Доминантен фоликул

  • 20 040
  • 19
  •   1
Отговори
След толкова гледане на ехограф,вчера ми казаха ,че имам доминантен фоликул.Какво е това ?Как се лекува?След прегледа се наревах,но след като се успокоих разбрах,че с рев бебе не става.Някоя от вас имала ли е този проблем?

# 1
  • Мнения: 4 068
Стефи,не знам при какви доктори ходиш,ама явно въобще не ти обясняват за какво става въпрос.Няма нужда да се лекува доминантния фоликул защото не е болест.Даже напротив.Напразно си ревала.Доминантния фоликул се получава при всяка нормално протичаща овулация.Това означава че като се спука и отдели яйцеклетка имаш огромен шанс да забременееш.И ако докторите не са ти казали,че е рано след аборта-ДАВАЙ.Аз страхотно силно ти стискам палци.
Само спри да се притесняваш моля те.
Дано да съм ти го обяснила добре.

Ти къде се изгуби?Започнах да се притеснявам за теб.
Липсваше ни!

# 2
Цитат на: renci
Стефи,не знам при какви доктори ходиш,ама явно въобще не ти обясняват за какво става въпрос.Няма нужда да се лекува доминантния фоликул защото не е болест.Даже напротив.Напразно си ревала.Доминантния фоликул се получава при всяка нормално протичаща овулация.Това означава че като се спука и отдели яйцеклетка имаш огромен шанс да забременееш.И ако докторите не са ти казали,че е рано след аборта-ДАВАЙ.Аз страхотно силно ти стискам палци.
Само спри да се притесняваш моля те.
Дано да съм ти го обяснила добре.

Ти къде се изгуби?Започнах да се притеснявам за теб.
Липсваше ни!

  Лекарката като ми каза,че имам доминантен фоликул първо се намръщи и след това каза ,че този месец няма да имам овулация.Изписа ми витамини А Е С.Каза,че ако до 2 мес.не забременея,ще ми направи по сериозни изследвания и ще ми стимулира овулацията.
  Знаеш ли как се разбира ако се спука този фоликул? Embarassed .Тя ми го видя вчера.След колко време ще се спука?
  Извинявам се за тъпите въпроси,но вече така се забатачих.......

# 3
  • Мнения: 4 068
Стефи от сумати време се опитвам да ти отговоря но все ми се скапва Интернета.

Аз мисля че твоита лекарка не е права.Предлагам ти да потърсиш второ мнение.
А иначе фоликула се следи на ехограф и се пука обикновенно след около 3-4 дни.На мен в такива случаи са ми препоръчвали да се къпя с по-топла вода,да правя упражнения и по-бурен секс Embarassed  Embarassed  Embarassed, за да се спука по-лесно фоликула.

Стефи и аз имам въпрос към теб.Колко време след аборта ти дойде М. и кога подновихте сексуалния живот/мъжът ми вече няма търпение/. Embarassed  Embarassed  Embarassed
Аз кървях два вни след кюртажа после ми спря за три дни и сега пак имим кървене и не знам дали е М.

# 4
Цитат на: renci
Стефи от сумати време се опитвам да ти отговоря но все ми се скапва Интернета.

Аз мисля че твоита лекарка не е права.Предлагам ти да потърсиш второ мнение.
А иначе фоликула се следи на ехограф и се пука обикновенно след около 3-4 дни.На мен в такива случаи са ми препоръчвали да се къпя с по-топла вода,да правя упражнения и по-бурен секс Embarassed  Embarassed  Embarassed, за да се спука по-лесно фоликула.

Стефи и аз имам въпрос към теб.Колко време след аборта ти дойде М. и кога подновихте сексуалния живот/мъжът ми вече няма търпение/. Embarassed  Embarassed  Embarassed
Аз кървях два вни след кюртажа после ми спря за три дни и сега пак имим кървене и не знам дали е М.

 Ами първо се появи кървенето,бебо сам падна,не ме кюретираха,но кървях общо седмица.Вчера ми беше 12 ден от началото на кървенето.И моят фоликул уж го следяха на вагинален ехограф.......Лекарката ми каза,че не вижда причина да не правим веднага секс,защото не е имало хирургична намеса.Т.е.бебо е паднал сам като М.Според мен това нещо не се връзва,защото бях в 4г.с.

# 5
  • Мнения: 4 068
Стефи и при мен бебо падна сам преди да ме кюретират.Направиха кюртаж за всеки случай.Но аз бях в 12г.с. и ме боля жестоко.Направо изтръпвам като се сетя.Лекарката ми каза,че щом съм изтърпяла това съм била готова за раждането.
Сега за другото-аз знам че след аборт се забременява много лесно.Аз лично искрено се надявам да е така,защото ние веднага започваме атаката.

# 6
Само пробвам, защото не мога да изпратя отговор

# 7
Не съм гост, ама нещо не мога да се log-на. Аз съм S.
И аз да споделя.  Renci, на мен ми дойде 4 седмици след кюртажа.Кървих слабо само 4-5дни. По принцип било нормално да ти дойде между 4-7 седмици след това. Вчера даже ми дойде за 2-ри път след гадните събития. И аз пих 1 седмица антибиотик-Доксициклин. Дано всичко да е било наред. Иначе се въздържахме от полови контакти 40 дни/така ни казаха лекарите/ и сега трябва да се пазим 6 месеца. Ужас! Два вече минаха и аз съм готова да пробваме пак, ама с моя принципен съпруг, които слуша колегите си, май ще трябва да чакам още толкова много-о-о-о! Какво да правя?!Малко му се сърдя, ама нали и той е основно действащо лице в бебеправенето! Дано успея да го убедя.

