Как да сваля тапети боядисани с латекс?

  • 10 145
  • 8
  •   1
Отговори
  • Сопот
  • Мнения: 165
Видях че има теми за такъв проблем,но не се отварят и затова пускам нова.Искам да сваля тапети върху които има латекс,но ако може с по-малко  усилия Mr. GreenАко някой е открил препарат или начин ще съм благодарна да сподели.

# 1
  • Мнения: 74
Мноооого трудно особено ако са залепени добре.Миналата година го играхме този номер .Тапети с латекс и лепени с Ц200
Ако не са с латекс е лесно Топла вода и падат сами НО в твоя случай -Надери тапетите с нещо за да може водата да се просмуче под тях/през латекса не става/и се махат ледно с една шпатула.Има препарати но те няма да ти помогнат защото целта на всички е да се просмучат под тапета Не си давай парите Успех

# 2
  • Мнения: 2 716
Няма лесен начин. Особено ако латекса е "освежаван" неколкократно. С гъба мокриш по крайщата, чакаш, сваляш..... и пак. Ще правя същото движение следващата седмица  Crazy Заедно ще си ближем раните.

# 3
  • MJF
  • Мнения: 8 573
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=190607
не видях нещо да не се отваря от библиотеката.

# 4
  • Мнения: 539
 newsm44
Наскоро направих сериозно откритие:
От "Кауфланд" си купихме пулверизатор (изглежда ми професионален, май е за поливане на цветя) - вместимост 2 литра, беличък, със зелена тапа, за ок. 3 лева.
С натискане отгоре се нагнетява водата вътре и тубичката пръска силно, но на много ситни капчици - успява да намокри всичко без да се стича вода.
Свалянето на тапети с него (дори и покритите с 3 слоя латекс) е направо удоволствие - ние вече нямаме по стените от около 5 дни. Иначе съветът за нараняване на тапетите е обоснован. Най-добре комбинирай и двете идеи.
Успех!

# 5
  • Мнения: 125
В Практикер продават специален продукт на Хенкел мисля беше за сваляне на тапети - скоро го ползвахме и свалихме тапетите за два часа. Наистина действа, а и не е скъпо - на цената на лепилото за тапети на Хенкел е.

# 6
  • Мнения: 216
С гъба или четка се намокрят,изчаква се малко и много лесно се свалят.

# 7
  • Сопот
  • Мнения: 165
Благодаря за съветите!Ще пиша как сме се  справили.Но май първо ще е морето и после ремонта.Със свежи сили ще се борим с тапетите Laughing

# 8
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
и аз да благодаря за съветите  bouquet
от вчера правя това упражнение и си е зор.
при мен са релефни тапети с 2 слоя латекс, а стаята ми се вижда огромна Crazy

Общи условия

Активация на акаунт