Отговори
  • София
  • Мнения: 6 522
Имаше някъде из форумите такава тема, ама първо не мога да я открия, пък и смятам, че тук ще получа най-адекватна помощ - Х 2 и Х 3  Laughing Laughing Laughing.
Значи моите знания се изчерпват по следното:
- панадол/нурофен - за пиене и свещички
- дентинокс гел  Mr. Green
- дефламол - за изгряне и подсичане
- бивацин крем, крем бочко и т.н за подсичане
- слънцезащитен крем с висок фактор
- за пъвръщане - какво ??? смекта, вомито...... - забравих какво беше  Embarassed Embarassed Embarassed
- капки за уши - какви
- капки за нос - какви
- сиропи за кашлица - какъв
- лепенки или течен лейкопласт ?
- спрей п-в комари - какъв ?
- всичко друго, за което се сетите

Предварително благодаря  Hug Hug Hug

п.с. Маймуните тогава ще на на 11 месеца, ако това има значение


 

-

# 1
Ми можеш да вземеш капки за нос ксилометазолин,ама не знам дали ще може да ги взимат щом ще са на 11 месеца.....питай педиатъра си за по-сигурно.

# 2
  • Мнения: 229
Здравей, Bibi Simple Smile
Подготвила си дълъг списък с лекарства, които да вземеш за почивката ви, надявам се да не ви потрябват (освен слънцезащитният крем, разбира се Grinning)
Капките за нос, които ние позваме са Виброцил (могат да се ползват от 6-месечна възраст, имат си капкомер на капачето).
Сироп за кашлица: спри се на някой от билковите - Хустагил, на Д-р Таис и т.н.
Капки за уши: ние ползваме Отипакс.
Спей против комари: Окси (но не съм сигурна, че може да се ползва преди годинката Thinking)
Против повръщане: Вомитосхил-свещички
Против разтройство: Ентерол 250
Приятна почивка, много слънце и усмивки Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 173
Да се включа и аз: вземи си МНОГО памперси. Миналата година бях взела два пъти повече, но като се разболяха и двамата с жестоко разстрайство, което май не може да се избегне на морето, памперсите свършиха за два дни. Там има, но на значително по-високи цени и в малки разфасовки. А за двата броя "дрисливчета"  Laughing обикаляхме по 3-4 магазина и аптеки за да набавиме памперси за около два дни. А с две болни деца не ни се ходеше до Билла или Метро във Варна.

# 4
Здравей Bibi,
Радвам ти се на смелостта да тръгнеш с децата на море. На мен много ми се иска, но всички ме разубеждават, че са много малки, но аз още не съм се отказала /ще направим годинка на 25 август/.
И така на твойте въпроси - за хрема има едни хомеопатични капки. Не мога да кажа, че са панацея, но поне не вредят Еуфорбиум композитум, но внимамай да не ти дадат Еуфорбиум композитум ЕС[/b], че са с 45% алкохол. Моите опищяха орталъка докато разбера за какво става въпрос.
За разтройство има едни хапчета на основата на бифитус бактерията казват се Нормо флор /много са добри/
Мазила против комари за децата не могат да се ползват защото са малки, но има едни апаратчета, които гонят комарите с ултразвук, голямо е колкото запалка, а можеш да включваш и изпарител с таблетки в стаята.
Ако се сетя нещо друго пак ще пиша.

Общи условия

Активация на акаунт