите ! ще пътувате значи сте добре  Grinning!
миналата година фирмата на мъжът ми имаха обект в Александруполис  . знам околните селца - Макри и Дикела . плениха ме страхотните еднофамилни вилички с големи градини край морето и съм се заканила този септември да отидем там . в момента мога да кажа само примерни цени на апартамент-студио в хотела където отсядаше мъжът ми - преди десетина дни беше - 50 евро. негова приятелка гъркиня ни предлагаше и други апартаменти наоколо отново за 40-50 евро . ако това е района който те интересва , пиши и ще я питаме за координати.

# 4
  • Мнения: 3 774
Пали колата и тръгвай, според мен в Неа Перамос ненастанена няма да останеш, от горната страна на пътя е пълно с, както аз ги наричам къщурко-хотели.  Като пътувах Неа Перамос-Кавала ми направи впечатление, че приближавайки се към Кавала къщите стават по-лъскави и респ.цените ще са по-високи. Май месец бяха празни хотелчетата в Неа Перамос. Стая струваше 40 Евро. След нас едни познати пак така без предварителна резервация отидоха в Неа Перамос и са си намерили нощувка без проблем.
А oska много ме заинтригува със селцата, които е споменала, колебая се дали  там да ми е сепремврийското ходене в Гърция.
Едно друго място, което ми се стори интересно е на пътя Кавала - Аспровалта, като се качиш на магистралата, която е покрай морето, в продължение на около 70 км има едно единствено населено място на морето, така и не му видях името на картата, стори ми се, че табела за къмпинг имаше. Сега изникващи къщурки, заливът изглежда голям и хубав, поне от пътя, ако някой се сеща за какво говоря да даде повече информация

# 5
  • Мнения: 3 215
Магистралата в частта до Аспровалта е затворена в момента.Пътува се по стария път покрай морето.По целия път от Кавала до Аспровалта има селца край морето,но не всички се виждат от пътя.Може би говориш за Кириани,Тузла или някое от тях.През май хотелите бяха празни,но сега е разгарът на сезона и ако човек не иска да спи къде да е,  е хубаво предварително да си запази нещо.Иначе за намиране,се намират разни стаи.За мен лично плажът в Неа Перамос е твърде тесен.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 941
http://kavala.holiday-in-greece.net/main_kavala.html това намерих, пък и аз се интересувам от още инфо. Някой знае ли дали по това време на сезона е много претъпкано? И ако тръгнем така без резервация - двама възрастни с две деца дали ще намерим свободна квартира? Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 2 159
Благодаря момичета Hug
Става въпрос за селца като Неа Ираклица, Палио, Неа Перамос или за Керамоти четох, че има страхотен плаж, но пък и много комари. Сигурно има и други..
Предполагам, че има и много хотелчета м/у селцата, просто ми е малко притеснено да хукна с детето съвсем неподготвена, без координати, четох и за разни ужасни хотелчета Twisted Evil
Но пък явно по-евтинките няма да мога да ги намеря в нета, предполагам няма да имат сайт.

# 8
  • Мнения: 3 215
Така е, голяма част от тях нямат координати в инетернет.Имат си постоянни гости всяка година и не им се налага да се рекламират много-много.
Да си актуализарм инфо-то от по-горе - магистралата в частта към Аспровалта вече е отворена. Peace

# 9
  • Мнения: 3 215
Питай, с каквото можем ще помогнем   bouquet

# 10
  • Мнения: 1 893
..Миналата година фирмата на мъжът ми имаха обект в Александруполис  . знам околните селца - Макри и Дикела . плениха ме страхотните еднофамилни вилички с големи градини край морето и съм се заканила този септември да отидем там . в момента мога да кажа само примерни цени на апартамент-студио в хотела където отсядаше мъжът ми - преди десетина дни беше - 50 евро. негова приятелка гъркиня ни предлагаше и други апартаменти наоколо отново за 40-50 евро . ако това е района който те интересва , пиши и ще я питаме за координати.

И ние мислим септември да отидем до Александруполис, затова ще съм много благодарна за координати на добри места за нощувка  Hug

Общи условия

Активация на акаунт