Трябва ли бъдещият татко да промени живота си ...

  • 1 497
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Здравейте мамчета,
Искаме да си имаме бебе, но бъдещият татко пуши... много ...
Знам че е добре да се изчака първият цикъл след спиране на противозачатъчните, но не знам дали пушенето на таткото няма да навреди по някакъв начин ...
Ухххх  много се притеснявам.... А още не е започнала "мъката" newsm78

И ми се ще да ми препоръчате някакво четиво ... книжки за бъдещи майки има в книжарниците много... но от опит с книгите знам че много избор не винаги значи качество...

Благодаря

# 1
  • Мнения: 4 111
Моят мъж пушеше и пуши много. Може да се стори смешно, но всеки ден цедих сок от портокали и той пиеше, не само, защото знам, че за пушачите е нужна по-висока доза витамин С, а и защото ми го препоръча гинеколог след тревогите, които и описах, подобни на твоите. Освен цигарите (по 50 на ден) той работеше в предприятие с много отрови...
За книгите не мога да дам съвет.

# 2
  • Мнения: 2 757
За всеки случай трябва да се съобрази с теб след като забременееш. Но не съм чула тутунът да вреди на качеството на спермата. За оплодителните способности не знам

# 3
  • Мнения: 16
Благодаря момичета
От сега започвам сериозен тормоз със сок Simple Smile Портокали Лимони Лимони Лимони Портокали Simple Smile
Слава богу той се съобразява с дима защото ми става лошо.

# 4
  • Мнения: 5 940
Теоретично цигарите намаляват оплодителните способности и качествата на спермата. Докато правехме опити за забременяване така и двамата не се отказахме от цигарите. Просто животът ни беше много динамичен, много работа, заведения за разтуха, , кофти откъм здравословност живот. Спрях ги едва, когато забременях. Тогава и съпругът ми спря да пуши вътре.

# 5
  • Мнения: 1 336
Откакто забременях цигарения дим ме дразни много, направо ми става лошо ако някой пуши срещу мен пък и пасивното пушене е много по-вредно от активното. Иначе за намаляване на оплодителните способности на спермата факторите са много.
Аз четох доктор Спок, който си имах вкъщи отпреди и мисля че е полезен. От книжарница си купих тази: и тази:
Не си ги купувай, аз не съм доволна и от двете. По-голямата част са общи приказки.

# 6
  • Мнения: 3 718
Съветвам те деликатно да спекулираш със състоянието си на забременяваща/бременна  Mr. Green Аз така постепенно ограничих зоните за пушене в къщи до един балкон. Така естествено и той започна да пуши по малко, поне докато е в къщи. А и човекът беше принуден да си мие зъбите след пушене, защото му беше криво да се доближава до бебето миришещ на фасове.
А за книга, препоръчвам "Близо до бебето" на Василена Доткова. Много леко се чете и  показва колко е лесно и приятно да имаш дете когато не се противиш на природата.

# 7
  • Мнения: 1 367
Чувала съм,че активните пушачи се нуждаят от ужасно много време,за да се изчистят следите от никотин в организма им.Така че ако сега ще започвате да си правите бебе,не знам доколко нещо ще се промени от спирането на цигарите.Не се тревожи излишно,почвай да пиеш фолиева киселина,а ако можеш да го излъжеш да пие сокове,няма лошо.
За книгите-аз четох Спок и една на Мари-Клод Дьолае-"Аз съм бременна".Спок е за след раждането,но втората е много полезна според мен-описва се седмица по седмица какво се случва с бебчето по време на бременността.Но и да не си купиш никаква книга-чети тук.Ще научиш страшно много неща.

# 8
  • Мнения: 4 753
Чувала съм,че активните пушачи се нуждаят от ужасно много време,за да се изчистят следите от никотин в организма им.Така че ако сега ще започвате да си правите бебе,не знам доколко нещо ще се промени от спирането на цигарите.Не се тревожи излишно,почвай да пиеш фолиева киселина,а ако можеш да го излъжеш да пие сокове,няма лошо.

Така е... Цигарите може да ги ограничи и да не пуши покрай теб и след това около бебето, но отровите, които вече е поел организма му, няма как да изчисти... Не се притеснявай, все пак много хора пушат, пък имат живи и здрави бебчета...  Peace

# 9
  • Мнения: 7 723
Остави човека да си пуши, щом му харесва...
...не започвай от сега с капризите,
защото като забременееш, ще станат още повече,
повярвай ми... Wink

# 10
  • Мнения: 3 034
за цигарите... нищо няма да ти казвам, ние не сме имали проблеми, но вкъщи не се пуши по никакъв повод и в цялата къща.

за книги: аз съм много доволна от "Какво да очакваме, когато сме в очакване" и "Какво да очакваме през първата година" - има ги преведени на български, иначе са американски. страшно са полезни и вътре има невероятно много неща - бременност, подготовка за раждане, самият процес на раждането, техники за релаксация, възстановяване, хранене на майка и бебе, обличане, болести и проблеми - наистина са енциклопедии, вършат ми прекрасна работа.

# 11
  • Мнения: 9 973
просто нека не пуши около теб

# 12
  • Попово
  • Мнения: 687
и моят съпруг е пушач, аз също  Embarassed не толкова активна в последните 3 години... не смятам че цигарите са проблем при създаването на бебенце и т.н у дома по принцип не се пуши и за това не сме променяли начина си на живот  newsm78 просто той си пуши навън, а аз не  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 9 814
За всеки случай трябва да се съобрази с теб след като забременееш. Но не съм чула тутунът да вреди на качеството на спермата. За оплодителните способности не знам

Вреди и на качеството и на оплодителните способности.

# 14
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
И нашето дете е дете в семейство на пушачи, а мъжа ми и пие умерено.Когато става дума за двойка без репродуктивни проблеми, не виждам връзката с цигарите.Ако установите проблеми, чак тогава ще промени и той начина си на живот.

Общи условия

Активация на акаунт