Отговори
  • Мнения: 930
съпруга ми е с лоша спермограма

спермат. с нормокинеза 17%
спермат. с хипокинеза 7%
спермат. с акинеза 86%
 левкоцити на поле 1 при увеличение 400х
РН 7,7
обем 2,5 мл
вискозитет леко повишен
сперматозоидна концентрация 11 млн.
брой нормокинетични спермат. 1 870 000
общ брой нормокинетични сперматозоиди 4 675 000

а аз съм с висок пролактин 687,60 при нормва до 500, другите ми хормони са в норма

другата седмица ще ходя с резултатите при моята гениколожка, искаме да имаме дете ИНВИТРО ЛИ Е ЕДИНСТВЕНАТА НИ НАДЕЖДА?

изобщо имаме ли шанс да имаме наше дете Embarassed

# 1
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 992
Здравей, Мими.
Разбира се, че имате шанс за собствено детенце, не губи надежда.  Hug

Не знам къде е правена спермограмата и при коя лекарка ходиш, но ако не е правена в клиника по стерилитет, съветът ми е да я повторите, за да се потвърди или изключи проблема.
Пролактинът е стресов хормон, стойностите му са завишени при стрес, така че не е лошо да повториш и него. Преди да ти вземат кръв в лабораторията, полежи или постой спокойно 15тина минути. Не пипай гърдите, не прави секс, не яж някакви тлъсти меса предния ден. Ако и второто изследване покаже завишени стойности, запази си час за репродуктивен ендокринолог, например д-р Катя Тодорова.

Ако мъжът ти не е посетил уролог-андролог, нека го направи, за да се види може ли да се действа по подобряването на мъжкия фактор. Много препоръчван е д-р Милен Кацаров.

И последно - ако не сте го направили вече, ориентирайте се към специалист по стерилитет.

Не се отчайвай, надежда винаги има!  Hug

# 2
  • Мнения: 930
аз съм от Варна
спермограмата е направена при д-р Сариев в Майчин дом варна

# 3
  • София
  • Мнения: 2 908
Мими,Жабче ти е написала всичко каквото трябва да направите на този етап и разбира се че имате шанс за инвитро ако тези резултати са достоверни.Но може да повторите спермограмата в клиника по стерилитет за да се изключи възможността за случайност на показателите.А никъде не виждам морфология в таи спермограма.Може да прочетеш закованата тема за Мъжки фактор,която се намира малко по нагоре.Желая ти успех! Hug

# 4
  • Мнения: 769
Можеш да повториш изследването на пролактина, ако пак е завишен се консултирай с еднокринолог. Има много препарати, с които се коригира пролактина - бромокриптин, перлодел, достинекс..
Спермограмата не е чак толкова отчайваща и инвитро процедурата не е толкова страшна, разбира е по-добре и без нея да успеете.


Пила съм бромокриптин за завишен пролактин доста време, първата спермограма показа 4% нормално подвижни - тези пречки не са били фатални.

# 5
  • Мнения: 356
Аз също пия лекарства за да подържам пролактина в норма,а мъжа ми е с лоша спермограма.Освен това имаме и други репродуктивни проблеми.Но въпреки всичко забременях по естествен начин в месеца преди инсето.Така,че не губи надежда.Просто посетете специалисти,които да ви назначат необходимото лечение.

# 6
  • Велико Търново
  • Мнения: 116
naiema   Hug ние сме имали сходни проблеми. Пиех бромокриптин заради повишен пролактин до момента  в който разбрах, че съм бременна. А спермограмата на мъжа ми също не беше добра - морфологията по Крюгер беше 7 %, а и спермитата не бяха от най-бързите. Но все пак стана по естествен начин, така че не губи надежда  Peace

# 7
  • Мнения: 930
на мен за високият пролактин ми изписаха ДОСТИНЕКС, а на мъжа ми Л-карнитин и му казаха след три месеца да си направи нова спермограма
гениколожката днес като видя спермограмата и кажа че с тази сперматозоидна концентрация 11 млн. сме само за ин витро , ако нещата не се подобрят ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт