Меки сирена

  • 1 944
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 099
Бебето ми е на 1 г и почти 7 м. Вредни ли са меките сирена, от типа на Бри (60-70%) за него?

# 1
  • Мнения: 1 691
Всъщност никога не съм срещала нещо по въпроса newsm78 Ако е в умерено количество, не вярвам да навреди с нещо. Аз на моя син съм му давала синьо сирене и какви ли не други млечни продукти (меки сирена не се е случвало). В края на краищата, това си е храна и не виждам с какво може да му навреди, след като вече съм въвела кравето мляко.

# 2
  • Мнения: 502
  не мисля,че са вредни.Моят е на една годинка,давала съм му "Хелиос"свежо сирене,топено сирене-хареса ги и не му се отразиха зле.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 099
Ясно е, че в малки дози няма да го убие, но пък дали няма да затормози стомахчето...

# 4
  • Мнения: 1 691
Е, как пък ще му се затормози стомахчето... Просто няма от какво. Всички видове сирена са млечни продукти, преминали през определена ферментация, която ги прави по-лесно смилаеми, а не по-трудно. Давай смело Peace

# 5
  • Мнения: 984
Нищо няма да му стане на детето ако въведеш по малко на закуска. Наблюдавай му акото през деня след консумацията. Ако мирише на много лошо, "кисело", не давай меко сирене до към две години и тогава пак опитай. Стига на детето да му харесва, можеш да го преложиш с маслина. Така ще предотвратиш киселините в стомаха.

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 048
  не мисля,че са вредни.Моят е на една годинка,давала съм му "Хелиос"свежо сирене,топено сирене-хареса ги и не му се отразиха зле.

Такива видове и аз давах към втората година, на сандвичи.

# 7
  • Мнения: 1 092
Проблем може да възникне, ако мекото сирене е от непастьоризирано мляко. Някои видове меки сирена са такива. Не съм се интересувала кои марки от какво мляко са. Затова има риск да съдържа листерия. Аз като правило докато бях бременна не ядях. Може би по опаковките им пише. Освен това плесента, с която са покрити, а също и плесента в синьото може да не се отрази добре. При тях има риск и също така да не забележиш появата на неблагородна плесен - например при по-дълго съхранение в хладилник.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 625
Стандартно Бри-то е точно от непастьоризирано мляко, затова и не трябва да се яде от бременни, предполагам, че и от по-малки деца.

# 9
  • Мнения: 295
Преди една седмица ме изписаха от болницата и неонантоложката на бебо ми обясни какво да ям и какво да не ям - забраната за меки сирена като бри камамбер и синьо си остава, защото се правят от непастьоризирано мляко и както са казали другите мами има риск от литериоза. Предполагам по тази логика е по-безопасно да не се дават и на по-големи деца. Докторката каза ако ям сирене да ям козе, защото било най леко, бързо се разгражда и по не алергизира от другите. newsm10

# 10
  • Мнения: 1 092
За козето сирене е права докторката, но да ви предупредя че на бг пазара няма 100% козе сирене. Повечето е смес с краве, максимум на 55% козе сирене. И много странно, но не е декларирано на етикета, но е така. Правят го по технологични и по търговски причини. Може да пробваш домашно, но и там си има някакъв риск от лоша хигиена.

Общи условия

Активация на акаунт