Силни болки в горната част на бедрото

  • 48 685
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 645
Появиха се преди 3 - 4 дни,но всеки ден става по - лошо.
Днес например започнах да куцам,а и не мога да си вдигам кракът.През нощта ми е друдно да се местя,помагам си с ръцета като си премествам кракът.
Не съм падала,нито съм се удряла или навяхвала.
Чувствам болката някъде нагоре,в тазо - бедрената става,като се спуска и по - надолу.
Болката е остра,като че ли нещо ме прещипва.
В момента пия Магнезий, витамин В комплекс и ползвам мазило.
Обадих се на педито - исках да си направя снимка,но тя ми каза че няма смисъл,нищо нямало да покажа,и ако до ден два не ми мине ,пак да се обадя.
Посъветвайте ме при какъв специалист да отида,а физиотерапивт ще ми помогне ли или това е за невролог newsm78
Чувствам ,че се превръщам в непълноценна личност Confused

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз когато пиех Магнерич имах жестоки болки в мускулите на бедрата. Докато разбера каква е причината изкрах няколко безсънни нощи.
Дъщеря ми преди 2 седмици не можеше да стъпи на крака си от болки в тазобедрената става. Причината се оказа изкарана месец преди това стомашно-чревна инфекция. Оправи се с Волтарен за деца.
Това ти го пиша като идея от какво може да е породена болката. Иначе педито ще прецени на какъв специалист да те изпрати.

# 2
  • Мнения: 1 645
Рени,благодаря ти,дано да се окаже нещо мускулно,че не ми се мисли ако е нещо друго,например дискова херния Cry

# 3
  • Мнения: 9 092
Това, както го описваш, ми прилича на радикулит - притиснат нерв някъде в кръста, а болката слиза надолу, дори е възможно чак до петите. Аз съм в момента със същите оплаквания. Облекчавам се с мазане с Волтарен.
При теб имало ли е някакво напрягане в кръста, да си усетила някакво сецване или нещо подобно?

# 4
  • Мнения: 1 347
Бих те посъветвала непременно да отидеш на специалист, например в Горна баня в ортопедията. Там веднага ще ти кажат дали е мускулно, дали е прищипан нерв или се налагат изследвания, за да се види дали не е някоя киста на ставата и т.п.  Стискам палци да е нещо лекичко и бързо да мине, но аз лично не бих се доверила за нищо такова на общопрактикуващ лекар, просто защото никой лекар не може да разбира от всичко, камо ли като му описваш нещо по телефона...  Peace

# 5
  • Мнения: 1 645
Момичета,днес кракът ми е много по - добре,дори не куцам.
Сигурно хапчетата ми действат добре.


При теб имало ли е някакво напрягане в кръста, да си усетила някакво сецване или нещо подобно?

Ами, не съм се сецвала, за това се чудех откъде може да ми е дошло.
Не съм се и удряла.По- вероятно е да е някакъв прищипан нерв,отколкото да е нещо мускулно,защото има голяма разлика в болката.Мускулът знам как боли,тази болка е по - особенна.

Общи условия

Активация на акаунт