Брадавици по тялото - опасни ли са за бебето

  • 3 826
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 315
Момичета,
очаквам бебче след около два месеца, днес се зачетох в нета, че брадавиците били опасни за бебчето  Sad
Аз имам едни такива ситни, на допир  - леко боцкащи, тъмни брадавички много на брой, приличат на бемки и две по-големи, с цвета на кожата ми и изглеждат като месце, захванато на кожата ми.Не съм си мислела, че може да са опасни.
Имам и една близо до срамната област,а цитонамаската, която ми правиха в третия месец е нормална.
Трябва ли да се притеснявам? newsm78

# 1
  • Мнения: 27 524
Не, изобщо не трябва да се притесняваш.  Hug Това не са брадавцици. На много бременни жени излизат такива образувания и до 6 месеца след раждането падат  Peace

# 2
  • Мнения: 315
Не, изобщо не трябва да се притесняваш.  Hug Това не са брадавцици. На много бременни жени излизат такива образувания и до 6 месеца след раждането падат  Peace
Аз обаче имах много от тях още преди бременността - сега просто се увеличиха.... Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 1 210
Да ти кажа - не знам дали има някакво значение къде са брадавиците. Преди да родя баткото имах брадавици - не исках да ги горя, защото ефектът е много краткотраен. В интерес на истината не ми се бяха появявали повече от 10 години (преди пубертета имах и като навлязох в него сами изчезнаха, или пък помогна една бабина билка). После пак излезнаха, а докато бременеех просто станаха ужасно много. И аз много се притеснявах дали няма да ги предам на бебето. Ами предадох ги. Моите бяха по ръцете (отгоре на дланите и пръстите). Някъде към годинката му избиха и на детето такива чудеса. Водих го на хомеопат и там заедно с алергиите преборихме и брадавиците. Моите също.  От тогава - вече повече от 5 години не са ми се появявали, на баткото също. Но знам, че са от някакво вирусче и при много силен стрес и спад на имунната система отново ще се появят.
Дано твоите не са от моя вид брадавици. Но със сигурност ще трябва да внимаваш.

# 4
  • Мнения: 5 183
Консултирай се с лекаря си.

# 5
  • Мнения: 315
Консултирай се с лекаря си.


Естествено, че ще го направя, но мненията на мамите, които са имали и са се преборили с тях, за мен са много важни. Нали не смяташ, че в малък провинциален град като нашия има опитни дерматолози. Патила съм си вече от тях и за това ще ходя на преглед в Плевен или София. А до тогава ще си мисля какво ли не  Sad

# 6
  • Попово
  • Мнения: 687
според мен няма място за притеснение

# 7
# 8
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
И аз мисля, че няма място за притеснение.Пигментацията по кожата и всякаквите възможни образования по нея са доста чувствителни по време на бременност и на това се дължи увеличението.Докато посетиш лекар в Сф./Плевен, защо не се консултираш он лайн с някой от лекарите тук, за твое успокоение?

# 9
  • Мнения: 356
Момичета, и аз искам да споделя,че имах едни съвсем малки брадавички / островърхи / по шията,под мишницата и под едната гърда.Сега по време на бременността ми се разрастват SadЗа съжаление от доста време имам и една плоска малко по голяма долу в слабините.Далеч е от срамните устни,както и от входа на влагалището,но незнам дали не става въпрос за т.нар.кондиломи.Цитонамазки си правя всяка година и всичко е ОК.Как мислите дали това е кондилом и дали трябва да ги третирам с нещо през бременността или да чакам живот и здраве след като родя да се разправям с тях.

# 10
  • Мнения: 130
Аз имах- паднаха ми до 1г след раждането/ Но сега и детето ми имаше по брадичката- отстраниха ги с кюретка, наричали се молузки (не съм сигурна дали така точно се пишеше)/

# 11
  • Мнения: 356
Имам и една близо до срамната област,а цитонамаската, която ми правиха в третия месец е нормална.
Трябва ли да се притеснявам? newsm78
Мила,има ли развитие с брадавицата в срамната област?Питам защото и аз там имам една и също се притеснявам единствено от нея.Моя цитоманазка също е в норма,но прочетох доста за тези кондиломи и ми се изправи косата CryА дори незнам дали това е кондилом.Показвала съм го на лекари,но никой не е реагирал,че е нещо опасно.Тази година ми правиха и хестероскопия и предполагам,че ако бяха решили,че това е кондилом за корене щяха да ми казат,но ...

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз мисля,че няма нищо притеснително  Hug

# 13
  • Мнения: 2 960
Консултирай се с лекаря си.


опасни или не-ще каже САМО той Peace

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Имам и една близо до срамната област,а цитонамаската, която ми правиха в третия месец е нормална.
Трябва ли да се притеснявам? newsm78
Мила,има ли развитие с брадавицата в срамната област?Питам защото и аз там имам една и също се притеснявам единствено от нея.Моя цитоманазка също е в норма,но прочетох доста за тези кондиломи и ми се изправи косата CryА дори незнам дали това е кондилом.Показвала съм го на лекари,но никой не е реагирал,че е нещо опасно.Тази година ми правиха и хестероскопия и предполагам,че ако бяха решили,че това е кондилом за корене щяха да ми казат,но ...
Имах подобно кожно образование преди години. Отидох при онкодерматолог, който ми го острани.
Консултирай се с лекаря, който ти следи бременността. Той ще те насочи най-добре какво да правиш.
Аз преди да родя бях ходила на кола маска, от която получих обриви по краката. Лекарите, когато ме видяха казаха, че ще го предам на бебето. Явно има някаква взаимовръзка, но това може да го каже само лекар.

Общи условия

Активация на акаунт