За секциото...

  • 5 362
  • 82
  •   1
Отговори
  • Мнения: 87
Предстои ми секцио и много бих искала да прочета историите на мамите,преживяли тожа изпитание..

# 1
  • София
  • Мнения: 3 789
Има много теми по въпроса.....
няма смисъл да пълним форума с едни и същи теми
Поразрови малко и ще намериш това, което те интересува.
Леко раждане и късмет! Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами никакво изпитание не е. Просто отиваш, лягаш, слагат ти упойка и чаршаф, влиза оператора... малко по - късно ти показват бебето... завеждат те в реанимация за час - 2 и после - в леглото. След 5 - 6 часа тръгваш на разходка.

# 3
  • Мнения: 9 814
Потърси с търсачката.

# 4
  • Мнения: 4 784
Изпитание не бих казала. Раждах с епидурална упойка и общо взето си бях в час през цялото време, което не беше много. Бързо мина. Показаха ми бебо веднага, слушах си докторите и мъжа ми какво си говорят - купон!  Grinning
След това беше неприятното - тресенето като епилептик и сърбежа по цялото тяло от упойката за около два часа.

# 5
# 6
  • Мнения: 4 753

Сигурно са снимали раждането...  Grinning 

Много е индивидулано след колко време ще тръгнеш на разходка...  На мен ми махнаха катетъра 24 часа след раждането и едвам се смъквах от леглото...

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Моята история по-добре да не я знаеш Simple SmileОще не мога да се оправя от секциото.Предпочитам 100 пъти да родя  нормално и без упойка, отколкото да ме режат.Но се наложи по спешност......

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Ееееее, разказвайте по-подробно де. И на мене ми е интересна темата,защото ме чака същото.
 Относно Търсачката, тия дето дават акъл за нея, първо да напишат те думата секцио там, да погледнат за кво иде реч, и тогава да дават акъл на авторите.

# 9
  • Мнения: 11 003
Ами никакво изпитание не е. Просто отиваш, лягаш, слагат ти упойка и чаршаф, влиза оператора... малко по - късно ти показват бебето... завеждат те в реанимация за час - 2 и после - в леглото. След 5 - 6 часа тръгваш на разходка.

Точно така си е, не е никакво изпитание. Peace Възстановяването не е трудно и страшно, до организъм си е, но това се отнася и за нормалното раждане.


Оператор на медицински език е този, който прави операцията.

# 10
  • Мнения: 9 903
Относно Търсачката, тия дето дават акъл за нея, първо да напишат те думата секцио там, да погледнат за кво иде реч, и тогава да дават акъл на авторите.

и за кво иде реч? Аз самата поне 10 пъти съм си описвала секциото. Нормалните раждания са много различни, всяко е различно, но на секциото няма какво да му се обяснява  всеки ден с нова тема.
катяАБВ си го е казала точно и кратко.

# 11
  • Мнения: 1 919
 Hug няма нищо страшно.
пълна упойка..заспиваш...събуждаш се...вече си мама Wink
спинална.....чуваш ги да си дрънкат глупости.....вече си мама


# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Относно Търсачката, тия дето дават акъл за нея, първо да напишат те думата секцио там, да погледнат за кво иде реч, и тогава да дават акъл на авторите.

и за кво иде реч? Аз самата поне 10 пъти съм си описвала секциото. Нормалните раждания са много различни, всяко е различно, но на секциото няма какво да му се обяснява  всеки ден с нова тема.
катяАБВ си го е казала точно и кратко.

Тити, иде реч,че се отварят 34 страници с безброй теми, в които просто някой казва " Правих секцио.........еди си къде.......при еди си кой" без описание в подробности.

# 13
  • Мнения: 9 903
права си, но ако потърсиш по различен начин - напишеш "моето секцио" или "как мина секциото" и ограничиш търсенето до 1-2 подфорума, ще намериш доста по-добри резултати.

Използвам случая да обърна внимание, че доста теми от Библиотеката не се отварят.

# 14
  • Мнения: 1 701
... завеждат те в реанимация за час - 2 и после - в леглото. След 5 - 6 часа тръгваш на разходка.
Да бе... само че не си в реанимация 2, а 24 часа и не хукваш на разходка след 5-6 часа, а се раздвижваш лека-полека едва на следващия ден...  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт