Срещу белене на кожата?

  • 17 936
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 144
Здравейте момичета, имам едно въпросче.
Допреди две години изобщо не се белех, като си почернея и си остава така и постепенно си се маха. По-миналата и миналата година обаче голямо белене падна - петна, люспи, предполагам ме разбирате.
Тая година съм решила да не се случва това или поне да направя каквото и възможно - не почернявам от веднъж-два пъти, мажа се обилно с фактор, за да не стане изведнъж - да изгоря и да се обеля бързо, и всеки ден си мажа цялото тяло с хидратиращ крем, за да овлажнява добре кожата.
За лицето обаче не знам какво да правя, защото то мн бързо изгаря и почернява, а пък за там нямам кремче - мин година имах едно на Орифлейм зелено с алое, ама то свърши, а вече го няма, а кожата ми там е мн капризна и ме е страх да експериментирам.
Затова искам да ви питам - какви са вашите тайни срещу белене - и на тялото и на лицето?

Предварително много благодаря!  bouquet

# 1
  • Мнения: 4 916
Срещу белене - умерено излагане на слънце през първите дни, обилно висок фактор на лицето и тялото. Хубави кремове има във всяка аптека, за всякакъв бюджет.

# 2
  • Мнения: 830
Щом се белиш значи си изгоряла. За да не изгаряш първите дни на плажа- мляко с висок фактор и след това постепенно намаляш фактора.И след плаж задължително лосион за след слънце Peace

# 3
  • Мнения: 491
Аз изобщо не съм фен на слънцето и през цялото време си кроткам под чадъра, но гледам сина ми, който за 4-5 басейна стана много черен, без изобщо да изгори. Мажа го обилно с Нивеа ( май 15 фактор) и през цялото време е във водата. Придоби страхотен тен и изобщо не се бели. Но пък не съм виждала дете да се бели, поне аз. newsm78
Може би има връзка и със стареенето на кожата. Не толкова еластична, не се възобновява толкова бързо... Знам ли...? newsm78

# 4
  • Мнения: 4 447
Кожата се бели само, когато е силно изгоряла.
Аз като изгоря много непрестанно хидратирам
изгорелите места и ексфолирам, за да избегна
този неприятен момент с беленето.  Peace

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
Това с изгарянето и беленето на пръв поглед може да е така,но не би...Аз от началото на март месец ходя на солариум,на море бях края на юни,не съм изгаряла,мазала съм се постоянно с високи фактори ,хидратирала съм се постоянно и въпреки всичко преди около 10 дни се обелих Sad

# 6
  • Мнения: 2 229
Може би си е до кожа...

# 7
  • София
  • Мнения: 3 741
не се излагай на силно слънце, мажи с висок фактор и след това кремче  Rolling Eyes изгарянето може да ти донесе много черни точки, лунички и други такива

# 8
  • Мнения: 4 447
Това с изгарянето и беленето на пръв поглед може да е така,но не би...Аз от началото на март месец ходя на солариум,на море бях края на юни,не съм изгаряла,мазала съм се постоянно с високи фактори ,хидратирала съм се постоянно и въпреки всичко преди около 10 дни се обелих Sad

Не знам... може да ти липсват витамини.... Thinking

# 9
  • София
  • Мнения: 5 247
Имах същия проблем, отидох на дерматолог (аз съм с много светла кожа) Та да кажа аз какво правя - Слънцезащитен крем започвам от фактор 35 (за море), постепенно свалям до 25-ти (Гарние, Нивея , Виши - среден клас слънцезащитни)). Мазане на кожата на около 2 часа. Не стоя почти на слънце, а под чадъра. След плаж задължително ползвам крем за след излагане на слънце (моят е Дилиал, много добре успокоява). За лицето вече е друго. Козметиката задължително е медицинска, а не от средния клас- SVR фактор 50, с пудра (много добре седи Peace ) Това на мен ми помага, но въпреки това консултацията с дерматолог е почти задължителна (както и безплатна  Wink ) Надявам се да съм ти била от помощ!

Общи условия

Активация на акаунт