# 8
  • Мнения: 539
Стефи, здравей!

Искам да ти кажа че доминантен фоликул определено означава че ти предстои овулация, но доколкото разбрах скоро си правила аборт. Не е ли по-добре да изчакате малко.
И един съвет - смени си гинеколога. Определено се нуждаеш от някого на когото да разчиташ ида ти обяснява. Може и аз да не съм разбрала точно за аборта но все пак се замисли. Доколкото знам трябва да се изчака 6 месеца без значение какъв е бил.
Успех и стискам палци

# 9
Цитат на: rosi
Стефи, здравей!

Искам да ти кажа че доминантен фоликул определено означава че ти предстои овулация, но доколкото разбрах скоро си правила аборт. Не е ли по-добре да изчакате малко.
И един съвет - смени си гинеколога. Определено се нуждаеш от някого на когото да разчиташ ида ти обяснява. Може и аз да не съм разбрала точно за аборта но все пак се замисли. Доколкото знам трябва да се изчака 6 месеца без значение какъв е бил.
Успех и стискам палци

  Стефи съм,нещо не можах да се логна.
  За изчакването ще изчакам.Проблема е там,че гинеколожката ми обясни,че след като имам дом.фоликул няма да имам овулация т.к. този фоликул не разтял.Знам,че още ми е рано ,но днес си купих тест за овулация,за да разбера дали ще имам изобщо за напред.В него пише ,че се събира урината 24ч.слага се в хладилник и преди да се тества да се изкара от хладилника за около половин час.Видя ми се много сложно.Но ще опитам.

# 10
  • Мнения: 4 324
Каква марка е този тест  Shocked

# 11
  • Мнения: 4 324
твоята "докторка" ме притеснява

Ето какво означава "доминантен фоликул"

Под действието на FSH (хормон отделен от хипофизата) фоликулите (мехуроподобни структури по повърхността на яйчника) се стимулират да пораснат. Всеки фоликул съдържа яйцеклетка, и е възможно цели 6 фоликула да бъдат стимулирани да пораснат. Стероидният хормон естрадиол се отделя от вътрешността на фоликула и се грижи за хранителната среда на развиващата се яйцеклетка. С напредването на развитието се довежда до развитието на един едниствен фоликул наречен доминантен фоликул. Този процес е завършен към 10-ия ден от менструалния цикъл. Когато доминантния фоликул достигне зрялост (около 12-ия ден от цикъла) това дава знак на хипофизата да отдели голямо количество от лутеинизиращия хормон LH. Този хормон започва процеса наречен овулация, който довежда до спукването на фоликула през следващите 40-48 часа.

# 12
  • Мнения: 920
Цитат на: Стефи

  днес си купих тест за овулация,за да разбера дали ще имам изобщо за напред.В него пише ,че се събира урината 24ч.слага се в хладилник и преди да се тества да се изкара от хладилника за около половин час.Видя ми се много сложно.Но ще опитам.


Стефи нещо не си прочела като хората...или този тест за овулация дето си купила е някакъв много сложен. Ето какво пише на моят тест:

Проби от урината могат да се вземат по едно и също време всеки ден. Да не се тества с първата урина, тъй като такива проби могат отчетат погрешни положителни резултати.
Пробите могат да се държат в хладилник до 72 часа преди извършването на теста. Проба съхранявана по този начин трябва да се остави да стигне до стайна температура, преди да се извърши изследването.


Никъде не пише че е задължително пробите да стоят в хладилник.

Успехи!

# 13
Цитат на: Tania79
Каква марка е този тест  Shocked

  На теста пише за употреба при ин витро.Няма марка .Съдържа 5 теста за овулация и 1 тест за бременност.Цена 8.75 лв.

# 14
Цитат на: Tia
Цитат на: Стефи

  днес си купих тест за овулация,за да разбера дали ще имам изобщо за напред.В него пише ,че се събира урината 24ч.слага се в хладилник и преди да се тества да се изкара от хладилника за около половин час.Видя ми се много сложно.Но ще опитам.


Стефи нещо не си прочела като хората...или този тест за овулация дето си купила е някакъв много сложен. Ето какво пише на моят тест:

Проби от урината могат да се вземат по едно и също време всеки ден. Да не се тества с първата урина, тъй като такива проби могат отчетат погрешни положителни резултати.
Пробите могат да се държат в хладилник до 72 часа
преди извършването на теста. Проба съхранявана по този начин трябва да се остави да стигне до стайна температура, преди да се извърши изследването.


Никъде не пише че е задължително пробите да стоят в хладилник.

Успехи!

   Не го разбрах за хладилника,защо трябва да се държат там? Embarassed Тази тест не е ли като тест за бременност?Извинявайте за глупавите въпроси ,но ми е мн.объркано.

Общи условия

Активация на акаунт